Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 24 czerwca 2019
Jana i Danuty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 25 (1424) 2019-06-20
  W NUMERZE:
» Jasna Góra obroniona
» Skra Ladies Częstochowa z awansem do drugiej ligi!
» Mstowska Noc Świętojańska
»  CZĘSTOCHOWA. Utonięcie na akwenie Adriatyk
» Tir oraz samochód osobowy w zderzeniu czołowym
» Częstochowski przedsiębiorca spowodował śmiertelny wypadek
» Trening z mistrzynią
» Młodziez u steru
» 40 lat MOSiR w Częstcohowie
» Studia dualne, nowe kierunki
»  „Rola pielęgniarki w ochronie zdrowia”
» Pielęgniarstwo to powołanie
» ZC Michaś mistrzami Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019
» Wielka Gala "30 lat Wolności RP"


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

kol. 1

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
10 lat monitoringu w Częstochowie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W kwietniu br., swoje 10. urodziny obchodził miejski monitoring. A na co dzień stale przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa oraz utrzymania porządku publicznego. Przez ostatnią dekadę operatorki i operatorzy monitoringu miejskiego w Częstochowie ujawnili ponad 31 tys. zdarzeń wymagających interwencji.


Pierwsze kamery miejskiego monitoringu pojawiły się w Częstochowie w kwietniu 2009 roku. Przez te minione 10 lat pracownice i pracownicy referatu ds. miejskiego monitoringu ujawnili aż 31140 zdarzeń, w których aż 26387 razy interweniowały patrole Straży Miejskiej. Funkcjonariuszki i funkcjonariusze zrealizowali ok. 85 % wszystkich interwencji, którym początek dały obserwacje operatorek i operatorów monitoringu. Pozostałe zdarzenia, w zależności od ich charakteru, zostały przekazane innym służbom – Policji, Pogotowiu Ratunkowemu, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei czy Centrum Zarządzania Kryzysowego.


Dzięki miejskim kamerom sprawcy wykroczeń lub przestępstw w większości zostali ujęci na gorącym uczynku lub po bezpośrednim pościgu. Zapis zarejestrowanych przez monitoring zdarzeń był też wielokrotnie wykorzystywany jako materiał dowodowy w postępowaniach w sprawach o wykroczenia lub przestępstwa.

Tylko w 2018 roku pracownice i pracownicy cywilni z referatu ds. monitoringu wizyjnego ujawnili na terenie miasta 2051 zdarzeń, które wymagały interwencji służb. W poprzednim roku strażniczki i strażnicy 1612 razy obsługiwali zdarzenia po zgłoszeniach z monitoringu.

Monitoring najczęściej ujawnia przypadki osób leżących w miejscu publicznym, zakłócanie spokoju i porządku publicznego, wypadki i kolizje, awarie infrastruktury, kradzieże lub niszczenie mienia, bójki lub pobicia, a także zdarzenia związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych.

W 2009 roku częstochowski monitoring składał się z 18 kamer. W kolejnych latach miasto decydowało się na jego systematyczną rozbudowę. Największa inwestycja – aż 48 nowych kamer – odbyła się po zdobyciu środków unijnych na ten cel (w 2013 r.). Obecnie na terenie Częstochowy znajduje się 88 punktów kamerowych, a w planach są kolejne. Ostatnia jak dotąd inwestycja tego rodzaju miała miejsce w grudniu zeszłego roku. System został wtedy rozbudowany o cztery punkty kamerowe w rejonie ul. Orkana na Wrzosowiaku. Wcześniej zainstalowano też 8 kamer w rejonie alei Wyzwolenia w dzielnicy Północ.r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl