Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 24 sierpnia 2019
Jerzego i Bartłomieja
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 33 (1432) 2019-08-22
  W NUMERZE:
» Ten ogród trzeba przywrócić pacjentom
» Premier Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze
» Panie prezydencie Częstochowy to nieprawda
» Jurajski Park Narodowy
»  Żółwie błotne w siewierskim nadleśnictwie
» ZANIM TAMTEN ŚWIAT RUNĄŁ.LUDNOŚĆ CZĘSTOCHOWY I OKOLIC WOBEC WIDMA WOJNY 1939 r.
» Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. „Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
» Rambo w częstochowskiej policji
»  KONOPISKA / ALEKSANDRIA. Budowa nowej hali sportowej
» ANNA PURSKA
» SZTUKA ŻYCIA
» 53. Festiwal Kiepury Krynica-Zdrój 10–17 sierpnia 2019. KONCERT WIECZORNY – GALA OPERETKOWA
»  Od twórczości ludowej po naukę
» Zaproszenie do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży
» 25 LAT AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA. Instytucja wspierająca rolników
» Bezpieczne gospodarstwo


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Otwarcie pleneru hutniczego
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
„Nowe pokolenie” to hasło XV Jubileuszowego Pleneru Artystycznego ISD Huty Częstochowa, który rozpoczął się 5 marca.


– Cieszę się, że artyści znów są w Hucie – powitał uczestników pleneru prezes Anatolii Fiediajew i opowiedział o historii oraz obecnej sytuacji ISD Huty Częstochowa. Wtorkowe spotkanie w budynku Zarządu Huty oficjalnie zainaugurowało imprezę, która odbywa się już po raz piętnasty i stała jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Częstochowie.
Od początku komisarzem jest Mariusz Chrząstek. Do udziału w tegorocznym plenerze zaprosił 24 czołowych częstochowskich malarzy, fotografików i rzeźbiarzy. Wielu, jak m.in. Romualda Anioł-Lubas, Magdalena Kmiecik, Ewa Powroźnik, Dariusz Dąbrowski, Arkadiusz Dzielawski, Włodzimierz Kulej, Krzysztof Kamil Malewicz i Krzysztof Muskalski uczestniczy w nim już po raz kolejny, ale są też debiutanci: Małgorzata Biel, Katarzyna Czerniejewska, Julia Sznober czy Joanna Sidorowicz.
Doradca Zarządu Huty Jacek Kasprzyk zachęcał ich, żeby wykorzystali temat „Nowe pokolenie” po ukazania zmian zachodzących w Hucie i coraz większej grupy młodych pracowników, których udaje się przyciągnąć. O współpracy Huty z częstochowskimi szkołami zawodowymi oraz Przemysłowej Agencji Rozwoju, która pracuje na rzecz odmłodzenia kadr Huty, opowiedział pełnomocnik Zarządu Andrzej Jakubow.
W ostatnim okresie Huta i PAR zorganizowały wiele przedsięwzięć, w tym program #Młoda Huta dzięki którym udało się pozyskać młode osoby do pracy, przeszkolić je i wdrożyć na stanowiska hutnicze. Obecnie we współpracy z Urzędem Miasta prowadzą kampanię zachęcająca uczniów ostatnich klas szkół podstawowych do kontynuowania kształcenia w szkołach zawodowych i technicznych. ISD Huta Częstochowa objęła również patronatem dwie klasy Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa, których uczniowie odbywają staże w przedsiębiorstwie, a po zakończeniu nauki mogą otrzymać oferty pracy.
Po spotkaniu z kierownictwem Huty artyści zostali przeszkoleni z zakresu BHP, wyposażeni w odzież ochronną, i pojechali zwiedzać Walcownię Blach Grubych. Oprowadzał ich i odpowiadał na wiele pytań Tomasz Kaleta, a dodatkowych informacji udzielali na podległych sobie obszarach Jarosław Czarnecki i Stanisław Kowalski. Goście spotkali tam również odbywających staże uczniów Zespołu Szkół im. Prusa oraz niedawno przyjętych pracowników w ramach programu #Młoda Huta, którzy pod okiem doświadczonych hutników zdobywają doświadczenie zawodowe i kompetencje.
Teraz uczestnicy pleneru przystępują do tworzenia dzieł inspirowanych tematyką hutniczą. Będzie je można zobaczyć na wystawie w Ratuszu, która zostanie otwarta 17 maja.

 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl