Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 18 lipica 2019
Kamila i Szymona
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 29 (1428) 2019-07-18
  W NUMERZE:
»  Szymon Giżyński – numer jeden na liście Prawa i Sprawiedliwości
» Nowy samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszynie
»  Dzieląc się szczęściem mnożymy je
» Czas na szkołę średnią
» Nowości w portalu IRZplus
» III Jurajskie Zawody Balonowe
» IV Jurajski Festiwal Sztuki i Wina w Olsztynie
» W Świętochłowicach powstanie EMOstrefa – specjalne miejsce do kangurowania noworodków w szpitalu
» Gdy zachoruje nam rodzic
» Tomograf Komputerowy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

kondolencje2

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
wywiady
Pomocowiec – zawodowo i na co dzień
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Rozmowa z radną Miasta Częstochowy Moniką Pohorecką, kandydatką do Rady Miasta. Dzielnice: Ostatni Grosz - Raków - WrzosowiakMonika Pohorecka – lat 38, mężatka, dwie córki: Ola lat 8 i Zosia lat 5. Wykształcenie wyższe pedagogiczne, studia podyplomowe z zakresu organizacji pomocy społecznej. Certyfikowany specjalista przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Członek Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie miasta Częstochowy. Pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie. W marcu 2015 r., odznaczona Certyfikatem ,,SAMORZĄDOWIEC PRZYJAZNY RODZINIE” nadanym przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla życia i rodziny w Warszawie. Radna miasta Częstochowy kadencji 2014-2018, Przewodnicząca Komisji zdrowia i pomocy społecznej.

Obserwując Pani pracę na polu społecznym i zawodowym można bezsprzecznie określić Panią mianem „Pomocowiec w życiu prywatnym i zawodowym”.
Tak rzeczywiście się w moim życiu złożyło, że już od najmłodszych lat, najpierw jako harcerka, później wolontariuszka podczas studiów, wreszcie w pracy zawodowej oraz jako radna miasta ostatniej kadencji zajmowałam się i zajmuję pomocą człowiekowi, w szerokim aspekcie tego określenia.....

Od wielu lat pracuje Pani na rzecz rodzin potrzebujących wsparcia i pomocy
Obecnie jako pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie pracuję z rodzinami dotkniętymi problemem przemocy. Przemoc to działanie naruszające podstawowe prawa i dobra osobiste człowieka, dlatego od lat podejmuję działania w celu ograniczenia tego zjawiska, towarzyszących mu dysfunkcji, oraz poprawy kondycji rodzin doświadczających przemocy, zamieszkałych na terenie miasta Częstochowy.

Jest Pani Radną Miasta obecnej kadencji i przewodniczy Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej
Jestem bardzo wdzięczna i dziękuję za ogromny kredyt zaufania, którym mnie Państwo cztery lata temu obdarzyliście, oddając na mnie swój głos i wybierając mnie do Rady Miasta Częstochowy. Pracuję na rzecz Mieszkańców naszego miasta, a ze zdwojoną siłą skupiam się na dzielnicach, które mam zaszczyt reprezentować: Raków, Wrzosowiak i Ostatni Grosz. Jako radna miasta ostatniej kadencji zabiegałam m.in. o równe traktowanie naszego regionu, postulowałam o zwiększenie liczby i budowę mieszkań w naszym Mieście, poprzez wykorzystanie wolnych zasobów komunalnych. Wnioskowałam o wzrost środków na pomoc kobietom opuszczającym domy dla bezdomnych kobiet z dziećmi, matkom wychowującym samotnie dzieci, ofiarom przemocy domowej i rodzinom w trudnej sytuacji materialno-bytowej, dzieciom i młodzieży opuszczającym placówki opiekuńczo-wychowawcze, interwencyjne.

Zdrowie i pomoc społeczna to dwa bardzo szerokie i ważne obszary w przestrzeni życia publicznego. Czy łatwo je połączyć w pracy jednej komisji ?
To prawda, zakres prac komisji, której przewodniczenie mi powierzono, jest bardzo szeroki. Pomoc społeczna to sieć wsparcia i dostępność różnorodnych instytucji i organizacji ułatwiających reintegrację osób i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. To również część systemu polityki społecznej, której celem jest stworzenie zintegrowanego i skutecznego systemu wsparcia.
Sektor zdrowia publicznego wymaga również interdyscyplinarnych rozwiązań i działań, zmierzających do wypracowania optymalnych efektów dla ochrony zdrowia naszych Mieszkańców, a przede wszystkim ułatwienie dostępności do specjalistów i skrócenie czasu oczekiwania w kolejkach osób wymagających specjalistycznej opieki.
W ramach pracy w komisji podejmowałam działania, mające na celu poprawę jakości ochrony zdrowia w naszym mieście, zwiększenie środków na podniesienie poziomu świadczonej opieki zdrowia i życia osób chorych, niepełnosprawnych.

Jakimi jeszcze problemami zajmowała się Pani pełniąc funkcję Radnej Miasta Częstochowy?
Poprawa stanu dróg, lokalnych ulic i uliczek osiedlowych to wyzwanie, które realizuję z dużą determinacją. Pozyskiwane środki z funduszy europejskich muszą służyć budowie lokalnych ulic, poprawie jakości peryferyjnych miejsc i terenów w mieście. Dzielnice, które reprezentuję w Radzie Miasta nadal w wielu obszarach są zapomniane i zaniedbane. Budowa ekranów akustycznych wzdłuż trasy DK1, to jedna z najpilniejszych spraw dla Mieszkańców dzielnicy Raków, a którą się zajmuję od początku kadencji i którą obiecuję kontynuować, jeżeli dana mi będzie taka możliwość. Duże zasoby pieniężne z budżetu miasta lokowane są w centralnej części naszej aglomeracji, tym samym pomijane są dzielnice wymagające wsparcia finansowego w celu rozwoju i polepszenia jakości życia ich Mieszkańców.
Jednym z podstawowych celów, jaki chcę dalej realizować to podniesienie poziomu życia częstochowskich rodzin, poprawa kluczowych układów komunikacyjnych w mieście, zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach, żłobkach i placów zabaw.

Obok funkcji społeczno-politycznych wypełnia Pani ważną rolę mamy i żony…
Jestem żoną, matką dwójki małych dzieci, pracującą na pełnym etacie, dlatego znam problemy tysięcy kobiet w tym mieście, codzienne trudności, z jakimi boryka się przeciętna mieszkanka Częstochowy. Nie są mi obojętne ból, cierpienie, potrzeba normalnego godnego życia, z którymi spotykam się na co dzień w swojej pracy.
Dlatego chcę działać. Wspieram ludzi, dobro człowieka jest dla mnie podstawową wartością. Potrafię łączyć delikatność uczuć z wyrazistym temperamentem i żelazną konsekwencją w działaniu.
Chcę postawić na: Normalność, Zwyczajność, Jawność Życia Publicznego.

A w wolnych chwilach, co Panią pasjonuje?
Uwielbiam czytać i spędzać czas z moimi ukochanymi córeczkami Olą i Zosią i to dla Nich chcę zabiegać o LEPSZĄ CZĘSTOCHOWĘ!!! Nie chcę, aby stąd wyjeżdżały, pragnę, aby w tym Mieście mogły żyć spokojnie, godnie i szczęśliwie.AS


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl