Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 lutego 2019
Leona i Ludomiła
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
PROMOCJA MIASTA PRZEZ SPORT. Na żużel – 3,5 miliona, na siatkówkę – zero
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Urząd Miasta na promocję przez sport do końca bieżącego roku wyda 5,6 mln zł. Pieniądze te są przeznaczone w przeważającej większości dla żużlowców.

Realizacja zadania pod nazwą „Promocja miasta poprzez sport – żużel” przypadnie klubowi Włókniarz Częstochowa S.A., zajmującemu obecnie czwarte miejsce w tabeli żużlowej PGE Ekstraligi. Na sfinansowanie zamówienia miasto przeznacza 3,5 mln zł.
Ofertę na promocję miasta poprzez piłkę nożną złożył RKS Raków Częstochowa S.A., przygotowujący się do swojego drugiego sezonu w Nice 1. Lidze. Żeby przetarg został sfinalizowany klub musi jeszcze uzupełnić wymagane dokumenty, których nie złożył wraz z ofertą – czas miał do 16 lipca. Władze miasta przeznaczają na „piłkarską” promocję Częstochowy 1 mln 800 tys. zł.
Zespołem ekstraklasy tenisa stołowego, który złożył ofertę związaną z promocją Częstochowy poprzez sport, jest Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Częstochowie (poprzednio Akademii Jana Długosza). Na promocję poprzez tę dyscyplinę miasto wyda 300 tys. zł. To pierwsza taka dotacja dla klubu.
Władze miasta pomijają – jak dotąd – siatkarzy, którzy wykazują ogromną wolę walki i mieli bardzo dobry sezon. Nie rozpisano bowiem żadnego przetargu dla siatkówki. W konsekwencji funduszy z puli promocji miasta przez sport obecna władza pozbawia i AZS Częstochowa i Exact Systems Norwid Częstochowa. W ubiegłym roku na promocję miasta przez siatkówkę przyznano 1, 2 mln zł. Już w kwietniu połowę tej kwoty otrzymał AZS. Zmiana zarządu spowodowała rozwiązanie umowy przez miasto i cofnięcie drugiej połowy dotacji (600 tysięcy złotych). AZS spotkał jeszcze dodatkowy cios. Jak informuje prezes Kamil Filipski Klub musi oddać z otrzymanych w ubiegłym roku 600 tysięcy złotych połowę tej kwoty (300 tys. zł), bo poprzedni zarząd nie wywiązał się z zapisów umowy. To sprawia, że AZS, który zaczął odbudowywać utraconą pozycję sportową oraz wychodzić z kłopotów finansowych zafundowanych przez poprzedni zarząd – ma rzucone pod nogi. To niezasłużona kara.UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl