Zaloguj się
Nowe konto
Niedziela, 16 grudnia 2018
Euzebiusza i Zdzisławy
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA

Nr 50 (1397) 2018-12-13
  W NUMERZE:
» Koalicja SLD+PO nie złożyła żadnego wniosku do budżetu. Radny PO Przemysław Wrona zrezygnował z funkcji radnego.
» Astygmatyzm i zaćma - niebezpieczny duet
» Trwa sprawdzanie szczelności częstochowskiej sieci ciepłowniczej
»  W Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie prezydium Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy.
» Finał akcji ,,16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”
» Choinki pięknie przystrojone
» Koncert gitarzystów światowego formatu
» Stanowisko Rady Miasta. 100 lat praw kobiet
» Gwiazdy zagrają z Kubą Błaszczykowskim już po raz trzeci.
» Mają odbudować tor w Wyrazowie
» Budynek spod Częstochowy z tytułem Fasada Roku 2018!
» Liga 40-latków w Piłce Siatkowej - relacja
» Smog wpływa na nasze życie od początku aż po kres
» ,,Melodie Bożych Trąb"
» Ponad połowa Polaków zimą nie chroni oczu przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi UVA i UVB

PIŁKA NOŻNA. Podział punktów na Limanowskiego
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W spotkaniu kończącym 10. kolejkę Fortuna 1.Ligi drużyna częstochowskiego Rakowa zremisowała przed własną publicznością ze Stalą Mielec 1:1. Gola dla gospodarzy zdobył w 10. minucie Marcin Listkowski. Wyrównał w 27. minucie Bartosz Nowak. Strata punktów pozwoliła częstochowianom zachować pozycji lidera tabeli Fortuna 1. Ligi. Całe spotkanie z z wysokości Trybuni ViP, oglądał Senator RP oraz kandydat na Prezydenta Częstochowy, Artur Warzocha.

Niedzielny mecz bardzo dobrze rozpoczęli częstochowianie, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie. Na strzał z za pola karnego zdecydował się Marcin Listkowski. Piłka zmierzająca do bramki odbiła się jeszcze od jednego z zawodników gości i wpadła obok kompletnie zaskoczonego Seweryna Kiełpina. Po zdobyciu gola, gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku aż do 27. minuty, kiedy to przed polem karnym Rakowa nieprzepisowo faulowany był Marcel Gąsior. Do piłki podszedł Bartosz Nowak, który przepięknym strzałem pokonał Michała Gliwę. Mielczanie w 35. minucie mogli objąć prowadzenie, jednak po kontrataku i strzale Mendiego, bramkarz Rakowa skutecznie interweniował.
Druga część spotkania już nie była tak emocjonująca, jak premierowa odsłona. W tym czasie należy wyróżnić dwie sytuacje. Najpierw groźne uderzenie Grzegorza Kuświka z najwyższym trudem obronił Michał Gliwa, następnie w 85. minucie dośrodkowanie wzdłuż bramki Piotra Malinowskiego do Sebastiana Musiolika w ostatniej chwili na rzut rożny wybił jeden z zawodników gości.
Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Wśród gości na Trybunie ViP mogliśmy dostrzec selekcjonera Piłkarskiej Reprezentacji Polski U-20 Jacka Magierę oraz byłego zawodnika Rakowa, a obecnie jednego ze skautów Legii, Tomasza Kiełbowicza oraz dyrektora sportowego Wisły Kraków Arkadiusza Głowackiego.
Kolejne ligowe spotkanie drużyna pod wodzą Marka Papszuna rozegra w sobotę, 22 września br. O godzinie 12:45 na wyjeździe częstochowianie zmierzą się z beniaminkiem Fortuna 1. Ligi Wartą Poznań. Mecz zostanie rozegrany przy ulicy Droga Dębińska 12. W drużynie ze stolicy Wielkopolski występuje dwóch, byłych zawodników Rakowa: bramkarz Tomasz Laskowski (w rundzie jesiennej sezonu 2008/2009 rozegrał w Rakowie 20 spotkań) oraz napastnik Paweł Piceluk (w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 wystąpił w drużynie Rakowa w sześciu meczach, w których zdobył jednego gola).
Relacja „na żywo” w Polsat Sport. Początek o godzinie 12:30.

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk). Widzów: 2894.

RKS Raków Częstochowa: 1. Michał Gliwa - 28. Arkadiusz Kasperkiewicz, 6. Andrzej Niewulis (kpt), 26. Łukasz Góra, 25. Karol Mondek (84' 13. Piotr Malinowski), 16. Igor Sapała, 17. Petr Schwarz, 30. Miłosz Szczepański, 19. Marcin Listkowski (73' 9. Maciej Domański), 23. Patryk Kun, 32. Szymon Lewicki (78' 96. Sebastian Musiolik).
Rezerwowi: 29.Jakub Szumski - 2.Tomas Petrasek, 8.Adam Radwański, 27.Daniel Bartl.
Trener: Marek Papszun.

PGE FKS Stal Mielec: 87. Seweryn Kiełpin - 11. Mateusz Gancarczyk, 32. Jonathan de Amo Perez, 4. Martin Dobrotka (kpt), 23. Krystian Getinger, 99. Sebastian Bergier, 16. Josip Šoljić, 5. Marcel Gąsior, 17. Bartosz Nowak (84' 9. Andreja Prokić), 30. Łukasz Wroński (64' 33. Maksymilian Banaszewski) 28. Mendi (59' 21. Grzegorz Kuświk).
Rezerwowi: 29.Damian Primel, 19.Kacper Sadłocha, 20.Grzegorz Tomasiewicz, 51.Rafał Grodzicki.
Trener: Artur Skowronek.