Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 marca 2019
Eufemii i Klaudii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 12 (1411) 2019-03-21
  W NUMERZE:
» Busy ,,Nowa Piątka Plus
»  JESZCZE 10 DNI DO ZGŁOSZENIA SIĘ W KONKURSACH KRUS!
»  Linie tramwajowe nr 1 i 2


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
Gmina i Miasto Koziegłowy zapraszają na Festiwal ,,Z kopyta
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
To już czwarta edycja Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta”, niepowtarzalnej w skali kraju plenerowej imprezy cieszącej się ogromnym zainteresowaniem widzów. Jej motywami wiodącymi są konie i dobra muzyka, ale w programie Festiwalu „Z Kopyta” znajduje się co roku wiele różnorodnych atrakcji. Każdy znajdzie na pewno podczas niego coś dla siebie.

Gmina i Miasto Koziegłowy
zaprasza na Festiwal „Z Kopyta”
18-19 sierpnia Gniazdów k/ Koziegłów


To już czwarta edycja Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta”, niepowtarzalna w skali krajuplenerowej imprezycieszącej się ogromnym zainteresowaniem widzów. Jej motywami wiodącymi są konie i dobra muzyka, ale w programie Festiwalu „Z Kopyta” znajduje się co roku wiele róznorodnych atrakcji. Każdy znajdzie na pewno podczas niego coś dla siebie.
Muzyczne gwiazdy
Dla części widzów magnesem przyciągającym ich na imprezę są występy gwiazd polskiej sceny muzycznej. W tym roku, w ramach obchodów swego 25-lecia,wystąpi 19 sierpnia doskonale znany wszystkim miłośnikom muzyki pop zespół Blue Cafe mający na swym koncie dwie platynowe i dwie złote płyty oraz tak wielkie przeboje jak „Do nieba, do piekła” czy „Love song”. Kolejną gwiazdą będzie tego dnia Krzysztof Cugowski, współzałożyciel i wieloletni wokalista Budki Suflera. Tym razem zobaczymy go w projekcie Krzysztof Cugowski i Przyjaciele. Zagrają z nim znakomici muzycy mający za sobą współpracę z wieloma znanymi wykonawcami i zespołami. Na koncercie nie zabraknie z pewnością także wielkich przebojów Budki Suflera. Patrycja Markowska wystąpi w Gniazdowie 18 sierpnia. Na jej koncert cieszy się już wielu fanów piosenkarki. Wcześniej na scenie zaprezentuje się żywiołowy Ireneusz Dudek występujący pod pseudonimem Shakin` Dudi. Grono wykonawców uzupełnią muzycy country: Tomasz Szwed, Cezary Makiewicz i zespół Lonstar oraz czeski Monogram.Konferansjerem na scenie będzie znany dziennikarz radiowej „Jedynki”, Roman Czejarek.
Policjanci na koniach
Co roku w ramach Festiwalu odbywają się różnego rodzaju zawody i pokazy konne. W Gniazdowie miały miejsce już Mistrzostwa Polski TREC PTTK oraz zawody z cyklu Polskiej Ligi Western i Rodeo. W niesamowicie widowiskowych pokazach prezentowała się husaria, ułani a także inne formacje. Widzowie podziwiali także pokazy dżigitówki, reiningu, kowbojski, łucznictwa konnego. W tym roku w Gniazdowie królować będą na swych wspaniałych rumakach policjanci z: Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Rywalizować będą wwidowiskowym Międzynarodowym Turnieju Policji Konnej, który dotychczas odbywał się w Częstochowie. Tegoroczna sportowa część policyjnej imprezy będzie miała miejsce właśnie w ramach Festiwalu „Z Kopyta”. W ubiegłych latach impreza gromadziła tłumy widzów.Policyjne zmagania w różnych konkurencjach trwać będą przez dwa dni.
18 sierpnia odbędzie się też,w ramach projektu „W drodze do wolnej Polski” realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury,efektowna parada z udziałem grup rekonstrukcyjnych prezentujących różne formacje wojskowe z okresu walk o odzyskanie niepodległości.III Szwadron Kawalerii im. Króla Jana III Sobieskiego oraz OchotniczySzwadron 3. Pułku Ułanówzaprezentują się także podczas pokazów.
Psy powalczą o medale
Ogromnym zainteresowaniem cieszy się co roku w Gniazdowie Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, w których przepiękne czworonogi walczą w różnych kategoriach o medale. A że chętnych do zdobycia laurów nie brakuje, rywalizacja jest bardzo zacięta. Miłośnicy psów będą mieli co podziwiać. Zawody rozpoczną się 19 sierpnia o godz. 8.00.

Off-roadowe zmagania
Jednym ze stałych punktów Festiwalu „Z Kopyta” stały się zawody off-road. Na specjalnie przygotowanym torze rywalizować będą o Puchar Burmistrza Gminy Koziegłowy kierowcy samochodów terenowych. A chętnych do oglądania tych widowiskowych zawodów nigdy nie brakuje. Zmagania w jeździe na czas rozpoczną się 18 sierpnia o godz. 16.00.Dzień później odbędzie się wyścig typu turystyk oraz przejażdżki samochodami terenowymi.Zgłoszenia do zawodów off-road przyjmowane są pod nr tel. 692 759 163.

Festiwal dla aktywnych
Impreza w Gniazdowie to także okazja do sportowej rywalizacji. Jednym z elementów Festiwalu „Z Kopyta” jest Bieg „Z Kopyta”. Te zawody to właściwie cały cykl biegów przeznaczonych dla dzieci, młodzieży a także dorosłych. Dzieci i młodzież niepełnoletnia rywalizować mogą na stadionie na różnych dystansach. Starsi wziąć mogą z kolei udział w biegach na 5 i 10 km oraz w nordicwalking. Bieg główny oraz na 5 km i nordicwalking odbędą się pod patronatem Jadwigi Wiśniewskiej - Poseł Do Parlamentu Europejskiego, która dla najlepszej kobiety i mężczyzny na dystansie 10 km ufundowała jako nagrodę dodatkową wyjazd studyjny do Brukseli. Informacje dotyczące zapisów przez Internet znajdują się na stronie internetowej festiwalzkopyta.pl oraz profilu na Facebooku Festiwal Z Kopyta. Wpisowe do biegów na 5 km, 10 km i nordicwalking przez Internet wynosi 20 zł, a przed zawodami 40 zł.

Dodatkowe atrakcje
Dzieci jak zwykle będą się mogły pobawić na wesołym miasteczku. W tym roku planowane są też loty balonem. Impreza będzie miała tradycyjnie bogate zaplecze gastronomiczne. Nie zabraknie pokazów kulinarnych połączonych z degustacją potraw, m.in. kopytek. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Do dyspozycji zmotoryzowanych będą darmowe parkingi, na których miejsc z pewnością nie zabraknie. Więcej informacji na temat Festiwalu „Z Kopyta” dostępnych jest na stronie internetowej festiwalzkopyta.pl oraz na Fecebooku na profilu: Festiwal Z Kopyta. Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka serdecznie zaprasza wszystkich miłośników dobrej muzyki, koni, psów oraz dobrej zabawy.r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl