Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 22 sierpnia 2019
Cezarego i Tymoteusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 32 (1431) 2019-08-08
  W NUMERZE:
» Rozmowy o współpracy
»  Ekonomia, kosmetologia, turystyka i rekreacja
»  FUNDUSZ INFORMUJE. Zmiany w systemie wdrażania Programu „Czyste Powietrze”
» Międzynarodowy Dzień Długu Ekologicznego – czyli życie na ekologiczny kredyt
» Troska o „Zielone Płuca Śląska”
» Nadleśnictwo Siewierz. Leśnicy chronią ginące gatunki
»  Charyzmat wsi polskiej
» Dzieląc się szczęściem mnożymy je
» Spadkowicz za silny dla Skry
» Strażnicy miejscy pomagają pielgrzymom i turystom
» GIEKSA Arena nie sprzyja Rakowowi
» „Trenerski dwugłos”: RKS Raków Częstochowa – MKS Cracovia Kraków
»  Skarb Kibica : RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA
»  Parkingowy Armagedon
»  Rząd PiS wspiera częstochowian
» Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej
» JONAS VINGEGAARD ZWYCIĘZCĄ ETAPU I NOWYM LIDEREM TOUR DE POLOGNE
» Zachwycony historią Olsztyna. Pasje pana Jana
» Niebezpieczna zabawa
» Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. 88. spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
» Premier Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze
» Filipek czeka na Państwa pomoc. Bardzo jej potrzebuje
» GIEKSA Arena odczarowana!
» Medale polskich strażaków na Igrzyskach Olimpijskich Służb Mundurowych w Chinach
» Uroczysta sesja Sejmiku Województwa Śląskiego z udziałem Prezydentem RP
» Już w ten piątek startuje najgorętsze wydarzenie tych wakacji - FEST Festival 2019!


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
aktualności
Nie dla marszu Równości w Częstochowie, pod Jasną Górą
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Poseł Szymon Giżyński napisał na swoim fan page: ,,Jako przewodniczący Częstochowskiego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości zdecydowałem o inicjatywie przeciwdziałania - na forum Rady Miasta i innych forach - prowokacji, zaplanowanej przez środowiska LGBT na 16 czerwca w Częstochowie. Wspólnie z Klubem Radnych PiS wypracowaliśmy oficjalne stanowisko, które zostało przedstawione na zwołanej przez radnych PiS, nadzwyczajnej Radzie Miasta Częstochowy, a następnie udostępnione opinii publicznej i cytowane obszernie, między innymi, na portalu niezależna.pl oraz w Gazecie Częstochowskiej."
Poseł Szymon Giżyński oraz radni Prawa i Sprawiedliwości 16 czerwca będą uczestniczyć w spotkaniach modlitewnych, które inicjują grupy religijne i patriotyczne. Zapraszają wszystkich do udziału i wspólnej modlitwy.

Stanowisko Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości
ws. planowanego wydarzenia o nazwie II Marsz Równości w Częstochowie organizowanego przez grupę Tęczowa Częstochowie

W związku z planami zorganizowania przez grupę Tęczowa Częstochowa II Marszu Równości w Częstochowie, jako Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec tych działań.
Środowiska LGBT w ostatnim czasie wielokrotnie udowodniły, że podobne wydarzenia mają charakter prowokacyjny i bardzo często niezgodny z powszechnie uznawanymi normami moralnymi. Uczestnicy prezentują zwykle gorszące stroje, obraźliwe hasła i dopuszczają się działań stanowiących obrazę uczuć religijnych.
Trasa tegorocznego częstochowskiego marszu wyznaczona została na obszar przylegający do Jasnej Góry a datę, zapewne nieprzypadkowo, ustalono na dzień 16 czerwca 2019. Jest to dzień, kiedy na Jasną Górę przybywa Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych „Radia Maryja” a najliczniejszą grupę jej uczestników stanowią dzieci. Ponadto, organizatorzy zapowiadają rozpowszechnianie podczas manifestacji materiałów przedstawiających sprofanowany wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej.
Jako mieszkańcy Częstochowy, duchowej stolicy Polski, musimy szczególnie chronić wartości, które od wieków stanowią fundament istnienia naszej Ojczyzny. Nie możemy pozwolić, aby wizerunek Maryi oraz godność miejsca, jakim jest Jasna Góra były szargane. Nie dajemy przyzwolenia na manifestowanie pogardy wobec wartości chrześcijańskich, zwłaszcza w obecności dzieci i młodzieży.
Środowiska LGBT w swoich inicjatywach powołują się na hasła związane z wolnością i szacunkiem do osób o odmiennych poglądach. Tymczasem, niejednokrotnie to właśnie ci sami ludzie, prezentują postawę pogardy wobec katolików i osób mających inne przekonania, czego dowodem był chociażby ostatni Marsz Równości w Gdańsku, który przybrał wyjątkowo wulgarną formę.
Manifestacje, których pierwotnym celem było prawdopodobnie zwracanie uwagi na problemy osób dotkniętych homoseksualizmem, już dawno przeobraziły się w narzędzie walki z Kościołem. Organizatorzy podobnych parad skupiają się obecnie na szukaniu nowych form skandalu i prowokacji wobec wszystkich osób, którym bliskie są powszechnie wyznawane wartości i szacunek dla drugiego człowieka.

Stanowisko Radnych Prawa i Sprawiedliwości w sprawie planowanego Marszu Równości w Częstochowie/

Wyrażamy również głębokie zaniepokojenie brakiem stosownej reakcji Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. Wydanie zgody na zorganizowanie II Marszu Równości w miejscu modlitwy i skupienia oraz w czasie pielgrzymki dzieci, jest haniebne. Prezydent nie tylko wykazał się zupełnym brakiem wrażliwości, ale i skrajną nieodpowiedzialnością. Świadomi burzliwych emocji różnych środowisk i społecznego niezadowolenia jakie wzbudzają podobne wydarzenia, mamy uzasadnione obawy, że poza czynami deprawującymi dzieci, może także dojść do zakłócenia ładu i porządku publicznego.
Chcemy również przypomnieć organizatorom II Marszu Równości w Częstochowie słowa Alexisa de Tocqueville’a, który zauważył, że "wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka".
Brak poszanowania dla wartości, świętości i norm etycznych innych ludzi, nie jest wolnością lecz samowolą. A agresywna i roszczeniowa postawa, nie jest dobrym kierunkiem zdobywania akceptacji społecznej, bo jak powiedział Lauren Barnholdt: "trzeba szanować ludzi, żeby zasłużyć na szacunek".

W ubiegłym roku odbył się pierwszy marsz równości. O spokój musiały dbać zgrupowane siły policji.


GAW, fOT. MARCIN SZPĄDROWSKI


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl