Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 18 czerwca 2019
Marka i Elżbiety
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 25 (1424) 2019-06-20
  W NUMERZE:
» Jasna Góra obroniona
» Skra Ladies Częstochowa z awansem do drugiej ligi!
» Mstowska Noc Świętojańska
»  CZĘSTOCHOWA. Utonięcie na akwenie Adriatyk
» Tir oraz samochód osobowy w zderzeniu czołowym
» Częstochowski przedsiębiorca spowodował śmiertelny wypadek


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
Nowy samochód dla OSP w Hucie Starej B
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Jednostka otrzymała fabrycznie nowy, średni samochód specjalny, pożarniczy, ratowniczo - gaśniczy, z napędem 4x4 VOLVO FLD3C FL, o wartości około 800 000,00 zł. który wyprodukowała Firma „Bocar” z Korwinowa.

Pieniądze na zakup przedmiotowego pojazdu pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oraz z budżetu Urzędu Gminy Poczesna. Jest to samochód, który będzie niósł ratunek, pomoc dla całego społeczeństwa. Podczas przekazania samochodu strażackiego, obecny był Wójt gminy Poczesna-Krzysztof Ujma, który podkreślił jak ważna jest rola Ochotniczej Straży Pożarnej. Z tym większą satysfakcją oddał w ręce strażaków - druhów ten nowy pojazd,dzięki któremu będą mogli szybciej, łatwiej i bezpieczniej ratować mienie a przede wszystkim zdrowie i życie mieszkańców gminy Poczesna.W strażacki etos wpisane są najważniejsze wartości, które łączą ludzi - szacunek dla Ojczyzny, przyrody i dla każdego człowieka.Jednostka OSP jest zarejestrowana w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym, a pozyskanie ww. samochodu pozwoli na sprawniejsze wykonywanie zadań ratowniczo - gaśniczych i zarazem zabezpieczenie operacyjnego terenu działania. Nadmienić należy, że druhowie z OSP w Hucie Starej A, wyjeżdżają średnio około 100 razy w ciągu roku, narażając własne życie w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia. Uroczyste przekazanie samochodu odbędzie się w późniejszym terminie.


Iwona Skorupa


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl