Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 24 sierpnia 2019
Jerzego i Bartłomieja
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 33 (1432) 2019-08-22
  W NUMERZE:
» Ten ogród trzeba przywrócić pacjentom
» Premier Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze
» Panie prezydencie Częstochowy to nieprawda
» Jurajski Park Narodowy
»  Żółwie błotne w siewierskim nadleśnictwie
» ZANIM TAMTEN ŚWIAT RUNĄŁ.LUDNOŚĆ CZĘSTOCHOWY I OKOLIC WOBEC WIDMA WOJNY 1939 r.
» Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. „Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
» Rambo w częstochowskiej policji
»  KONOPISKA / ALEKSANDRIA. Budowa nowej hali sportowej
» ANNA PURSKA
» SZTUKA ŻYCIA
» 53. Festiwal Kiepury Krynica-Zdrój 10–17 sierpnia 2019. KONCERT WIECZORNY – GALA OPERETKOWA
»  Od twórczości ludowej po naukę
» Zaproszenie do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży
» 25 LAT AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA. Instytucja wspierająca rolników
» Bezpieczne gospodarstwo


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
ekologia
KŁOBUCK. Leśnicy w nowej siedzibie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
16 listopada Nadleśnictwo Kłobuck oficjalnie otwarło nowo wyremontowany siedzibę Nadleśnictwa. – Remont wykonaliśmy z myślą o pracownikach, aby poprawić im warunki pracy. W miłym miejscu przyjemniej i sprawniej wykonuje się swoje obowiązki zawodowe – mówi nadleśniczy Nadleśnictwa Kłobuck Grzegorz Półtorak. Nowy obiekt poświęcił duszpasterz leśników ks. Marek Bator.
Wśród zaproszonych gości obecny był sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa, poseł Szymon Giżyński. Przekazując życzenia pracownikom Nadleśnictwa, podkreślił ich oddanie służbie leśnej. – Jesteście stróżami polskich lasów, dbacie o ich jakość i rozwój. To zadanie, które traktujecie z powagą, jako patriotyczną misję. Za to bardzo dziękujemy. Polskie lasy są wzorem dla całej Europy, a ich stan to przecież efekt Państwa codziennej pracy, waszej wspólnoty działań, etyki zawodowej, odpowiedzialności, kompetencji i wiedzy – powiedział wiceminister Szymon Giżyński.
W gronie zaproszonych gości nie zabrakło zaprzyjaźnionych z Nadleśnictwem Kłobuck przedstawicieli innych Nadleśnictw. Między innymi obecni byli dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Jan Kosiorski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Jerzy Sądel oraz prof. dr hab. inż. Janusz M. Sowa z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, który podczas uroczystości spotkał wielu swoich byłych studentów. W merytorycznej dyskusji zainicjowanej przez wiceministra Szymona Giżyńskiego poruszono tematykę ochrony dóbr leśnych oraz walki z ASF. Wiceminister Giżyński przybliżył stanowisko Ministerstwa Rolnictwa i przedstawił metody zaproponowane przez Ministerstwo do walki z tą choroba. Podziękował jednocześnie za zrozumienie problemu przez leśników.
Jednym z ekologicznych akcentów było posadzenie na terenie Nadleśnictwa Alei Niepodległości, którą stworzyło osiem buków, nazwanych imieniem Ojców Polskiej Niepodległości: marszałka Józefa Piłsudskiego (drzewko zasadzili wiceminister Szymon Giżyński i redaktor naczelna „Gazety Częstochowskiej” Urszula Giżyńska) oraz Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego, Ignacego Daszyńskiego, Władysława Sikorskiego, Józefa Hallera. Akcent ten nawiązywał do rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Goście mogli też się zapoznać z najbardziej nowoczesnymi maszynami wielooperacyjnymi, w tym o najwyżej technologii w Polsce harwesterem firmy John Deere oraz forwarderem.
– Jesteśmy drugim nadleśnictwem w Polsce, które ma tej klasy urządzenia. To maszyny, które pomagają leśnikom w prowadzeniu optymalnej gospodarki leśnej i utrzymywaniu lasów w zdrowiu, a to jest naszym priorytetem – mówi nadleśniczy Grzegorz Półtorak.

Materiał ukazał na stronie: "Częstochowska Gazeta Ekologiczna"
(wydanie papierowe), której publikację współfinansuje Wojewódzki
Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska
organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki
Wodnej w Katowicach.


GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl