Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 23 marca 2019
Feliksa i Pelagii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 12 (1411) 2019-03-21
  W NUMERZE:
» Busy ,,Nowa Piątka Plus
»  JESZCZE 10 DNI DO ZGŁOSZENIA SIĘ W KONKURSACH KRUS!
» INTERWENCJA. Notebook od Orange za 10 tysięcy złotych
» KONKURS „MÓJ LAS” 2018/2019. Prace zachwyciły jurorów
» Drzewo Roku 2019 – kolejni finaliści (cz. II)
» OLSZTYN. Restauracja historycznego zamku
» Historyczny Dom Księcia na sprzedaż
» Z WOKANDY / CZĘSTOCHOWA. Sprawa autobusów hybrydowych ciągle w Prokuraturze
» Nagroda od wicewojewody dla dzielnej Zosi
» Otwarcie pleneru hutniczego
» Linie tramwajowe nr 1 i 2
»  Syderyty 2018 dla zasłużonych dla Gminy Poczesna
» Młodzież chce prawdy o Zbrodni Katyńskiej
» Zgłoś swoje gospodarstwo do konkursu
» WYSTAWA W BIBLIOTECE. Pod parasolem miłości
» Krzysztof Kamil Malewicz
» Małgorzata Sętowska – „Melodia” 2012 (1953–2019)
» 100-lecie Polski Wolnej – marzec 1919 r.
» Stanisław Kasznica – Bohater Wyklęty przez zdrajców
» Generał August Emil Fieldorf „Nil” – wierny żołnierz niepodległej Polski
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Mjr Józef Pelc (1898–1939)
» Kartki z kalendarza – kartki marca
» Jerzy Mucha – bohaterska karta częstochowskiego spółdzielcy
»  SIATKÓWKA. Norwid nie zagra o medale
» SIATKÓWKA. AZS utrzymał się w IL lidze
» Raków zwyciężył Legię
» Sukcesy młodych grapplerów w Mysłowicach
» Mistrzostw Województwa Śląskiego w Biegach Przełajowych
» Z WOKANDY. Częstochowski raper oskarżony o antysemityzm
» OSP Przyrów – jednostką wybitną
» TEATR ZAPRASZA
»  Komunikat ARiMR dot. zatrzymania 4. osób w związku z podejrzeniem wyłudzenia z ARiMR ponad 9 mln zł.
»  BIBLIJNY KONKURS PLASTYCZNY
» PROPOZYCJE PROGRAMOWE KWIECIEŃ 2019 - KLUB POLITECHNIK - AKADEMICKIE CENTRUM KULTURY


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
CZĘSTOCHOWA. Wmurowanie aktu erekcyjnego pod Sąd Rejonowy
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
6 października 2018 roku, miała miejsce uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę obiektu dla Sądu Rejonowego Częstochowa-Północ. Budynek powstanie na placu, przy skrzyżowaniu ulic św. Krzysztofa i św. Rocha. W uroczystości wzięli udział goście honorowi wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik i wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński.Obecni byli także parlamentarzyści: posłowie Lidia Burzyńska i Mariusz Trepka oraz senatorowie Ryszard Majer i Artur Warzocha kandydat PiS na prezydenta Częstochowy. Sądy częstochowskie reprezentowali: prezes Sądu Okręgowego Rafał Olszewski i prezes Sądu Rejonowego Tomasz Przesłański, władze Częstochowy prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Obecni byli także radni miejscy i wojewódzcy. Inwestycja opiewa na kwotę ponad 131 milionów złotych i będzie realizowana przez 60 miesięcy. Budowa nowego budynku dla Sądu była oczekiwana od ponad 10 lat. Pieniądze na tę inwestycję udało się pozyskać dopiero w obecnej kadencji rządu Prawa i Sprawiedliwości. Zabiegali o to pracownicy Sądu, a nieoceniona była przychylność inwestora Ministerstwa Sprawiedliwości oraz ministra Zbigniewa Ziobro i wiceministra Michała Wójcika. O realizację inwestycji, która w pewnym momencie, z powodu wzrostu kosztów budowlanych, była zagrożona mocno starał się wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński, poseł Ziemi Częstochowskiej.

Wiceminister Michał Wójcik podkreślił, że specjalnie przyjechał aby z udziałem ministra Szymona Giżyńskiego i senatora Artura Warzochy rozpocząć tę wielką inwestycję. To jest radosny dzień dla mieszkańców Częstochowy, którzy wiele lat czekali na tę budowę. To będzie jedna z największych inwestycji w Polsce. Powstanie pięciokondygnacyjny gamach, z dwoma poziomami parkingu, który będzie służyć społeczności lokalnej. To wielki sukces ludzi, którzy na co dzień pracują przy tej inwestycji. Chciałbym gorąco podziękować panu ministrowi Szymonowi Giżyńskiemu. Wielokrotne spotkania z nim doprowadziły do dobrego, szczęśliwego finału. Chcę także podziękować senatorowi Arturowi Warzosze. To ich determinacja i konsekwentne tłumaczenia potrzeb Częstochowy sprawiły, że minister Ziobro zdecydował, aby ta inwestycja była właśnie w Częstochowie. To niewątpliwie zasługa ogromnej pracy ministra i senatora na rzecz Ziemi Częstochowskiej. W mediach pojawiały się informacje, że ta inwestycja nie powstanie, ale my dzisiaj pokazujemy, że dotrzymujemy słowa – powiedział wiceminister Michał Wójcik.
Wiceminister Szymon Giżyński podkreślił, że rozpoczęta inwestycja dla Częstochowy jest na miarę marzeń, oczekiwań i potrzeb. – Dziękuję z całego serca panu wiceministrowi sprawiedliwości Michałowi Wójcikowi za konsekwentne wsparcie tej inicjatywy, która ma jedenastoletni rodowód, ale o której szczęśliwym finale zadecydowały ostatnie trzy lata. Cierpliwość i pełne zrozumienie pana ministra Wójcika dla argumentów za budową nowej siedziby częstochowskiego Sądu, które w wielokrotnych rozmowach przedstawiałem panu ministrowi, w imieniu wszystkich częstochowskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, z czynnym udziałem pana senatora Artura Warzochy – sprawiły, iż pan minister Wójcik raz sprawiedliwie podjętej decyzji wierności dochował i przy naszej wspólnej determinacji, przekuł swoje i nasze wspólne starania w czynną aprobatę ministra Zbigniewa Ziobry i pana premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział wiceminister Szymon Giżyński.
Prezes Sądu Okręgowego w Częstochowie Rafał Olszewski podkreśla, że nowy obiekt przyniesie poprawę warunków obsługi interesariuszy, którzy korzystają z pracy sądu oraz osób dochodzących swoich praw. Poza tym zdecydowanie poprawią się warunki pracy urzędników sądowych, polepszy się obsługa informatyczna. To wszystko przyspieszy i usprawni rozpoznawanie spraw obywateli miasta Częstochowy i okolicznych gmin i powiatów. Wdzięczny jestem kierownictwu Ministerstwa Sprawiedliwości za docenienie na ostatnim etapie ciężkiej pracy, którą przez jedenaście lat dokonywały osoby zaangażowane w budowę nowego Sądu Rejonowego Częstochowa-Północ. Ministerstwo, w związku ze wzrostem cen materiałów budowlanych, wyraziło zgodę na podwyższenie środków na realizację tej inwestycji, w stosunku do pierwotnej kwoty. To był znaczący wzrost rzędu kilkudziesięciu milionów złotych, co pozwoliło na podpisanie umowy z częstochowską firmą budowlaną – powiedział prezes Olszewski.
– Duży wkład wykazali pracownicy sekcji inwestycyjno-remontowej. Wiedzieliśmy, że budowa jest niezmiernie potrzebna, z uwagi na to, że Sąd Rejonowy w Częstochowie nie ma swojej siedziby i wynajmuje pomieszczenia i z tego tytułu płaci ogromny czynsz. Ponadto wreszcie trzeba stworzyć odpowiednie warunki dla interesantów i pracowników. Dlatego podjęliśmy trud i przygotowaliśmy projekt. Ostatnie miesiące były dla nas trudnym oczekiwaniem, z uwagi na to, że ceny budowy wzrosły i nie wiedzieliśmy, jaka będzie ostateczna decyzja pana ministra. Czy wyasygnuje dodatkowe środki, aby inwestycja się zmaterializowała? Udało się i dzisiaj wszyscy się cieszymy – dodała dyrektor Sądu Okręgowego w Częstochowie Mariola Męcik.
Wykonawcą generalnym jest znana częstochowska firma „Przemysłówka”, a nadzór budowlany sprawuje druga częstochowska firma „Wudimex”. Prezes „Przemysłówki” Janusz Stępień podkreśla, że przy budowie średnio będzie pracować około stu osób To jedna z trzech, największych inwestycji kubaturowych, które do tej pory zrealizowaliśmy w Częstochowie. Pierwszy był dworzec kolejowy PKP, drugi szpital wojewódzki na Parkitce. Budynek musimy wnieść w ciągu pięćdziesięciu miesięcy. Przez kolejnych 10 miesięcy obiekt będzie wyposażany od środka przez inną firmę. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Zagrożeniem może być niestabilna sytuacja na rynku budowlanego, ale myślę, że te skoki cen wreszcie się wyhamują, co da nadzieję na bezproblemowe wykonanie zadania. Dużym atutem tego przedsięwzięcia jest to, że płatnikiem jest skarb państwa, co gwarantuje, że plajta nam nie grozi – mówi Janusz Stępień.

GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl