Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 24 czerwca 2019
Jana i Danuty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 25 (1424) 2019-06-20
  W NUMERZE:
» Jasna Góra obroniona
» Skra Ladies Częstochowa z awansem do drugiej ligi!
» Mstowska Noc Świętojańska
»  CZĘSTOCHOWA. Utonięcie na akwenie Adriatyk
» Tir oraz samochód osobowy w zderzeniu czołowym
» Częstochowski przedsiębiorca spowodował śmiertelny wypadek
» Trening z mistrzynią
» Młodziez u steru
» 40 lat MOSiR w Częstcohowie
» Studia dualne, nowe kierunki
»  „Rola pielęgniarki w ochronie zdrowia”
» Pielęgniarstwo to powołanie
» ZC Michaś mistrzami Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019
» Wielka Gala "30 lat Wolności RP"


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

kol. 1

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
gospodarka
BOOSTER MŚP. I w Regionie Booster Małych i Średnich Przedsiębiorstw
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
„JAK WYPOSAŻYĆ FIRMĘ W SKUTECZNE NARZĘDZIA ROZWOJU?” Seminarium, ONE STOP SHOP i oferta dla MŚP16 października 2018 roku Miejskim Domu Kultury w Myszkowie miała miejsce konferencja poświęcona rozwojowi małych i średnich przedsiębiorstw. Gospodarcze spotkanie zorganizowała Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie przy współpracy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Jako Izba zrzeszająca przedsiębiorców z całego regionu częstochowskiego widzimy potrzebę wsparcia małych, rodzinnych firm w różnych aspektach ich rozwoju. Przecież mała i średnia przedsiębiorczość jest siłą napędową gospodarki lokalnej, regionalnej i krajowej. To ci przedsiębiorcy biorą na swoje barki największy ciężar rozwoju gospodarczego kraju poprzez intensywna działalność w swoich lokalnych miejscowościach. W Izbie promujemy ich produkty, choćby poprzez konkurs na Jurajski Produkt Roku, który zyskał już ogólnopolską renomę i stał się motorem proinnowacyjnym – mówi Andrzej Broniewski, prezes Zarządu Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie.
W konferencji wzięła udział Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer. Małe i mikroprzedsiębiorstwa, przedsiębiorstwa rodzinne to sól ziemi każdej miejscowości, w której chcemy, aby kwitła przedsiębiorczość. Dlatego w Myszkowie postanowiliśmy zorganizować konferencję, która w przede dniu Kongresu MŚP w Katowicach będzie wiązać się z tematyką poruszaną na Kongresie. Chcemy w Myszkowie zainicjować stałe spotkania z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, zwanymi boosterami. To spotkania dające zastrzyk dobrej energii oraz zaopatrujące w instrumenty wspierające działalność gospodarczą. maja one charakter warsztatowy i informacyjny mówi Urszula Bauer. Jak dodaje, odkąd w Myszkowie padły trzy wielkie zakłady pracy mieszkańcy skierowali swoją aktywność zawodową w stronę małych i średnich przedsiębiorstw. Przez wiele lat funkcjonowało wiele firm, które zajmowały się obuwiem. Jednak sytuacja na rynku zmusiła ich do poszukiwania nowych branż. Takie spotkania są dla nich swoistą podpowiedzią z jakich instrumentów mogą skorzystać. Pomocą służą im specjaliści z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej. Ważnym kierunkiem działań prorozwojowych jest skorelowanie edukacji z potrzebami rynki i gospodarki. - stwierdza Urszula Bauer, która wystąpiła z prelekcją jako , ekspert ds. kształcenia branżowego i praktycznego. W spotkaniu wziął udział poseł Mariusz Trepka.
Z referatami wystąpiła także prof. AWSB dr hab. Barbara Piontek, zastępca prezesa Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., która naświetliła ideę boosterów MŚP w trójkompozycji: biznes – strefa – samorząd. Z kolei w panelu dyskusyjnym ph. „Narzędzia wsparcia rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości (kadry, finanse, PR)” udział wzięli: prezydent Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie Tadeusz Szymanek, pełnomocnik Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. ds. rozwoju Michał Dąbrowski, dyrektor Regionu Śląskiego Banku Gospodarstwa Krajowego Józef Piętoń, ekspert ds. kształcenia branżowego i praktycznego Urszula Bauer, PR manager/rzecznik prasowy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.dr Wioleta Witczak-Smolnik.
URSZULA GIŻYŃSKAUG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl