Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 marca 2019
Eufemii i Klaudii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 12 (1411) 2019-03-21
  W NUMERZE:
» Busy ,,Nowa Piątka Plus
»  JESZCZE 10 DNI DO ZGŁOSZENIA SIĘ W KONKURSACH KRUS!
»  Linie tramwajowe nr 1 i 2


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sport
Angielska dominacja w finale IME Kobiet?
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy (29.07 - niedziela) w kategorii Kobiet (godz. 12:00 - Gmina Poczesna) to prawdopodobnie jedyna impreza, w której nie ujrzymy „biało-czerwonych” na podium speedrowerowych zmagań na Starym Kontynencie. Pod nieobecność Żanety Siemianowskiej to reprezentantki Anglii są faworytkami.

Siemianowska pół roku temu w Australii wywalczyła tytuł Indywidualnej Mistrzyni Świata. Nic więc dziwnego, że wielu wiązało z jej startem w Poczesnej spore nadzieje i widziało ją odbierającą złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Europy. Tym bardziej, że świętochłowiczanka zna smak wygrywania w tej imprezie, bowiem uczyniła to w 2014 roku w Bydgoszczy, gdzie pokonała m.in. Charlie Herbert i Michelle Whitehead (obie Anglia). Polka jednak po australijskich wojażach zdecydowała się wycofać z dalszych startów i zamknąć pewien etap w swoim życiu. To oznaczało spory cios dla polskiego speedrowera, bowiem była to nasza najlepsza przedstawicielka, a przez pewien czas nawet jedyna.
W Poczesnej polskiego honoru bronić będą - Aleksandra Michalak, Izabella Krawczyk oraz Rozalia Modrzewska i Alicja Hamara. Dla wszystkich z nich będzie to jednak debiut w oficjalnych zawodach. Część z nich ścigała się w pojedynczych sparingach, ale nie rywalizowała nic w turniejach rangi krajowej czy międzynarodowej. Krawczyk nad pozostałymi Polkami ma ten atut, że od lat jeździ na rowerze, biorąc także udział w zawodach kolarskich. Czy to zaprocentuje na krótkim, pocześniańskim owalu? Trzymamy kciuki, że nasze reprezentantki mocno namieszają, a niespodzianka w formie medalu mile widziana.
Faworytką imprezy wydaje się być obrończyni tytułu mistrzowskiego sprzed dwóch lat - Lauren Hookway, która wyprzedziła wówczas Victorię Brown i Kristine Mines. Jej najgroźniejszą rywalką powinna być Macie Schmidt, która w Findon w grudniu ubiegłego roku wywalczyła dwa medale IMŚ Kobiet - srebro w kategorii „Open” oraz złoto do lat 16. Do Poczesnej przyjedzie również brązowa medalistka IMŚ Kobiet u16 - Niamh Morton, zatem na brak gwiazd kobiecego speedrowera narzekać nie możemy.
Lista startowa IME Kobiet (29.07.2018 - niedziela, godz. 12:00):
(1) Chloe Pearce (Anglia)
(2) Niamh Morton (Anglia)
(3) Charlie-Jane Herbert (Anglia)
(4) Aleksandra Michalak (Polska)
(5) Emily Burges (Anglia)
(6) Lucy Whitehead (Anglia)
(7) Izabella Krawczyk (Polska)
(8) Elizabeth Rigley (Anglia)
(9) Honey Whitehead (Anglia)
(10) Gemma Hill (Anglia)
(11) Michelle Whitehead (Anglia)
(12) Rozalia Modrzewska (Polska)
(13) Alicja Hamara (Polska)
(14) Lauren Hookway (Anglia)
(15) Laura Watson (Anglia)
(16) Macie Schmidt (Anglia)

Konrad Cinkowski


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl