Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 18 lipica 2019
Kamila i Szymona
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 29 (1428) 2019-07-18
  W NUMERZE:
»  Szymon Giżyński – numer jeden na liście Prawa i Sprawiedliwości
» Nowy samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszynie
»  Dzieląc się szczęściem mnożymy je
» Czas na szkołę średnią
» Nowości w portalu IRZplus
» III Jurajskie Zawody Balonowe
» IV Jurajski Festiwal Sztuki i Wina w Olsztynie
» W Świętochłowicach powstanie EMOstrefa – specjalne miejsce do kangurowania noworodków w szpitalu
» Gdy zachoruje nam rodzic
» Tomograf Komputerowy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

kondolencje2

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
felieton
BONA FIDE. Najlepszą obroną – atak
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Dzisiaj, po tragicznym wydarzeniu w Gdańsku, tematem numer jeden jest likwidacja wszechobecnej w mediach, Internecie i polityce, tak zwanej mowy nienawiści. Co najdziwniejsze, najwięcej o tym krzyczą ci, którzy są autorami budowania wrogości i zawziętości. Bo przecież to PO systemowo, od wielu lat rozkręca tę niszczycielską machinę, mającą zmieść PiS z publicznej przestrzeni.


Zaczęło się po pierwszym szoku, z chwilą objęcia przez PiS rządów w 2005 roku. Wówczas członków i zwolenników PiS ochrzczono mianem „pisuarów”, a braci Kaczyńskich wyszydzano i wyśmiewano z powodu niskiego wzrostu. Niedługo potem usłyszeliśmy o „dorzynaniu pisowskiej watahy” autorem tego ohydnego zwrotu jest prominentny polityk PO Radosław Sikorski.
Po Katastrofie Smoleńskiej, 10 kwietnia 2010 roku, dorzynanie przybrało na sile. Pamiętamy blokady i protesty przeciwko pochowaniu Pary Prezydenckiej na Wawelu. Pamiętamy oddawanie moczu na modlących się ludzi pod pałacem prezydenckim, usuwanie siłą palących się jeszcze zniczy i krzyża. Pamiętamy lżenie, szczucie i wyzwiska, obrzydliwie żarty o „zimnym Lechu” i „kaczce po smoleńsku”. I jakże obrzydliwe stwierdzenie Palikota: „Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż Europie”. Jeszcze w tym samym roku, 19 października, pochodzący z Częstochowy taksówkarz napadł z nożem na biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi i z premedytacją zabił pracownika Marka Rosiaka, a drugą osobę ciężko ranił. I jeszcze się odgrażał, że chciał zmordować Jarosława Kaczyńskiego.
Apogeum nienawiści przyszło w 2015 roku, po zwycięskich wyborach PiS na prezydenta Polski i do Parlamentu. Totalna opozycja przeżyła jeszcze większy wstrząs, bo musiała oddać władzę znienawidzonemu przez siebie PiS. Nie zaakceptowała demokratycznych wyborów i zaczęło się totalne obrzucanie błotem. Destrukcje w Sejmie, bezzasadna i bezustanna krytyka. Szef PO Schetyna mówi o strząsaniu pisowskiej szarańczy. Ewa Kopacz - o PiS cuchnącym naftaliną.
Po zabójstwie prezydenta Adamowicza zamiast opamiętania kolejne bicie piany i skomasowany atak. Dla totalnej opozycji brak prawidłowej ochrony imprezy Orkiestry, to wina PiS. To, że PiS z szacunkiem odniósł się do śmierci prezydenta Gdańska i jego rodziny źle. Uczestnictwo prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego w uroczystości pogrzebowej też było solą w oku. Za autentyczny smutek z powodu tragedii i wyciągnięcie pomocnej ręki najważniejsze głowy w państwie otrzymały pogardę: polityczny, oskarżycielski atak, zaserwowany im już podczas Mszy Pogrzebowej przez brata zmarłego, jednego z księży, a nawet żonę zmarłego.
Dlaczego tym razem podczas pogrzebu nie było blokad, awantur pod kościołem? Bo to są metody totalnej opozycji: słynnych obrońców sobie dedykowanej i wiadomej demokracji PO i Nowoczesnej i ich popleczników. A ci rozsiedli się w pierwszych ławach w kościele, aby doświadczyć politycznego show i obmyślać kolejne ataki na PiS. I teraz grupa najbardziej zagorzałych ,,obrońców demokracji" z KOD-u przystąpiła do blokady budynku Telewizji Polskiej oraz atakowania dziennikarzy i pracowników tej stacji. Wszelkie granice protestujący przekroczyli aktem brutalnej i agresywnej napaści na dziennikarkę Magdalenę Ogórek. Jeszcze bardziej zdumiewają niewybredne komentarze polityków PO i ich wyznawców. W osłupienie wprowadza karygodna wypowiedź częstochowskiej posłanki PO Izabeli Leszczyny, która przekracza już wszelkie normy debaty publicznej. Atak na dziennikarkę TVP skwitowała dwoma przysłowiami: „kto jakim mieczem wojuje, od takiego ginie" i ,,poniósł wilk razy kilka, ponieśli i wilka". W przypadku pani Ogórek takie odniesienie jest ,,jak kulą w płot". Mądrości posłanki pozostaje spuentować innym przysłowiem: ,,widać po słowie, co u kogo w głowie.”
Siewcy nienawiści dostali bodziec. I z pewnością w roku wyborczym nie omieszkają z niego nie skorzystać, bo przecież najlepszą obroną jest atak. A to jest dla totalnej opozycji podstawą do działania.
Czeka nas bardzo ciężki rok walki o Polskę. Mądrą i suwerenną.URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl