Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 24 czerwca 2019
Jana i Danuty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 25 (1424) 2019-06-20
  W NUMERZE:
» Jasna Góra obroniona
» Skra Ladies Częstochowa z awansem do drugiej ligi!
» Mstowska Noc Świętojańska
»  CZĘSTOCHOWA. Utonięcie na akwenie Adriatyk
» Tir oraz samochód osobowy w zderzeniu czołowym
» Częstochowski przedsiębiorca spowodował śmiertelny wypadek
» Trening z mistrzynią
» Młodziez u steru
» 40 lat MOSiR w Częstcohowie
» Studia dualne, nowe kierunki
»  „Rola pielęgniarki w ochronie zdrowia”
» Pielęgniarstwo to powołanie
» ZC Michaś mistrzami Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019
» Wielka Gala "30 lat Wolności RP"


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

kol. 1

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Mieszkańcy SM ,,JURA” na swoim
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W dniu 28 grudnia 2018 roku Zarząd Regionalnego Funduszu Gospodarczego S.A. wspólnie z Zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej „Jura” dokonał transakcji przeniesienia prawa użytkowania wieczystego i prawa własności gruntów i budynków zlokalizowanych w Częstochowie w rejonie ul. Palmowej, stanowiących tzw. Osiedle Mieszkaniowe „Palmowa”. Umowę podpisali prezes RFG Mirosław Matyszczak i wiceprezes RFG Artur Sokołowski oraz prezes SM „Jura” Daniel Nowak.
W dniu 28 grudnia 2018 roku Zarząd Regionalnego Funduszu Gospodarczego S.A. wspólnie z Zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej „Jura” dokonał transakcji przeniesienia prawa użytkowania wieczystego i prawa własności gruntów i budynków zlokalizowanych w Częstochowie w rejonie ul. Palmowej, stanowiących tzw. Osiedle Mieszkaniowe „Palmowa”. Dokonanie transakcji rozwiązało trwający od około 25 lat problem stanu prawnego gruntów, na których znajduje się osiedle, w wyniku którego mieszkańcy osiedla nie mogli jak dotąd dokonywać obrotu lokalami oraz wyodrębniać ich na własność. Należy podkreślić, że tym samym obecny Zarząd RFG S.A. rozwiązał bardzo poważny problem społeczny dotyczący około 250 rodzin mieszkających na osiedlu „Palmowa”, dokonując tego, czego nie udało się dokonać przez ostatnie kilkanaście lat poprzednim władzom Spółki oraz władzom miasta, które nie były zainteresowane pomocą w rozstrzygnięciu powyższej kwestii.

Dzięki staraniom obecnego Zarządu RFG S.A. we współpracy z Zarządem SM „Jura” udało się w latach 2016–2018 rozwiązać problem rozliczenia nakładów poniesionych na budowę osiedla, realizowaną na początku lat 90. ubiegłego wieku na zlecenie ówczesnej „Huty Częstochowa” S.A. W 2016 roku strony zawarły ugodę dotyczącą spłat odnośnie rozliczenia składnika budowlanego, a następnie wiosną 2018 roku po zrealizowaniu postanowień ugody przystąpiono do czynności zmierzających do przekształcenia na rzecz SM „Jura” praw do gruntów, na których posadowione jest osiedle.
Pomyślne zakończenie sprawy było możliwe w 2018 roku dzięki dużej przychylności i życzliwości Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego, nadzorującego z ramienia Skarbu Państwa działalność RFG S.A. Należy też podkreślić zaangażowanie w doprowadzenie do pomyślnego zakończenia sprawy Posła Ziemi Częstochowskiej, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Szymona Giżyńskiego.
Zakończenie całości procedur w roku 2018 umożliwi SM „Jura” i mieszkańcom osiedla „Palmowa” pełne skorzystanie z dobrodziejstw ustawy o przekształceniu użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Oznacza to, że SM „Jura” będzie mogła skorzystać z bonifikaty w wysokości 60 proc. pod warunkiem jednorazowego uiszczenia tzw. opłaty przekształceniowej.
Transakcja z SM „Jura” w zasadzie kończy proces regulowania przez obecny Zarząd RFG S.A. stanów terenowo-prawnych nieruchomości dawnej „Huty Częstochowa” S.A., będących przedmiotem ponad 20-letnich problemów i konfliktów społecznych. W ramach tych działań w latach 2016–2018 dokonano m.in.:
– regulacji na rzecz Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego terenu Harcerskiego Ośrodka Wodnego w Poraju,
– uporządkowania spraw majątku trwałego stanowiącego obecnie własność Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A., w tym ustanowienia niezbędnych służebności przesyłu,
– zbycia na rzecz Gminy Poraj zbędnych dla Spółki składników majątku, w tym Ośrodka WOPR w Jastrzębiu, oczyszczalni ścieków, terenów opaski ochronnej zbiornika wodnego w Poraju, itp.
R.R


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl