Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 24 sierpnia 2019
Jerzego i Bartłomieja
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 33 (1432) 2019-08-22
  W NUMERZE:
» Ten ogród trzeba przywrócić pacjentom
» Premier Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze
» Panie prezydencie Częstochowy to nieprawda
» Jurajski Park Narodowy
»  Żółwie błotne w siewierskim nadleśnictwie
» ZANIM TAMTEN ŚWIAT RUNĄŁ.LUDNOŚĆ CZĘSTOCHOWY I OKOLIC WOBEC WIDMA WOJNY 1939 r.
» Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. „Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
» Rambo w częstochowskiej policji
»  KONOPISKA / ALEKSANDRIA. Budowa nowej hali sportowej
» ANNA PURSKA
» SZTUKA ŻYCIA
» 53. Festiwal Kiepury Krynica-Zdrój 10–17 sierpnia 2019. KONCERT WIECZORNY – GALA OPERETKOWA
»  Od twórczości ludowej po naukę
» Zaproszenie do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży
» 25 LAT AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA. Instytucja wspierająca rolników
» Bezpieczne gospodarstwo


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
INWESTYCJE W GMINACH
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
OLSZTYN
Rozpoczął się kapitalny remont . 1,4 km drogi powiatowej z Biskupic na Zaborze. Finansują go Starostwo częstochowskie, Gmina Olsztyn oraz marszałkowski Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych. W tym roku Rada Gminy Olsztyn przeznaczyła na dofinansowanie remontu powiatowej drogi 200 tys. zł

JANÓW
Projekt Gminy Janów na „Przebudowę ulicy Krokusowej oraz Konwaliowej w Janowie” znalazł się na wysokiej, siódmej pozycji na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019.
Po ulicach: Liliowej, Fiołkowej, Tulipanowej i Różanej na osiedlu Zaborce przyszedł czas na Krokusową i Konwaliową. Na obu ulicach pojawią się nakładki asfaltowe o szerokości 5 m z krawężnikami. Drogi będą odwodnione i oznakowane.
Gmina aplikowała o 50 proc. dofinansowania przebudowy obu ulic, której koszty oszacowano na 658 174 zł. Środki otrzymuje zwykle 20 pierwszych aplikujących na liście. Siódma pozycja projektu Gminy Janów daje praktycznie stuprocentową pewność na dofinansowanie.

JANÓW

Ruszy przebudowa janowskiego rynku. Całkowita wartość robót budowlanych to 2 194 920,24 zł. Kwota dofinansowania pozyskanego z PROW na lata 2014–2020 to 910 tys. zł.
Realizacja zadania pn. Budowa targowiska na płycie rynku w Janowie „Mój Rynek” będzie obejmowała m.in.: utworzenie przestrzeni, która kompozycją, charakterem i nastrojem będzie sprzyjać targowo-wypoczynkowemu charakterowi tradycyjnie wpisanemu w funkcjonowanie janowskiego rynku. Janowski rynek zyska: ośmioboczną altanę z 6 stoiskami handlowymi, 14 stoisk zadaszonych, 14 stoisk otwartych oraz 50 miejsc parkingowych. Aktualny drzewostan w parku zostanie w stanie nienaruszonym.

MSTÓW
Zadanie pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów", na które gmina Mstów otrzymała dofinansowanie unijne w ramach RPO WSL na lata 2014–2020, zostało zrealizowane. Wymieniono przestarzałe technologicznie lampy sodowe, na lampy ledowe najnowszej generacji we wszystkich miejscowościach gminy Mstów.
Oprawy LED wykonane są z aluminium oraz szkła hartowanego (obudowy). Mają bardzo wysokie oceny jakościowe, co potwierdza dodatkowy certyfikat ogólnoeuropejski ENEC, przyznawany produktom o najwyższych cechach sprawdzonych podczas laboratoryjnego, niezależnego badania przez jednostki certyfikujące. Oszczędność energii ma wynieść ok. 65 proc.

MSTÓW
Budowa kanalizacji ściekowej w miejscowości Latosówka dobiegła końca. Gmina Mstów otrzymała ponad 3,5 miliona złotych dofinansowania unijnego na wykonanie tego zadania, w ramach RPO WSL. Zakres robót obejmował m.in.: budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej w miejscowości Latosówka o długości ponad 5,2 kilometra; budowę przyłączy kanalizacyjnych, odtworzenie nawierzchni ulic.

KONOPISKA
W terminie umownym, tj. 15 listopada zakończono i odebrano zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej 628044S ul. Stawowa w Konopiskach w km 0+140 – 0+820”. Wartość robót budowlanych wyniosła 790 302,99 zł. Inwestycję finansowano ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z dotacji celowych z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz budżetu gminy Konopiska. W ramach zadania wykonano drogę o nawierzchni asfaltowej na długości 680 m.
AG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl