Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 16 stycznia 2019
Marcelego i Włodzimierza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sprawy społeczne
UROKI KAMPANII SAMORZĄDOWEJ
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Na portalach znanego blogera zajmującego się kontrolą sytuacji w gminach regionu częstochowskiego: gminablachownia.pl i gminakonopiska.pl - jak dotąd - nie pojawiły się publikacje dwóch sprostowań, które w trybie wyborczym nakazał opublikować Sąd Apelacyjny w Katowicach. Sąd nakazał Komitetom Wyborczym: KWW Anetty Ujmy oraz KWW Doświadczenie i młodość zamieścić na tych portalach wyjaśnienia prostujące nieprawdziwe treści kolportowane w materiałach wyborczych obu komitetów.
Sprawa Blachowni

Pierwszy dotyczył przegranej sprawy przez Anettę Ujmę. Przypomnijmy, że rozprawa przeciwko Anetcie Ujmie, startującej na burmistrza Blachowni (Anetta Ujma była burmistrzem Blachowni w latach 2009-2014, przewodziła też Nowoczesnej w województwie śląskim) odbyła się 8 października 2018 roku, przed Sądem Okręgowym w Częstochowie, w przyśpieszonym trybie wyborczym odbyła się rozprawa). Rozprawa odbyła się na wniosek KWW Sylwii Szymańskiej Naturalnie Blachownia. Obecna burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska zarzuciła Anetcie Ujmie upowszechnianie nieprawdziwych informacji wyborczych.
Sąd wykazał, że materiale wyborczym Komitetu Wyborczego Wyborców Anetty Ujmy zamieszczono trzy nieprawdziwe informacje wyborcze, dotyczące inwestycji komunalnych. W materiałach stwierdzono, że Anetta Ujma pozyskała środki na remonty dróg oraz na oczyszczenie zbiornika wodnego w Blachowni i innych inwestycji, co mija się z prawdą. Sąd Okręgowy w Częstochowie zakazał rozpowszechniania nieprawdziwych informacji i orzekł przepadek materiału wyborczego. Nakazał sprostowanie na łamach lokalnych portalach internetowych. Po apelacji KWW Anetty Ujmy wyrok potwierdził Sąd Okręgowy w Katowicach.

Sprawa Konopisk

13 października przed Sądem Okręgowym w Częstochowie odbył się proces w trybie wyborczym dotyczący Konopisk. Wójt Jerzy Żurek pozwał kandydata na wójta Jerzego Sochę (byłego wójta gminy Konopiska). Przedmiotem rozprawy była informacja zawarta w ulotce KWW Doświadczenie i młodość, z którego kandyduje Jerzy Socha, o pozyskanych dla gminy 104 milionach złotych za kadencji Sochy. Wójt Żurek żądał przepadku ulotek z tą informacją, wpłacenia 10 000 zł na fundację oraz publikacji oświadczenia na mojej stronie. Sąd wydał postanowienie, w którym w całości oddalił kwestię przepadku ulotek oraz wpłaty 10 000 zł na fundację. Wójt Żurek odwołał się. Sąd Okręgowy w Katowicach miał jednak inne zdanie w tej kwestii i przyznał rację wójtowi Jerzemu Żurkowi. KWW Doświadczenie i młodość musi wycofać ulotki z błędną informacją i opublikować sprostowanie w lokalnych portalach internetowych, w tym na gminakonopiska.pl, na którym pojawiały się artykuły dotyczące tej sprawy.


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl