Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 24 lipica 2019
Kingi i Krystyny
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 30 (1429) 2019-07-25
  W NUMERZE:
» WIELKA INWESTYCJA ROLNICZA W REGIONIE CZĘSTOCHOWSKIM
» Pielgrzymka wiary i patriotyzmu
» ZIELONE PRACOWNIE – pomysł na piątkę
» Przemysł motoryzacyjny w obliczu nowych przepisów emisji CO2
»  KALENDARZ EKOLOGICZNY
»  KŁOMNICE / ZAWADA. Na stulecie – nowy wóz ratowniczo-gaśniczy
» Wizyta przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Producentów Warzyw w siedzibie Regionalnego Funduszu Gospodarczego S.A.
» SŁUŻBA ZDROWIA - CZĘSTOCHOWA. Rozwiązać węzeł gordyjski
» „Naczynia połączone
» Wystartuj w urodzinowym biegu i zdobywaj nagrody!
» Ta straszna diagnoza nie musi być wyrokiem... Filipek czeka na pomoc!
» KONCERT MUSICA SACRA
» Zdrowe miasto to miasto dobrze zaplanowane
» KOWR. TRWA REKRUTACJA DO PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH
» Marszałek województwa śląskiego wspiera inicjatywy sołeckie
» Przywrócenie połączeń na lokalnych trasach daje mieszkańcom większe możliwości wyboru
» LIST DO REDAKCJI. Incydent na basenie


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

kondolencje2

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
KONFERENCJA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI, 500 Plus na pierwsze dziecko
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
29 czerwca 2019 roku na zaproszenie prezesa Zarządu Okręgu Częstochowskiego Prawa i Sprawiedliwości, posła Szymona Giżyńskiego odbyła się konferencja prasowa parlamentarzystów PiS, w związku z rozszerzeniem od 1 lipca 2019 roku programu 500 Plus na pierwsze dziecko. – Rozszerzenie programu 500 Plus jest kwintesencją tych wszystkich działań, które powodują, że jesteśmy postrzegani jako formacja całkowicie wiarygodna, skuteczna i efektywna. Program ten wymaga rozszerzenia z racji swojej potrzeby, bo takie jest oczekiwanie społeczeństwa – powiedział wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński.Dzięki decyzji rządu Prawa i Sprawiedliwości od 1 lipca Program 500 Plus trafi już do każdego dziecka do osiemnastego roku życia. Wnioski drogą internetową można składać od 1 lipca, natomiast w formie papierowej od 1 sierpnia. Te złożone od 1 lipca do 1 sierpnia będą wypłacone do 31 października, natomiast wnioski złożone od 1 sierpnia do 31 października będą wypłacane do 30 listopada – oczywiście wszystkie z wyrównaniem od 1 lipca.
– Polska ma dzisiaj dobrego gospodarza, dlatego są środki na programy społeczne, na pomoc i wsparcie polskich rodzin. Naszą ambicją jest, żeby polskie dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania, żeby mogły korzystać z edukacji, ze sportu – podkreśliła europoseł Jadwiga Wiśniewska. Jak dodała, w krajach Europy Zachodniej programy pomocowe dla rodzin i dzieci są prowadzone na znacznie szerszą skalę i nikomu z tamtejszych polityków nie przyszłoby do głowy powiedzieć, że jest to rozdawnictwo. – Jest to bowiem planowa, systemowa działalność mająca na celu wzmocnienie rodzin. Myślę, że politycy totalnej opozycji powinni się już przyzwyczaić, że Polaków nie wolno obrażać, że Polaków nie wolno poniżać. Nie wolno mówić, że programy, które są wsparciem dla rodzin są rozdawnictwem, bo to uderza w godność rodziców i godność dzieci – stwierdziła europoseł Jadwiga Wiśniewska.
Program obejmie ponad 4 miliony 400 tysięcy polskich rodzin, dotacja natomiast dotyczyć będzie ponad 6,5 miliona polskich dzieci. – Co ważne, rząd zlikwidował próg dochodowy i pieniądze trafią do każdego dziecka bez względu na zarobki rodziców. Wprowadził też uproszczenie i pieniądze nie będą przyznawane decyzją administracyjną, lecz jako obligatoryjna forma świadczenia – informuje poseł Lidia Burzyńska.
Senator Ryszard Majer Program 500 Plus wskazał na olbrzymi wymiar finansowy programu. – Program został rozszerzony na pierwsze dziecko z chwilą wypracowania środków finansowych, dzięki likwidacji luki vatowskiej i zreformowaniu systemu kontroli skarbowej. W tej chwili możemy powiedzieć, że mamy pieniądze, i z całą odpowiedzialnością możemy je inwestować w dobro dzieci. Przez 18 lat rodzice na każde swoje dziecko otrzymają ponad 100 tysięcy złotych. To wielka inwestycja w dobro dziecka – powiedział senator Majer.
Poseł Andrzej Gawron podkreślił, że Program 500 Plus jest przełomowy. – Prorodzinna postawa rządu świadczy o jego odpowiedzialności za państwo – powiedział poseł Gawron.
Parlamentarzyści zwrócili też uwagę na inne dobre rozwiązania rządu. Podniesienie płacy minimalnej o 700 złotych, która, gdy obejmowali cztery lata temu władzę, wynosiła zaledwie 1450 zł, oraz na obniżenie podatku CIT dla przedsiębiorców. – To, co rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje, to dla poprzedniego rządu PO-PSL było niewyobrażalne. My myślimy jeszcze o młodych osobach, które kończą szkoły i studia. Chcemy je zachęcić do pozostania w Polsce, by nie wyjeżdżały na zmywak do krajów zachodnich, i dlatego osoby do 26. roku życia nie będą obciążone podatkiem – zauważył poseł Mariusz Trepka.

Na podsumowanie poseł Szymon Giżyński podkreślił solidarystyczny charakter programu 500 Plus. – Zniesienie kryterium dochodowego wskazuje na otwartość i bezwyjątkowość tego programu. To jest także dalszy krok w kierunku przekazania środków tam, gdzie one do tej pory były bardzo potrzebne, czyli na polską wieś. To umacnianie trendu, który z punktu widzenia jedności narodowej, solidaryzmu, wspólnoty jest bardzo potrzebny i bardzo ważny – powiedział poseł Szymon Giżyński. – Prawo i Sprawiedliwość jako jedyna formacja ma rzeczywisty program dla Polski i Polaków, który jest programem optymalnym. A stworzyliśmy go dlatego, że wsłuchujemy się głos społeczeństwa i cały czas rozmawiamy narodem. Rozszerzenie Programu 500 Plus jest kolejnym strzałem w dziesiątkę, bo jest efektem dialogu ze społeczeństwem. I tak ten program wymodelowaliśmy, że jest on całkowicie bezpieczny, pod względem skuteczności, wiarygodności i zabezpieczenia finansowego – konkludował wiceminister Szymon Giżyński.
GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl