Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 lutego 2019
Leona i Ludomiła
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
Publikujemy oświadczenie klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w związku z wyborem prezydium Rady Miasta Częstochowy.
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora

Częstochowa, dnia 19.11.2018 r.
Klub Radnych PiS

OŚWIADCZENIE

Na pierwszej sesji VIII kadencji Rady Miasta Częstochowy, która odbyła się 19 listopada br. zdarzyła się rzecz niemająca miejsca w dotychczasowej historii częstochowskiego samorządu. Radni z SLD i PO zawłaszczyli dla siebie wszystkie funkcje wiceprzewodniczących Rady Miasta. Najmniejszy klub - PO, w skład którego wchodzi pięciu radnych, ma swoich dwóch wiceprzewodniczących RM. Trzecim wiceprzewodniczącym został przedstawiciel Klubu SLD. Tym samym oba kluby odrzuciły kandydaturę zaproponowaną przez Klub Radnych PiS, drugi co do wielkości (10 radnych) w Radzie Miasta Częstochowy.
Taka sytuacja jednoznacznie pogwałca zasady dobrej współpracy radnych, jest złą prognozą na przyszłość i zapowiedzią marginalizacji przedstawicieli innych opcji politycznych, wybranych w demokratycznych wyborach.
Ugrupowania, które publicznie szafują takimi hasłami jak demokracja i konstytucja, w życiu lokalnej polityki stosują zupełnie inne normy. W ten sposób łamane są nie tylko dobre obyczaje, standardy, ale i dotychczasowa praktyka zgodna z zasadami demokracji. Tym samym, deklaracja Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka dotycząca współpracy z przedstawicielami wszystkich środowisk, stoi w sprzeczności z realnymi działaniami stworzonej koalicji SLD-PO.
Jako Klub Radych PiS, wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec praktyk, które skutkują nieuwzględnieniem głosów 35 % wyborców, tym samym pozbawiając ich swojego przedstawiciela w prezydium Rady Miasta Częstochowy.

W imieniu Klubu Radnych PiS

Piotr Wrona


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl