Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 23 lutego 2019
Romany i Damiana
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
» Bieg dla Andżeliki i Antosia.
» „Zielona Pracownia 2018”
» Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów
» Szczepienia kryterium przyjęć do żłobków i przedszkoli
»  Miasto ponowie rozpatruje wniosek Włodar Trade o zwiększenie produkcji
» Roksana Węgiel dla „Gazety Częstochowskiej"
» Wykład prof. Filipa Musiała
» Poczta Polska działa z myślą o swoich klientach
» PAMIĘCI PREMIERA JANA OLSZEWSKIEGO
» Jubileusz Mieczysława Hrehorowa
» WŁODARZE POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO. „Mieszkańcy mogą liczyć na moją pomoc”
» Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej powróciła z krótkiego tournée w Portugalii trwającego od 1 do 4 lutego 2019 roku
» Ideologizacja w szkołach
» Wśród przyjaciół psy zająca zjadły
» Młodzież poznaje ludzi nauki
» Tutoring na Uniwersytecie
» Tutoring pomaga w rozwoju
» Wieczór 232. BÓG HONOR OJCZYZNA
» 100-lecie Polski Wolnej – luty 1919 r.
»  BOHATER KOŚCIOŁA I SOLIDARNOŚCI
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Gen. dyw. Wacław Teofil Stachiewicz
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
» ROCZNICA WYWÓZEK NA SYBIR
» Kartki z kalendarza – kartki lutego
» OBRAZY PRZESZŁOŚCI. Krystyna Kolińska-Sochaczewska
» MAPA HISTORII CZĘSTOCHOWY. Pamięci żołnierzy 27. Pułku Piechoty
» POLSKI KRÓL MARSZÓW. EDWARD MAJ
» SYDERYTY DLA ZASŁUŻONYCH
» Dlaczego pożyczamy coraz więcej?
» Kolejny alarm powodziowy na ul. Traktorzystów w Częstochowie
» Wyklęci za patriotyzm
» I Konkurs Skrzypcowy Muzyki Polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej
» AUKCJA NA RZECZ KONI URATOWANYCH OD RZEźNI
» Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa mistrzem Śląska kadetów
» GRATULUJEMY!
» NOWY SPONSOR CZĘSTOCHOWSKICH ŻUŻLOWCÓW
»  PIŁKA NOŻNA. Raków zakończył zgrupowanie w Turcji
»  PIŁKA NOŻNA. Skra na ostatniej prostej przed startem rundy wiosennej
» WOKÓŁ UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO
» MSTÓW. ZŁOTY JUBILEUSZ
» JANÓW. Sołtysi wybrani
» Zespół „Kołacz” z gminy Janów najlepszy na Jurze
» Z raportówki policjanta
» POLSKIE RADIO POLECA
» POLSKIE RADIO POLECA
» PRÓSZYŃSKI I S-KA POLECA
» FOTOGRAF ROKU 2018 Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa
» Kolarstwo w 100-letniej historii Ruchu Olimpijskiego w Polsce


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg







r e k l a m a
finanse
Ferie zimowe – czy warto sfinansować wyjazd pożyczką?
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Od 11 lutego uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego rozpoczęli upragnione, zimowe ferie. Niestety, to wyczekiwane wolne nie zawsze bywa źródłem entuzjazmu dla rodziców – zwłaszcza, jeżeli organizacja zimowego wypoczynku mocno nadwyręża domowy budżet.
W jaki więc sposób pozyskać dodatkowe fundusze, które pozwolą na sfinansowanie wydatków związanych z wyjazdem? Na to pytanie odpowiada Artur Więckowski, ekspert serwisu Chwilowo.pl.
Podhale nieustannie cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników białego szaleństwa. Każdego roku do zimowego centrum Polski zjeżdża tysiące urlopowiczów, którzy na narty często wybierają się do Zakopanego i Białki Tatrzańskiej.

Koszty rodzinnego wypoczynku w górach

Wybierając się 4-osobową rodziną do Zakopanego, na pokrycie kosztów zakwaterowania, posiłków i dodatkowych atrakcji musimy mieć przygotowane kilka tysięcy złotych. Wybierając niedrogą kwaterę prywatną, za pojedynczy nocleg dla jednej osoby trzeba zapłacić około 50 zł. W przypadku eleganckich pensjonatów, cena oczywiście wzrasta. Tygodniowy skipass dla osoby dorosłej na najlepszych stokach to koszt około 200-400 złotych, a obiad w góralskiej, lokalnej restauracji –najczęściej od 30 zł.
„Choć wizja szaleństwa na stoku jest niezwykle kusząca, dla wielu osób realną przeszkodą może okazać się… stan konta. Sfinansowanie zimowego wypoczynku czasem niestety wykracza poza możliwości finansowe polskich rodzin.” – mówi Artur Więckowski, ekspert serwisu Chwilowo.pl

Rozwiązanie problemu?

W jaki sposób więc finansować tego typu wydatki? Dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z pożyczki – zwłaszcza, jeżeli dodatkowo część kosztów przedsięwzięcia będziemy mogli pokryć z własnych środków. Jak mówi Artur Więckowski: „Pożyczając niewielką kwotę, nie powinniśmy mieć problemu z terminowym zwrotem pieniędzy. Co więcej, istnieje również możliwość otrzymania pierwszej pożyczki całkiem za darmo – po prostu oddajemy taką kwotę, jaką decydujemy się pożyczyć. W takiej sytuacji nie ponosimy więc kosztów prowizji, odsetek czy jakichkolwiek innych opłat dodatkowych.. Najczęściej maksymalna kwota udzielanej pożyczki dla nowych klientów to około 3000PLN. Pamiętamy jednak, że na spłatę zobowiązania mamy najczęściej 30 dni, a sama oferta skierowana jest do nowych klientów”.
Pożyczka online na wyjazd – jak wnioskować o pieniądze?
Decydując się na pożyczenie dodatkowej gotówki, często wnioskujemy o jej przyznanie przez Internet. Co jednak powinniśmy zrobić, gdy nie jesteśmy w stanie wybrać najlepszej dla nas instytucji pożyczkowej? Warto skorzystać wtedy z pomocy porównywarek pożyczkowych takich jak Chwilowo.pl. Są to rozbudowane narzędzia, pozwalające na wybór rzetelnych i cieszących się zaufaniem klientów firm. W porównywarce znajdziemy podmioty na podstawie kryteriów takich jak wysokości kwoty pożyczki, długości spłaty, wysokości raty oraz prowizji. W jaki sposób to działa?
„Wchodząc na stronę Chwilowo.pl, ustawiamy preferowaną kwotę pożyczki oraz czas spłaty zobowiązania. Po wykonaniu tej czynności i zapoznaniu się z ofertą, możemy przejść na stronę internetową tego pożyczkodawcy, którego ofertę uznaliśmy za najbardziej atrakcyjną i tam wypełnimy wniosek pożyczkowy. Następnie, kolejnym krokiem jest weryfikacja naszych danych osobowych. Celem tego procesu jest sprawdzenie naszej zdolności kredytowej.” – mówi ekspert serwisu Chwilowo.pl.
Pożyczkodawcy umożliwiają swoim klientom różne sposoby weryfikacji podanych informacji. Najbardziej popularną metodą jest wykonywanie przelewu symbolicznej kwoty na konto pożyczkodawcy (najczęściej w wysokości 1 grosza). Kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie firmy, możliwe będzie porównanie danych właściciela rachunku z danymi zawartymi we wniosku. Jeśli informacje się zgadzają, pożyczkodawca przystąpi do kolejnego etapu sprawdzania wniosku. Dla osób, które nie mogą skorzystać z rachunku bankowego, pożyczkodawcy przygotowali alternatywne rozwiązanie. Są nim aplikacje, które łącząc się z rachunkiem bankowym pożyczkodawcy, pobierają i przekazują mu potrzebne informacje. Korzystanie z takich aplikacji jest w pełni bezpieczne, a samo połączenie – szyfrowane.

Pożyczać czy nie pożyczać?

Jeżeli potrzebujemy sfinansować nasz zimowy urlop, szybka pożyczka pozabankowa może być dla nas istotnym wsparciem. Jednak jak podsumowuje Artur Więckowski, podpisanie umowy pożyczkowej powinno być poprzedzone rzetelną analizą własnych możliwości finansowych. „Zanim pożyczymy pieniądze upewnijmy się, że zdołamy spłacić pożyczkę w terminie, a zgromadzenie potrzebnej kwoty nie będzie nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu..”




r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl