Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
Marii i Zefiryny
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 33 (1432) 2019-08-22
  W NUMERZE:
» Ten ogród trzeba przywrócić pacjentom
» Premier Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze
» Panie prezydencie Częstochowy to nieprawda
» Jurajski Park Narodowy
»  Żółwie błotne w siewierskim nadleśnictwie
» ZANIM TAMTEN ŚWIAT RUNĄŁ.LUDNOŚĆ CZĘSTOCHOWY I OKOLIC WOBEC WIDMA WOJNY 1939 r.
» Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. „Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
» Rambo w częstochowskiej policji
»  KONOPISKA / ALEKSANDRIA. Budowa nowej hali sportowej
» ANNA PURSKA
» SZTUKA ŻYCIA
» 53. Festiwal Kiepury Krynica-Zdrój 10–17 sierpnia 2019. KONCERT WIECZORNY – GALA OPERETKOWA
»  Od twórczości ludowej po naukę
» Zaproszenie do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży
» 25 LAT AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA. Instytucja wspierająca rolników
» Bezpieczne gospodarstwo


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
felieton
BONA FIDE. Paląca sprawa
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Powraca do przestrzeni publicznej sprawa feralnej transakcji z 2016 roku Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Częstochowie. Ówczesny prezes Roman Bolczyk MPK, sprowadzony do Częstochowy przez ekipę prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, za pieniądze pozyskane od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakupił 40 wadliwie skonstruowanych prototypowych autobusów hybrydowych. Umowa opiewała na niebagatelną kwotę – 66 milionów złotych.


Problem w tym, że pieniądze wydano, a autobusy wycofano z obiegu, bo były źródłem pożarów. W przeciągu zaledwie kilku tygodni zapaliły się bowiem trzy pojazdy, w tym jeden spłonął doszczętnie. Całe szczęście, że do tych nieszczęśliwych wydarzeń doszło na obrzeżach miasta, a nie w centrum, i nikomu nic się złego nie stało. Pozostał jednak palący problem nieodpowiedzialności i niegospodarności. Transakcji bowiem nie ubezpieczono i de facto 66 milionów złotych wyrzucono w błoto.
Tę niewygodną dla prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka sprawę spróbowano zamieść pod dywan. Z pola widzenia usunięto i autobusy, w zamian „uszczęśliwiając” pasażerów zdezelowanymi starociami z Niemiec, i sprawcę tego zamieszania prezesa Romana Bolczyka. Warto tu jeszcze przypomnieć, że ten „innowacyjny” prezes został uhonorowany przez prezydenta Matyjaszczyka nagrodą „Menedżera roku 2016” – za, jak to określono, ogół jego działań od chwili objęcia funkcji prezesa firmy. Ponadto w 2016 roku odebrał także nagrodę „Złotego Orła Polskiej Przedsiębiorczości”, którą zostało nagrodzone częstochowskie MPK. Takich to menedżerów prezydent Matyjaszczyk i jego drużyna sprowadzają się do Częstochowy.
Podległe prezydentowi Krzysztofowi Matyjaszczykowi Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne „ekologiczną transakcję” spaliło, bo pieniądze Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska nie sprawiły zapowiadanego dobrego efektu ekologicznego. Ale prezydent Matyjaszczyk brnął dalej. Jak mówił radny Piotr Wrona, zajmujący się sprawą hybryd, Matyjaszczyk sytuację z płonącymi hybrydami skwitował określeniem, że „to nie był pożar, ale zadymienie”. Ciekawe jak nazwie budowane za ponad 100 milionów złotych odwodnienie Grabówki? Inwestycję „stulecia”, z której wykluczono – najprawdopodobniej złośliwie – grupę mieszkańców, którzy oprócz tego, że są zalewani wodami opadowymi i gruntowymi, są jeszcze na swoje „nieszczęście” sąsiadami zbyt wnikliwej dziennikarki.
URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl