Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 24 sierpnia 2019
Jerzego i Bartłomieja
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 33 (1432) 2019-08-22
  W NUMERZE:
» Ten ogród trzeba przywrócić pacjentom
» Premier Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze
» Panie prezydencie Częstochowy to nieprawda
» Jurajski Park Narodowy
»  Żółwie błotne w siewierskim nadleśnictwie
» ZANIM TAMTEN ŚWIAT RUNĄŁ.LUDNOŚĆ CZĘSTOCHOWY I OKOLIC WOBEC WIDMA WOJNY 1939 r.
» Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. „Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
» Rambo w częstochowskiej policji
»  KONOPISKA / ALEKSANDRIA. Budowa nowej hali sportowej
» ANNA PURSKA
» SZTUKA ŻYCIA
» 53. Festiwal Kiepury Krynica-Zdrój 10–17 sierpnia 2019. KONCERT WIECZORNY – GALA OPERETKOWA
»  Od twórczości ludowej po naukę
» Zaproszenie do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży
» 25 LAT AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA. Instytucja wspierająca rolników
» Bezpieczne gospodarstwo


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
sprawy społeczne
ŚLADEM NASZYCH PUBLIKACJI
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
MAGISTRAT WYJAŚNIA W sprawie artykułu „Urząd stawia mi ograniczenia” (wydanie nr 43/44 z dnia 25 października 2018 r.), który opisywał problemy częstochowianina Leszka Kaloty, mieszkańca dzielnicy Mirów w Częstochowie. Pan Leszek od kilku lat – bezskutecznie zabiega w Urzędzie Miasta Częstochowy o pozwolenia na budowę domów na swoich nieruchomościach.Dla wskazanego obszaru ulic: Mstowskiej i Wodociągowej nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i nie jest sporządzany.
Sprawa pana L.K. była już wielokrotnie wyjaśniana w korespondencji z mieszkańcem oraz trakcie spotkań w ramach przyjęć interesantów przez przedstawicieli władz miasta i UM Częstochowy.
W korespondencji skierowanej do Pana (w odpowiedzi na pismo przekazane zgodnie z właściwością przez Komisję Rozwoju Regionalnego do Wydziału Administracji Architektoniczno-Budowlanej) wydział AAB przypomniał, iż w związku wnioskami o warunki zabudowy złożonymi w dniu 21.06.2017 r. przeprowadzone były postępowania zakończone odmową. Powodem odmowy były wyniki analizy, które wykazały, że wnioskowana przez mieszkańca intensywność zabudowy na przedmiotowych działkach w znaczny sposób odbiega od sąsiedniej zabudowy.
Od wydanych decyzji pan Leszek wniósł odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Częstochowie, który decyzjami z dnia 23.02.2018 r. uchylił decyzje
I instancji i przekazał sprawy do ponownego rozpatrzenia. Jak wynika z uzasadnienia organu II instancji (SKO) powodem uchylenia decyzji było jednak wyłącznie kwestia wytyczenia obszaru poddanego analizie funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w swoich orzeczeniach wskazało, że obszar ten winien być oznaczony w trzykrotnej szerokości frontu działki wokół jej granic, ale nie mniej niż 50m.
Wydział AAB ponownie rozpatrując sprawę wyznaczył obszar zgodnie z zaleceniami SKO. Wyniki analizy opracowane w oparciu o nowy obszar wykazały, że wielkość zabudowy wynosi maksymalnie 9,4 proc.
Po zapoznaniu się z projektem ustaleń odbyło się spotkanie z udziałem zastępcy prezydenta Andrzeja Szewińskiego, gdzie panu Leszkowi zasugerowano rozważenie innego rozplanowania budynków na nieruchomościach. Te same ustalenia zostały przesłane pismem z dnia 25.05.2018r.
Jak wynika z odpowiedzi, jakiej mieszkaniec udzielił 12.06.2018r., nie przyjął on powyższej sugestii do wiadomości.
Należy dodać, że organ wydając decyzję o warunkach zabudowy określa parametry na podstawie przeprowadzanej analizy. Z uwagi na to, że w obszarze analizowanym istnieje zabudowa rozproszona, wskaźnik wielkości powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni zabudowy nie może wynieść 18 proc.

Wyjaśnienia przesłał rzecznik UM Częstochowy Włodzimierz Tutaj


R


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl