Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 24 czerwca 2019
Jana i Danuty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 25 (1424) 2019-06-20
  W NUMERZE:
» Jasna Góra obroniona
» Skra Ladies Częstochowa z awansem do drugiej ligi!
» Mstowska Noc Świętojańska
»  CZĘSTOCHOWA. Utonięcie na akwenie Adriatyk
» Tir oraz samochód osobowy w zderzeniu czołowym
» Częstochowski przedsiębiorca spowodował śmiertelny wypadek
» Trening z mistrzynią
» Młodziez u steru
» 40 lat MOSiR w Częstcohowie
» Studia dualne, nowe kierunki
»  „Rola pielęgniarki w ochronie zdrowia”
» Pielęgniarstwo to powołanie
» ZC Michaś mistrzami Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019
» Wielka Gala "30 lat Wolności RP"


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

kol. 1

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
ekologia
CEMEX NA DZIEŃ ZIEMI
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W ramach obchodów Dnia Ziemi 2019, pracownicy CEMEX w Europie organizują warsztaty na temat recyklingu i upcyclingu skierowane do uczniów w lokalizacjach, w których firma prowadzi działalność biznesową.

22 kwietnia 2019 przypada Dzień Ziemi, czyli globalne święto planety. Obchody święta swoim zasięgiem obejmują co roku aż 193 kraje oraz ponad miliard ludzi. W ramach tegorocznego święta, pracownicy obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) CEMEX w Europie przeprowadzą warsztaty dla uczniów szkół zlokalizowanych w pobliżu zakładów CEMEX. Motywem przewodnim warsztatów będzie pomoc w wyeliminowaniu zanieczyszczenia powodowanego nagromadzeniem tworzyw sztucznych. Jest to jedna z głównych idei przyświecających Dniu Ziemi.
Głównym celem organizowanych warsztatów jest zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów w zakresie recyclingu i upcyclingu, czyli głównych metod przekształcania plastikowych odpadów w przedmioty użytkowe.
Według Komisji Europejskiej, co roku w krajach Unii Europejskiej wytwarza się 2,5 miliarda ton odpadów. Przyczyną tego zjawiska jest nadmierna konsumpcja, nadprodukcja i niewłaściwe nawyki konsumenckie, nieuwzględniające żywotności opakowań i trwałości produktów.
W swojej strategii CEMEX zobowiązuje się do zmniejszania wpływu prowadzonej działalności na środowisko oraz zapewnia mieszkańcom najlepsze sąsiedztwo w miejscowościach, w których prowadzi działalność. Izabella Rokicka, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR CEMEX Europa komentuje: „CEMEX oferuje produkty i rozwiązania, umożliwiające tworzenie zrównoważonego budownictwa i infrastruktury, których potrzebuje społeczność lokalna. Jednocześnie staramy się współpracować z tymi społecznościami, aby opracować rozwiązania poprawiające jakość życia nas wszystkich”.
Istotna jest również edukacyjna rola projektu: ,,Projekt ma na celu edukację młodych ludzi innowacyjnymi metodami uwzględniającymi zabawę. Uczymy na temat odpadów i tego, w jaki sposób młodzi ludzie mogą pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów środowiskowych, z którymi mamy do czynienia. Mam nadzieję, że zachęcimy młodzież zarówno do porzucenia konsumpcyjnego stylu życia, jak i do zmniejszenia ilości wytwarzanych odpadów. To nasza pierwsza ogólnoeuropejska inicjatywa w tym obszarze i mamy nadzieję, że stanowiąca początek kolejnych projektów” – dodaje Izabella Rokicka.
CEMEX zorganizuje warsztaty w siedmiu europejskich krajach, w których prowadzi swoją działalność. Zaliczają się nich Wielka Brytania, Hiszpania, Francja, Niemcy, Polska, Czechy i Chorwacja. Zajęcia zostaną zorganizowane we współpracy z miejscowymi szkołami i przeprowadzone wspólnie z lokalnymi partnerami specjalizującymi się w recyclingu i upcyclingu.


Jako globalna firma z branży budowlanej, CEMEX dostarcza klientom produkty wysokiej jakości oraz świadczy usługi społecznościom w ponad 50 krajach na całym świecie. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom budowlanym, ulepszeniom w zakresie wydajności oraz wysiłkom na rzecz promowania zrównoważonego rozwoju, CEMEX przyczynia się do poprawy dobrobytu swoich klientów. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie internetowej www.CEMEX.com.


R


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl