Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 19 czerwca 2019
Gerwazego i Protazego
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 25 (1424) 2019-06-20
  W NUMERZE:
» Jasna Góra obroniona
» Skra Ladies Częstochowa z awansem do drugiej ligi!
» Mstowska Noc Świętojańska
»  CZĘSTOCHOWA. Utonięcie na akwenie Adriatyk
» Tir oraz samochód osobowy w zderzeniu czołowym
» Częstochowski przedsiębiorca spowodował śmiertelny wypadek
» Trening z mistrzynią
» Młodziez u steru
» 40 lat MOSiR w Częstcohowie
» Studia dualne, nowe kierunki


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
SPOTKANIE Z WICEMINISTREM ROLNICTWA SZYMONEM GIŻYŃSKIM. Borynizacja wsi jest konieczna
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
7 kwietnia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Przystajni z mieszkańcami gminy spotkał się wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński.


Podczas spotkania wiceminister Giżyński przybliżył przybyłym rolnikom aktualne programy realizowane przez Ministerstwo na rzecz polskiej wsi. Mówił o zobowiązaniach rządu, które są rzetelnie wypełniane. – My nawet wyprzedzamy oczekiwania, stosujemy zasadę bezwzględnego wykonywania naszego programu, który nie tylko ewoluuje, ale pomnaża dobro dla polskich rolników. Reagujemy na potrzeby, bronimy interesu polskiego rolnika w Unii Europejskiej. Tak jak zapowiedział prezes Jarosław Kaczyński, będziemy zabiegać o równe prawa dla hodowców, tak aby polski hodowca bydła i trzody miał równorzędne dopłaty z rolnikiem na zachodzie Europy. Wprowadziliśmy dla naszych rolników sprzedaż bezpośrednią. Skutecznie walczymy z ASF, na którym żerowały pewne grupy interesów ze szkodą dla polskiego rolnictwa, a na to nie ma zgody. Błyskawicznie reagujemy na zagrożenia i niespodziewane nadużycia. Obroniliśmy eksport polskiej wołowiny, wbrew prowokatorom, którzy rozdmuchali w Unii sprawę nierzetelnej ubojni stosującej niezgodne z prawem procedury. Ten problem zażegnaliśmy natychmiast – mówił wiceminister Szymon Giżyński.
Zapewniał przy tym, że Ministerstwo pracuje nad zmianą strukturalną polskiej wsi, mająca na celu poprawę bytu małych, rodzinnych gospodarstw rolnych. Wiceminister Giżyński odnosząc się do przykładów z polskiej literatury, między innymi „Chłopów” Stanisława Reymonta, stwierdził, że borynizacja polskiej wsi jest konieczna i realna. – Każdy rolnik powinien mieć możliwość rozwoju swojego gospodarstwa – kontynuował wiceminister Giżyński.
Przybyli na spotkanie rolnicy pytali o unijne programy pomocowe. Odpowiedzi na szczegółowe zapytania dawali obecni na spotkaniu: zastępca dyrektora ARiMR Barbara Borecka i dyr. KOWR Konrad Jarzyński.
Podobne spotkania miały miejsce także w innych gminach. Wiceminister Szymon Giżyński był już między innymi we Mstowie, Krzepicach, Koniecpolu, Sokolnikach. Natomiast, 14 kwietnia 2019 roku przybędzie do Kościelca. Spotkanie odbędzie się w ZSP, przy ul. Wolności 93, o godz. 18.00. Wiceministrowi towarzyszyć będzie senator Ryszard Majer, który omówi rządowy program wspierania osób starszych.GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl