Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 19 czerwca 2019
Gerwazego i Protazego
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 25 (1424) 2019-06-20
  W NUMERZE:
» Jasna Góra obroniona
» Skra Ladies Częstochowa z awansem do drugiej ligi!
» Mstowska Noc Świętojańska
»  CZĘSTOCHOWA. Utonięcie na akwenie Adriatyk
» Tir oraz samochód osobowy w zderzeniu czołowym
» Częstochowski przedsiębiorca spowodował śmiertelny wypadek
» Trening z mistrzynią
» Młodziez u steru
» 40 lat MOSiR w Częstcohowie
» Studia dualne, nowe kierunki


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
kultura
WYSTAWA W BIBLIOTECE. Pod parasolem miłości
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Taki tytuł nosi kolejna wystawa indywidualna częstochowskiej malarki Aleksandry Kowalskiej. Wystawa swą symboliką i malowniczością odsłania radość życia artystki. Jej optymizm i niezwykle barwną osobowość. Aleksandra Kowalska nie tylko bowiem maluje, ale tworzy pełną wdzięku i bogatą w treść poezję, a także pisze teksty piosenek, komponuje i śpiewa, przy akompaniamencie gitary klasycznej.

Wernisaż miał miejsce 12 marca 2019 roku w Bibliotece Publicznej im. Biegańskiego w Częstochowie; prowadziła go Anna Boraczyńska. Akcent muzyczny wernisażu wypełnił Bartosz Sadlej z zespołu ,,IMPAST", który swą grą na gitarze elektrycznej nadał spotkaniu klimatyczny nastrój.

A. Kowalska urodziła się w Częstochowie w 1973 roku. Tu mieszka i tworzy. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im, Jacka Malczewskiego w Częstochowie (specjalizacja jubilerstwo), które ukończyła z wyróżnieniem. Z wyróżnieniem ukończyła także kierunek wychowanie plastyczne na Wydziale Wychowania Artystycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, dyplom artystyczny uzyskała w pracowni grafiki prof. Ewy Zawadzkiej. W 2008 roku uzyskała dyplom z wiedzy o kulturze w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, a w 2014 roku także w tej uczelni ukończyła malarstwo w Instytucie Sztuk Pięknych – dyplom z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Włodzimierza Karankiewicza. W 2015 roku uzyskała dyplom z historii sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Nauk Społecznych, pod kierunkiem dr hab. Irmy Koziny, Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Pracuje w Muzeum Regionalnym im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek oraz grafikę artystyczną. Najchętniej maluje martwą naturę i pejzaże. Jest założycielem i liderem zespołu „IMPAST”.
W lutym 2016 toku zadebiutowała tomikiem „W objęciach Boga – miniatury szpitalne”. W 2018 roku wydała drugi tomik „Polana dwojga”. Jak podkreśla, jej marzeniem jest móc zawsze tworzyć i dzielić się swoimi pasjami z drugim człowiekiem. Malarstwo, muzyka i słowo stanowią dla niej nierozerwalną całość.
Aleksandra Kowalska ma w swoim dorobku udział w kilkunastu wystawach zbiorowych oraz blisko dziesięć wystaw indywidualnych.
Wystawę rekomendowała swoim wierszem, którym wyraża przesłanie do zaprezentowanego cyklu obrazów, łącząc tym samym swoje zaproszenie do chwili refleksji i wspomnień w klimacie jej artystycznych spostrzeżeń:

weź parasol
na ramiona
spłynie soplami dreszczy
szmaragdowa miłość

pod nim skryjemy
słowa z przeszłości
UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl