Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 lutego 2019
Leona i Ludomiła
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
publicystyka
PODEJRZANE „PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA”
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
20 czerwca 2018 roku, na scenie sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju, blisko pięćdziesięcioosobowa grupa utalentowanych aktorsko i wokalnie uczestników warsztatów teatralnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego, zaprezentowała prapremierę musicalu „Przez dziurkę od klucza”.


Musical to efekt wielo misięcznej pracy uczestników warsztatów teatralnych prowadzonych przez Elżbietę Jatulewicz przy współpracy z instruktorami GOK: Bożeną Dróżdż, Anną Szczęsną, Zdzisławem Zasuniem, Ewą Matuszczyk, Adamem Grajdkiem oraz nauczycielkami ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku: Agnieszką Broszkiewicz i Iwoną Woś. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu na scenie porajskiej „Bajki” mogliśmy podziwiać umiejętności aktorskie i wokalne wszystkich uczestników warsztatów teatralnych od tych najmłodszych po seniorów (ale młodych duchem) wspieranych przez Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Poraj”, Zespół „Nastolatki” oraz Zespół „Szalona Piątka Plus”. „Śpiewająco” opowiedziane historie z życia codziennego uczniów i ich rodzin podejrzane przez tytułową dziurkę od klucza, wspaniałe stroje i różnorodność przedstawianych postaci, złożyły się na sukces przedstawienia.
Licznie zgromadzona widownia z Katarzyną Kaźmierczak – zastępcą wójta Gminy Poraj na czele, była oczarowana ponadczasowością musicalu i wielopokoleniowością prezentujących swoje talenty aktorów.
[- Szanowni Państwo, chciałam zaznaczyć, że sukces naszego musicalu, to w dużej mierze autorski scenariusz i muzyka pani Elżbiety Jatulewicz. Musicali organizowanych przez ośrodki kultury i szkoły jest bardzo wiele w całej Polsce, ale nasz musical wyróżnia oryginalny scenariusz i piosenki. Dodatkowym atutem jest również wielopokoleniowość naszych wspaniałych artystów. Zagraliśmy to z rozpiętością wiekową od 6 do ponad 70 lat. Wyglądaliście pięknie. Na cały, doskonały musicalowy obraz złożyły się umiejętności Was wszystkich. Staliście się świetną, artystyczną drużyną, która wykonała ogromną pracę, by zrealizować ten musical. Dziękuję Wam i dziękuję Waszym opiekunom, rodzicom, dziadkom, bo zdaję sobie sprawę, że i Państwo włożyliście wiele serca w powodzenie tego projektu, że wspomnę tylko o kostiumach, czy dowożeniu dzieci na próby]- mówiła dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.
Muzykę do przedstawienia przygotowali: Elżbieta Jatulewicz, Jacek Bąk i Wojciech Sanocki, a aranżacje – Łukasz Kluczniak, w widowisku wykorzystano dwie piosenki: „Ogórek wąsaty” z popularnego programu telewizyjnego dla dzieci oraz „Po prostu bądź” z repertuaru zespołu Maanam. Każdy uczestnik musicalu otrzymał słodki upominek, a opiekunowie ręcznie wykonane przez uczestniczki warsztatu artystycznego Centrum Integracji Społecznej - kolorowe tulipany.
Gratulujemy wszystkim występującym i życzymy niegasnącego zapału do dalszej pracy artystycznej i kolejnych wspaniałych spektakli!


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl