Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 21 marca 2019
Benedykta i Lubomira
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 12 (1411) 2019-03-21
  W NUMERZE:
» Busy ,,Nowa Piątka Plus
»  JESZCZE 10 DNI DO ZGŁOSZENIA SIĘ W KONKURSACH KRUS!
» INTERWENCJA. Notebook od Orange za 10 tysięcy złotych
» KONKURS „MÓJ LAS” 2018/2019. Prace zachwyciły jurorów
» Drzewo Roku 2019 – kolejni finaliści (cz. II)
» OLSZTYN. Restauracja historycznego zamku
» Historyczny Dom Księcia na sprzedaż
» Z WOKANDY / CZĘSTOCHOWA. Sprawa autobusów hybrydowych ciągle w Prokuraturze
» Nagroda od wicewojewody dla dzielnej Zosi
» Otwarcie pleneru hutniczego
» Linie tramwajowe nr 1 i 2
»  Syderyty 2018 dla zasłużonych dla Gminy Poczesna
» Młodzież chce prawdy o Zbrodni Katyńskiej
» Zgłoś swoje gospodarstwo do konkursu
» WYSTAWA W BIBLIOTECE. Pod parasolem miłości
» Krzysztof Kamil Malewicz
» Małgorzata Sętowska – „Melodia” 2012 (1953–2019)
» 100-lecie Polski Wolnej – marzec 1919 r.
» Stanisław Kasznica – Bohater Wyklęty przez zdrajców
» Generał August Emil Fieldorf „Nil” – wierny żołnierz niepodległej Polski
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Mjr Józef Pelc (1898–1939)
» Kartki z kalendarza – kartki marca
» Jerzy Mucha – bohaterska karta częstochowskiego spółdzielcy
»  SIATKÓWKA. Norwid nie zagra o medale
» SIATKÓWKA. AZS utrzymał się w IL lidze
» Raków zwyciężył Legię
» Sukcesy młodych grapplerów w Mysłowicach
» Mistrzostw Województwa Śląskiego w Biegach Przełajowych
» Z WOKANDY. Częstochowski raper oskarżony o antysemityzm


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
PANIE ŚWIĘTOWAŁY!
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Czwartkowe popołudnie w Gminie Poraj należało do Pań. W przeddzień Międzynarodowego Święta Kobiet, wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak oraz dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk zaprosiły Panie – zgodnie z kilkuletnią już tradycją – na Gminny Dzień Kobiet. Z zaproszenia skorzystało ponad 150 pań. Sala widowiskowo-kinowa „Bajka” pękała w szwach, a nade wszystko panowała w niej doskonała, wręcz rodzinna, atmosfera.


Świętowanie w „Bajce” rozpoczęło się o godz. 17.00. Wśród zdominowanej przez kobiety publiczności, nie zabrakło również kilku panów. Ci, w osobach radnych: Sylwester Sawicki – przewodniczący Rady Gminy Poraj, Mariusz Karkocha (Radny Powiatowy), Łukasz Boroń, Bartosz Rajczyk i Andrzej Tkacz, mieli w scenariuszu tego wydarzenia dokładnie zaplanowane role. Najpierw wygłosili pełne życzliwości i szacunku życzenia, a później wręczyli każdej z Pań specjalnie wykonane breloki z napisem „Najfajniejsza kobitka na świecie”. To hasło było motywem przewodnim tego wieczoru. Dla najfajniejszych kobitek na świecie zaśpiewał – w dwóch fantastycznych odsłonach – zespół „FOLK EKSPRES” z Koszęcina. Śpiewał zespół i śpiewała cała sala. Ten artystyczny, doskonały wykon był fantastyczną, muzyczną dedykacją dla wszystkich Pań.
Tegoroczne Święto Kobiet z wielką wprawą poprowadził Andrzej Kozłowski – zastępca kierownika Referatu Organizacyjnego i Spraw Społecznych, który odczytał również wspaniałą laudację na cześć „Kobiet Roku 2018”. Bowiem od kilku już lat tradycją obchodów Gminnego Dnia Kobiet jest wybór Kobiety Roku – tym razem ten zaszczytny tytuł przyznano, nie tylko jednej osobie, ale wszystkim członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej gminy. „Kobietami Roku 2018” zostały: „Choronianki”, „Malwy”, „Kalina” i „Natalinki”. W laudacji Andrzej Kozłowski nie szczędził pochwał pod adresem Pań z KGW. Podkreślana była ich gospodarność, wyjątkowość i krzewienie kultury ludowej, folkloru i tradycji. Panie usłyszały serdeczne gratulacje, życzenia i podziękowania za współpracę przy wszelkiego rodzaju wydarzeniach kulturalnych, organizowanych w Gminie Poraj, ale przede wszystkim za aktywność i zaradność. „To Wy jesteście liderkami naszej lokalnej wspólnoty, jednym z filarów na których się opiera. Filarem wsparcia dla poszanowania tradycji” - wybrzmiewały słowa laudacji.
Wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak stwierdziła, że Panie z KGW to niewyczerpane źródło wiedzy i doświadczenia, gejzer pomysłów, [- Dla mnie osobiście jesteście Panie mentorkami i wdzięczna jestem za każde spotkanie z Wami, za cenne uwagi i życzliwość]- mówiła K. Kaźmierczak.
Na ręce przewodniczących KGW: Haliny Podlejskiej „Malwy”, Henryki Klimek „Choronianki”, Teodory Kostarczyk i Danuty Ryczek „Kalina” oraz Ireny Jędruszek „Natalinki”, przekazano pamiątkowe statuetki i ręcznie wykonane, kolorowe flower boxy. Gratulowali Radni – Panowie obecni na święcie kobiet.
Życzenia dla wszystkich Pań z Gminy Poraj złożył również Europoseł Marek Plura. Był to specjalny film nagrany w Brukseli, a wyświetlony na ekranie w „Bajce”
Dodatkową atrakcją tego wieczoru był konkurs „Happy Seats” z nagrodami od sponsorów.
Zwieńczeniem tego miłego wieczoru był słodki poczęstunek, który czekał na Panie w foyer sali widowiskowo-kinowej „Bajka”, a którego fundatorami byli: Zakład Piekarniczo- Cukierniczy Waldemar Ossowski – Kamienica Polska, Cukiernia „BREL” Poraj, Zakład Cukierniczy „MICHAŚ” - Częstochowa, Cukiernia „SZARLOTKA” Stanisław Trojakowski – Myszków oraz RADNI:
Mariusz Karkocha – Radny Powiatowy, Sylwester Sawicki Przewodniczący Rady Gminy Poraj oraz Radni Rady Gminy Poraj: Bartosz Rajczyk, Łukasz Adamczyk, Łukasz Boroń, Marcin Makuch, Andrzej Tkacz i Krzysztof Klimek.


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl