Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
Marii i Zefiryny
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 33 (1432) 2019-08-22
  W NUMERZE:
» Ten ogród trzeba przywrócić pacjentom
» Premier Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze
» Panie prezydencie Częstochowy to nieprawda
» Jurajski Park Narodowy
»  Żółwie błotne w siewierskim nadleśnictwie
» ZANIM TAMTEN ŚWIAT RUNĄŁ.LUDNOŚĆ CZĘSTOCHOWY I OKOLIC WOBEC WIDMA WOJNY 1939 r.
» Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. „Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
» Rambo w częstochowskiej policji
»  KONOPISKA / ALEKSANDRIA. Budowa nowej hali sportowej
» ANNA PURSKA
» SZTUKA ŻYCIA
» 53. Festiwal Kiepury Krynica-Zdrój 10–17 sierpnia 2019. KONCERT WIECZORNY – GALA OPERETKOWA
»  Od twórczości ludowej po naukę
» Zaproszenie do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży
» 25 LAT AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA. Instytucja wspierająca rolników
» Bezpieczne gospodarstwo


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
felieton
PERYSKOP. Dzień świstaka
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Walentynki czy halloween to zapewne zjawiska jeszcze obce naszej kulturze oraz tradycji, ale żyjemy w globalnej wiosce i z pewnością wielu naszych rodaków śledziło na początku lutego coroczne poczynania świstaka Phila, który jak zwykle przepowiadał Amerykanom kiedy nadejdzie wiosna. I to całkiem niepotrzebnie, jako że i my też mamy swojego świstaka, pana Biedronia, który dokładnie w tym samym okresie jak ten amerykański zapowiadał również i u nas szybkie nadejście Wiosny.

Zapewne to dobra wiadomość dla nas wszystkich, jako że nasz polski świstak przepowiada nie tylko nadejście wiosny, ale i powiew optymizmu związany z szeregiem istotnych zmian, jakie mają się wydarzyć w naszej ojczyźnie, co prawda jeszcze zniewolonej, ale już z ogromnymi możliwościami na horyzoncie. Tych wspaniałych widoków zapewne nie przysłoni nam nawet wszędobylski smog, jako że p. Biedroń zapowiada zamknięcie naszych kopalń. Ciekawe co z importem węgla z Rosji? Czyżby jego pieriestrojka dotarła aż pod Ural? Najważniejsze, że jesteśmy skazani na sukces. Nawet gdyby tylko część pomysłów miała się spełnić, to czeka nas ziemski raj, i w przeciwieństwie do tego biblijnego nikt nie ograniczałby wstępu, jako że dla pana Biedronia kwestie obyczajowe to swoisty konik. Zapewne w jego raju sztandary LGBT będą łopotać tuż przy samym wejściu, a i żaden owoc z pewnością nie będzie zakazany. Wiadomo, nic co ludzkie nie jest nam obce.
Wiosenne zauroczenie i powiew uczucia miłości skusi niejedną osobę, a jak widzimy Stefan Niesiołowski może być już pierwszym kandydatem, i chociaż nie jest to do końca wymarzony osobnik dla pana Roberta, to musi przyznać, że uczucie ma ogromne. Coraz więcej ludzi zastanawia się kto sponsoruje tę nadchodzącą Wiosnę. Czy aby pieniądze nie pochodzą od dawnego mentora pana Palikota, gdy jeszcze wspólnie z p. Grodzką lansowali rewolucję obyczajową? Zapewne może to i ważne, ale ważniejsze, aby p. Biedroń nie dostał się w ogóle do tego raju [sejmu], ponieważ jak pokazuje historia tacy ludzie, którzy już odkryli, że w ich życiu najważniejsze dwa dni: kiedy się urodzili oraz kiedy odkryli po co się urodzili, są dla społeczeństwa naprawdę niebezpieczni.
ANNA GAUDY


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl