Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 lutego 2019
Leona i Ludomiła
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
felieton
BONA FIDE. TOTALNOŚĆ SLD−PO
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Zawiązana nowa−stara częstochowska koalicja radnych SLD−PO prawem (w tym przypadku – bezprawiem) silniejszego nie dopuściła, aby klub Prawo i Sprawiedliwość miał przedstawiciela w prezydium Rady Miasta.

Na pierwszej sesji nowej rady koalicja SLD−PO zgodnie odrzuciła kandydaturę Moniki Pohoreckiej, desygnowanej przez klub PiS na stanowisko wiceprzewodniczącego rady. Natomiast zadowolona z siebie koalicja SLD−PO całe prezydium rady przyznała sobie: przewodniczącym został ponownie Zdzisław Wolski (SLD), wiceprzewodniczącymi: Ewelina Balt (SLD) oraz z PO – Jacek Krawczyk, który – przypomnijmy – w walce o urząd prezydenta Częstochowy zdobył bardzo „reprezentatywny” wynik i może poszczycić się ponad 2−procentowym poparciem częstochowian, oraz Przemysław Wrona, na którego zagłosowało dwukrotnie mniej częstochowian, niż na Monikę Pohorecką.
Tym mało eleganckim – bufońskim i ostentacyjnie antydemokratycznym gestem – koalicja SLD−PO pokazała, że nie liczy się z decyzją ponad 35 procent częstochowskiego
społeczeństwa, które głosowało na Prawo i Sprawiedliwość.
W historii częstochowskiego samorządu sytuacja, gdzie – dodajmy – drugi, co do wielkości klub (PiS ma 10 radnych, PO – tylko 5 ) nie ma swojego przedstawiciela w prezydium rady,zdarza się po raz pierwszy. Tą próbą wykluczenia PiS koalicja SLD−PO pokazała, że nie ma klasy ani godności politycznej.
„Taka sytuacja jednoznacznie pogwałca zasady dobrej współpracy radnych. Jest złą prognozą na przyszłość i zapowiedzią marginalizacji przedstawicieli innych opcji politycznych,
wybranych w demokratycznych wyborach. Ugrupowania, które
publicznie szafują takimi hasłami, jak: demokracja i konstytucja, w życiu lokalnej polityki stosują zupełnie inne normy. Tym samym, deklaracja Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, dotycząca współpracy z przedstawicielami wszystkich środowisk, stoi w sprzeczności z realnymi działaniami stworzonej koalicji SLD−PO.” – napisali radni Klubu PiS,w swym oświadczeniu, protestując przeciwko praktykom zastosowanym przez koalicję SLD−PO.
Różnie jest w polityce. Raz się jest na wozie, raz pod wozem. A co jeszcze może się zdarzyć – obrazuje polskie przysłowie: nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
URSZULA GIŻYŃSKA


URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl