Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 24 lipica 2019
Kingi i Krystyny
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 30 (1429) 2019-07-25
  W NUMERZE:
» WIELKA INWESTYCJA ROLNICZA W REGIONIE CZĘSTOCHOWSKIM
» Pielgrzymka wiary i patriotyzmu
» ZIELONE PRACOWNIE – pomysł na piątkę
» Przemysł motoryzacyjny w obliczu nowych przepisów emisji CO2
»  KALENDARZ EKOLOGICZNY
»  KŁOMNICE / ZAWADA. Na stulecie – nowy wóz ratowniczo-gaśniczy
» Wizyta przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Producentów Warzyw w siedzibie Regionalnego Funduszu Gospodarczego S.A.
» SŁUŻBA ZDROWIA - CZĘSTOCHOWA. Rozwiązać węzeł gordyjski
» „Naczynia połączone
» Wystartuj w urodzinowym biegu i zdobywaj nagrody!
» Ta straszna diagnoza nie musi być wyrokiem... Filipek czeka na pomoc!
» KONCERT MUSICA SACRA
» Zdrowe miasto to miasto dobrze zaplanowane
» KOWR. TRWA REKRUTACJA DO PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH
» Marszałek województwa śląskiego wspiera inicjatywy sołeckie
» Przywrócenie połączeń na lokalnych trasach daje mieszkańcom większe możliwości wyboru
» LIST DO REDAKCJI. Incydent na basenie


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

kondolencje2

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
Inwestor się wycofał. - Trzeba nadal walczyć o naszą Hutę - mówią pracownicy przedsiębiorstwa
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Od kilku tygodniu przyszłość ISD Huty Częstochowa jest bardzo niepewna. Zaczęły pojawiać się głosy o przerwach w pracy i sprzedaży przedsiębiorstwa.

Związki zawodowe o trudnościach Huty poinformowały media na konferencji prasowej 28 czerwca br. Mówiły o rozmowach prowadzonych przez Zarząd w sprawie sprzedaży Huty. Potencjalnym inwestorem miał być Fundusz Greybull Capital. Była chęć firmy, czekana na pozytywną decyzję Banku PKO BP. Ta nastąpiła 3 lipca br.
I nagle Greybull Capital wycofał się, mimo iż Zarząd PKO Bank Polski, główny wierzyciel ISD Huty Częstochowa, wydał zgodę na sprzedaż ISD Huty Częstochowa temu brytyjskiemu funduszowi. Zaskakujący krok szefa Greybull Capital (jak dotąd był to jedyny potencjalny nabywca deklarujący zakup Huty) uderzył w pracowników ISD Huty Częstochowa.

– Mieliśmy już nadzieję, że sytuacja się unormowała, bo przecież Zarząd PKO Bank Polski wydał zgodę na sprzedaż Huty. A tu taki cios. Znowu żyjemy w strachu o przyszłość – mówią pracownicy ISD Huty Częstochowa. którzy o trudnej sytuacji swojego przedsiębiorstwa dowiedzieli się niedawno.
Dwa tygodnie temu związki zawodowe poinformowały media o trudnej sytuacji Huty. Wyjście z impasu miała zapewnić zgoda Banku PKO BP na sprzedaż Huty funduszowi Greybull Capital. Zgodę Zarząd Banku wydał 3 lipca 2019 roku. Niestety, następnego dnia potencjalny inwestor przestał być zainteresowany kupnem zakładu. Prawdopodobnie decyzja była podyktowana zgłoszeniem wniosku o upadłość Huty, co automatycznie obniża wartość przedsiębiorstwa.
Los tysięcy pracowników jest zagrożony. Najpoważniejszym na dzisiaj problemem ISD Huty Częstochowa jest brak środków na bieżące funkcjonowanie zakładu i na wynagrodzenia dla pracowników - data kolejnego wynagrodzenia przypada na 10 lipca. Aktualnie zdecydowana większość załogi jest na obligatoryjnych urlopach, w zakładzie pracuje około 160 osób, kotnych zadaniem jest wykonywanie doraźnych prac. Huta zatrudnia ponad 1235 osób. Współpracujące z nią spółki około pięć tysięcy osób.
– Nic nie wiemy, czujemy się zagrożeni, bo nikt nam nic nie wyjaśnia. Chcemy jakichkolwiek informacji o tym, jaka jest faktyczna sytuacja w przedsiębiorstwie. Wiemy tylko, że może nie być wypłaty w lipcu, że prawie cała załoga jest na przymusowych urlopach i przerwie postojowej – powiedział „GCz” Adam Kapuścik ze związku zawodowego Kadra ISD Huty Częstochowa, podczas demonstracji związków pod biurowcem Zarządu ISD Huty Częstochowa, która miała miejsce 28 czerwca 2019 roku.
Związki zawodowe skierowały pismo do prezesa Greybull Capital Daniela Goldsteina, w którym pytają o przyczyny wycofania inwestora. "Co w momencie spełnienia wszelkich stawianych przez Greybull warunków stało się przyczyną wycofania się Państwa Firmy z dotychczasowych dynamicznie prowadzonych prac nad przejęciem ISD Huty Częstochowa Sp. z o.o."" - piszą przedstawiciele związków zawodowych, zachęcając jednocześnie do dalszych rozmów przy stole negocjacyjnym.
Sytuacją przedsiębiorstwa ma zająć się rząd Polski.
Prezydent Częstochowy milczy.


UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl