Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 24 czerwca 2019
Jana i Danuty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 25 (1424) 2019-06-20
  W NUMERZE:
» Jasna Góra obroniona
» Skra Ladies Częstochowa z awansem do drugiej ligi!
» Mstowska Noc Świętojańska
»  CZĘSTOCHOWA. Utonięcie na akwenie Adriatyk
» Tir oraz samochód osobowy w zderzeniu czołowym
» Częstochowski przedsiębiorca spowodował śmiertelny wypadek
» Trening z mistrzynią
» Młodziez u steru
» 40 lat MOSiR w Częstcohowie
» Studia dualne, nowe kierunki
»  „Rola pielęgniarki w ochronie zdrowia”
» Pielęgniarstwo to powołanie
» ZC Michaś mistrzami Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019
» Wielka Gala "30 lat Wolności RP"


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

kol. 1

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
IV Charytatywny Koncert na Rzecz Hospicjum
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Radosna i serdeczna atmosfera oraz rewelacyjne wykonania wokalne towarzyszyły inicjatywie realizowanej przez kościół pw. NMP Częstochowskiej w Częstochowie IV charytatywnemu koncertowi kolęd na rzecz pomocy dzieciom z częstochowskiego Hospicjum, który miał miejsce 6 stycznia 2019 roku. Wystąpili w nim: biskup senior Antoni Długosz, Paweł Łowicki Band, Elżbieta Zającówna, Joanna Jeżewska i pochodząca z Częstochowy Renata Zarębska oraz młodzi, uzdolnieni wokaliści: Kacper Przybylski ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Częstochowie, Nadia Trąbczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Częstochowie i świetny chór ze Szkoły Podstawowej nr 48.


Spiritus movens przedsięwzięcia, ksiądz proboszcz Ryszard Umański, nie krył radości z licznie przybyłych wiernych. Empatia wnosi w nasze życie dobro, dlatego cieszy tak ogromna odpowiedź na nasze zaproszenie. Chcę podkreślić, że wszyscy artyści wystąpili charytatywnie – mówi ks. Umański. Podczas koncertu na rzecz najmłodszych pacjentów Hospicjum, którym pomaga Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, zebrano 8.460 złotych. Za szczodrość podziękowała przewodnicząca Stowarzyszenia Anna Kaptacz. Wśród licznie przybyłych na koncert obecny był także sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Szymon Giżyński z małżonką.
Bp senior Antoni Długosz, świętujący 25. rocznicę przyjęcia święceń biskupich, jak zawsze pokazał swój niepowtarzalny entuzjazm i ogromne serce, i porwał swą pozytywną energią. – Zawsze z radością, zwłaszcza z dziećmi, wielbię Pana Boga śpiewem, a jeszcze z większą kiedy jednocześnie wspomaga się potrzebujące osoby. Charyzmat niesienia pomocy jest nam nakazany przez Jezusa – powiedział ks. Biskup.
Gwiazdą wieczoru była, występująca po raz drugi w koncercie znana aktorka Elżbieta Zającówna, która po dłuższej przerwie powróciła do pracy zawodowej. – Uwielbiam kolędy i czas świąteczny, kiedy dzielimy się radością i swoją dobrą energią. To skłania do tego, aby pomagać innym. Dlatego z przyjaciółkami nie zastanawiamy się ani minuty, aby tu przyjechać i dopóki mamy siły, to zawsze będziemy to robić – mówi Elżbieta Zającówna. Jak dodaje, podziwia niezwykłą atmosferę, jaką wokół siebie i swoich dzieł tworzy ksiądz proboszcz Ryszard Umański. – Jest otarty do ludzi, kocha swoich parafian – dzieci, młodzież i dorosłych. Tak, jak kiedyś przed wiekami autorytetami byli: ksiądz, nauczyciel, lekarz, tak dzisiaj ksiądz Umański z pewnością jest autorytetem dla swoich parafian – powiedziałam nam Elżbieta Zającówna.
GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl