Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 lutego 2019
Leona i Ludomiła
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
felieton
BONA FIDE. Wreszcie uczciwa propozycja?
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Czas wyborów, to czas wysiłku umysłowego i fizycznego dla kandydatów i ich sztabów, bo przecież trzeba wymyślić chwytne hasło na plakat i jeszcze, jak najszybciej, wywiesić się na słupach. Zadziwia fakt, że dzisiaj nie liczą się, ani merytoryczność, ani umiejętności i cechy osobowościowe kandydata. Liczy się pozór z perspektywy słupa.

Dlatego, dla wielu kandydatów na urzędy i – niestety – dla wielu częstochowian, priorytetami są: okupacja słupów i świecenie przerobioną w photoshopie twarzą z przyklejonym pustym frazesem.
I tak, jak za starych, 1−majowych czasów, mamy całe miasto oblepione SLD−owskimi flagami – ten sentyment w lewicowych sercach pozostaje na zawsze. Między SLD−owskimi sztandarami gdzieniegdzie nieśmiało przebijają inni, ale, tak po prawdzie, nie mają oni już zbyt dużo miejsca do zaistnienia na słupach.
Hasła wyborcze obecnej kampanii świadczą o piarowskiej przewrotności. Na przykład „dobry kierunek zmian” Matyjaszczyka, to niewyszukana próba przebiegłości, bo jest trawestacją wyborczego hasła Prawa i Sprawiedliwości z kampanii do parlamentu. Jaskóła poszedł w parafilozofię i lansuje się hasłem „Świata nie zmienię, prezydenta mogę”. W obliczu obecnej poselskiej funkcji przekaz o niemożności zmieniania świata brzmi co najmniej kapitulancko. Ekshibicjonistyczna jest natomiast reklama kandydata na prezydenta Częstochowy Marcina Marandy. Hasło: „Prezydent Maranda – wreszcie uczciwa propozycja” – rozbraja. Czyżby, działający od ośmiu lat w samorządzie i kandydujący w poprzednich wyborach na to samo stanowisko Maranda nie kierował się dotychczas uczciwymi zasadami i intencjami? Co zatem Maranda oferował częstochowianom cztery lata temu? Co zmieniło się teraz, że Marcin Maranda nagle stał się „uczciwą propozycją” dla Częstochowy i częstochowian?


URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl