Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
Marii i Zefiryny
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 33 (1432) 2019-08-22
  W NUMERZE:
» Ten ogród trzeba przywrócić pacjentom
» Premier Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze
» Panie prezydencie Częstochowy to nieprawda
» Jurajski Park Narodowy
»  Żółwie błotne w siewierskim nadleśnictwie
» ZANIM TAMTEN ŚWIAT RUNĄŁ.LUDNOŚĆ CZĘSTOCHOWY I OKOLIC WOBEC WIDMA WOJNY 1939 r.
» Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. „Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
» Rambo w częstochowskiej policji
»  KONOPISKA / ALEKSANDRIA. Budowa nowej hali sportowej
» ANNA PURSKA
» SZTUKA ŻYCIA
» 53. Festiwal Kiepury Krynica-Zdrój 10–17 sierpnia 2019. KONCERT WIECZORNY – GALA OPERETKOWA
»  Od twórczości ludowej po naukę
» Zaproszenie do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży
» 25 LAT AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA. Instytucja wspierająca rolników
» Bezpieczne gospodarstwo


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
POMOC CZĘSTOCHOWSKIEJ SIATKÓWCE. Radosne wieści dla kibiców AZS Częstochowa
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
– Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie i minister Szymon Giżyński i senator Artur Warzocha dotrzymali słowa – tak prezes Zarządu AZS Częstochowa Kamil Filipski skomentował fakt wsparcia AZS Częstochowa przez Grupę Tauron Dystrybucja. Dopełnieniem dobrych przekazów był zwycięski, pierwszy mecz sezonu AZS z Mickiewicz Kluczbork – 3:2.
29 września 2018 roku, podczas konferencji prasowej, prezes AZS Częstochowa Kamil Filipski i wiceprezes Mateusz Czaja poinformowali o podpisaniu umowy ze strategicznym sponsorem częstochowskich siatkarzy. Podziękowali wiceministrowi rolnictwa i wsi Szymonowi Giżyńskiemu i senatorowi Arturze Warzosze za wsparcie ich starań w rozmowach z szefami Tauronu. – Pomoc Tauronu to dla nas zaszczyt i zobowiązanie. Zrobimy wszystko, aby nie zawieść sponsora i ludzi, którzy nam zaufali i pomogli, w chwilach dla nas najtrudniejszych – powiedział Kamil Filipski.
– Częstochowska piłka siatkowa ma wielkie i wspaniałe tradycje. To z naszej strony pomoc dla kibiców i klubu. O wsparcie prosili nas prezesi klubu i my podaliśmy im pomocną dłoń. Jestem w tej grupie kibiców, którzy pamiętają wszystkie odsłony częstochowskiej siatkówki, złote medale mistrzostw Polski, wspaniałych reprezentantów, autorów i współautorów sukcesów, znakomitych trenerów, fantastycznych zawodników. Siatkówką się żyło, od meczu do mecz. Nie było rodzinnej kolacji, pogawędki, żeby nie wspominać o siatkówce. Kibice nie odeszli, są i tęsknią za tymi dobrymi czasami. Nie rozumieją, dlaczego siatkówka w Częstochowie nie jest na porównywalnym poziomie sprzed 15-20 lat. Dzisiaj jest wielki dzień dla częstochowskiej siatkówki i myślę, że jest to wstęp do tego, żeby pojawili się kolejni, ważni mecenasi sportu. Współpracę zainicjowała Grupa Tauron. To wróży i zapewnia powrót do poziomu najwyższej klasy rozgrywek i mocną pozycję AZS wśród najlepszych drużyn w kraju. Chcemy do tych lat świętości powrócić. Kibicom częstochowskim, miastu Częstochowa to się po prostu należy. Należy się powrót do rzeczywistości sukcesów, wspólnego radowania się sukcesami siatkarzy, drużyny, ale także całego miasta. Kibice byli dumni, że zawodnicy grają dla Częstochowy i dla Polski. Te czasy wracają. Z pełną wiarą witamy to, że klub jest zarządzany bezinteresownie i honorowo. Uczciwie. I w tych kategoriach rekomendowałem Klub. Warto wesprzeć Klub w nowym rozdaniu, gdzie trzeba wykonać jeszcze wspólną drogę, bo trzeba wejść do najwyższej ligi. Tym bardziej to nęci, bo praca wykonywana jest w charakterze współautorstwa i bezinteresownej woli, zarówno Grupy Tauron, jak i Zarządu Klubu, i nas kibiców. Taka wspólnota wokół częstochowskiej siatkówki wróży i zapowiada powrót do wielkich sukcesów z przeszłości – powiedział wiceminister Szymon Giżyński.
Przypomnijmy, że Klub AZS miał bardzo trudną sytuację finansową. Jego przyszłość zależała od pozyskania strategicznego sponsora.GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl