Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Piątek, 24 maja 2019
Joanny i Zuzanny
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 21 (1420) 2019-05-23
  W NUMERZE:
» Europoseł Jadwiga Wiśniewska Ambasadorem Polski Przyjaznej Osobom Starszym
» SPRZĄTAJMY PO PSACH, NIE DOKARMIAJMY GOŁĘBI
» Konferencja w sprawie ochrony powietrza
» KALENDARIUM EKOLOGICZNE
» GRATULUJEMY. Sukces Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelcu.
» CZĘSTOCHOWA. SLD i PO prezentują mieszkańcom gigantyczną podwyżkę za śmieci
» POD PATRONATEM ,,GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ". - NOWE POKOLENIE
» KONKURS POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. „Zofia Kossak na nowo – komiksowo”
» X Parada Postaci Literackich
» ŻYCZENIA DLA STRAŻAKÓW
» ANNA PURSKA
» PIĘKNO I KUNSZT
» Koncert w 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski
» 100-lecie Polski Wolnej – maj 1919 rok
»  BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Od Monte Cassino do Bolonii
» Monte Cassino – duma i chwała Wojska Polskiego
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Pułkownik Sztabu Generalnego Adam Nałęcz-Nieniewski
» Zapomniana legenda częstochowskiego sportu i podziemia - Stanisław Wizner (1893-1942)
» Kartki z kalendarza - kartki maja
» WYDAWNICTWO REPLIKA
» 29 medali dla Polski
» GRATULUJEMY. Sukces młodego częstochowianina
» LAURY DLA CZĘSTOCHOWSKICH TENISISTÓW
» PIŁKA NOŻNA. Raków Mistrzem Fortuna 1. Ligi!
» SPORT W GMINACH
» SPORT W GMINACH
» AZS 2020 MISTRZEM POLSKI KADETÓW
» INWESTYCJE WE MSTOWIE
»  Nowa linia sezonowa przyśpieszona 67R utworzona w porozumieniu pomiędzy gminami Częstochowa i Olsztyn
» POD PATRONATEM ,,GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. O bezpieczeństwie na drodze w Mstowie
» W Koskach koło Panek zaśpiewano „Sto lat”
» Z RAPORTÓWKI POLICJANTA
» BEZPŁATNE WARSZTATY DLA BEZROBOTNYCH
» Z ortografią na ty


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Agro-bud-500

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
WIEŚCI Z GMIN
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
OLSZTYN Przy Szkole Podstawowej w Turowie zakończono budowę boiska wielofunkcyjnego. Otwarcie obiektu odbyło się 15 września i połączono je z X Festynem Rodzinnym. Były występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Turowie, towarzyskie mecze i zabawa przy muzyce. Można było degustować potrawy regionalne, a dla dzieci przewidziano mnóstwo atrakcji, między innymi Mini Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck.

JANÓW
11 września Zespół Folklorystyczny ,,Janowianie” był honorowym gościem w Przedszkolu w Złotym Potoku. Przedszkole przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Piękna nasza Polska cała'', który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.
JANÓW
Grażyna Ziętek – mieszkanka Poniku w gminie Janów została wyróżniona przez jury Ogólnopolskiego „Konkurs Jednego Wiersza”, który odbył się 31 sierpnia 2018 r. w Radomsku. Artystka zauroczyła jury patriotycznym wierszem pt. „Pokolenie”. Konkurs był przedsięwzięciem towarzyszącym IV Nocy Poezji i Muzyki.
Grażyna Ziętek prowadzi Galerię Poezji i Sztuki – ArtPonik, gdzie przyjmuje artystów z całej Polski. Działa również w Partnerstwie Jura Moc – rozpowszechniając jurajską kulturę.
MSTÓW
Uroczysta Msza Św., odprawiona w niedzielę 9 września w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie, była centralnym elementem dożynek w gminie Mstów, które po raz pierwszy zostały połączone ze Świętem Jabłka. Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii, ks. Dawid Kover CRL, który swoją homilię poświęcił m.in. ciężkiej pracy rolników i sadowników, wierności ziemi i religii. Podczas Święta Jabłka odbyła się również uroczystość wręczenia zasłużonym, z ponad 20-letnim stażem sołtysom z gminy Mstów Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Odznaczenia, na wniosek Wójta Gminy Mstów. Złotą odznakę otrzymali: Tadeusz Rubik z Krasic (w latach 1984-2015), Marian Jaksender z Brzyszowa (od 1994 do teraz), Zbigniew Bigosiński z Mstowa (od 1994 do teraz) Jerzy Siwek z Zawady (od 1994 do teraz); Srebrną odznakę Jerzy Szymczyk ze Srocka (w latach 1986-1994 i od 2007 do teraz), Stanisław Seweryn z Wancerzowa i Rajska (od 1997 do 2015 roku), Bogusław Knysak z Małus Wielkich (od 1994 do 2015 roku).
KONOPISKA
9 września mieszkańcy gminy mogli podziwiać sprawność strażaków ochotników, uczestniczących w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka, zorganizowanych w tym roku na stadionie przy Zalewie Pająk. Skład sędziowski powołany został przez st. bryg. Jarosława Piotrowskiego, Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Sędzią głównym zawodów był kapitan Marcin Caban.
W tym roku uczestniczyło łącznie 8 drużyn, w tym 2 drużyny młodzieżowe. Zawody rozgrywane były w konkurencjach sztafeta pożarnicza z przeszkodami i ćwiczenia bojowe.
W tegorocznej edycji zwyciężyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wąsosza Łaźca. Drugie miejsce zajęli strażacy z OSP Jamki i na kolejnych miejscach uplasowali się zawodnicy z OSP Hutki – 3 miejsce, OSP Rększowice – 4 miejsce i OSP Konopiska – 5 miejsce.
DĄBROWA ZIELONA
Tegoroczne dożynki w gminie odbyły się 9 września. Barwny korowód prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą pod batutą Dariusza Pikora wyruszył od Gminnego Przedszkola na boisko sportowe. W tym roku zaszczytna rola starostów dożynek przypadła Agnieszce Wojtali z Raczkowic i Wojciechowi Dróżdżowi z Cielętnik. Uroczystościom towarzyszyły występy dzieci i młodzieży z Gminnego Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Zielonej i Olbrachcic, Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Zespołów Śpiewaczych „Lipowianki” i „Dąbrowianki” „Radosne Śpiewanie” i Zespołu Pieśni i Piosenki.
AG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl