Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 marca 2019
Eufemii i Klaudii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 12 (1411) 2019-03-21
  W NUMERZE:
» Busy ,,Nowa Piątka Plus
»  JESZCZE 10 DNI DO ZGŁOSZENIA SIĘ W KONKURSACH KRUS!
»  Linie tramwajowe nr 1 i 2


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
Kardiologia przy ul. Mickiewicza musi pozostać w Częstochowie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Sytuacja w częstochowskiej ochronie zdrowia była przedmiotem rozmów senatorów RP Ryszarda Majera i Artura Warzochy z przedstawicielami samorządów funkcjonujących w lokalnej ochronie zdrowia. W spotkaniu, które miało miejsce 16 lipca 2018 roku w biurze senatora Ryszarda Majera, uczestniczył między innymi dyrektor Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach Jerzy Szafranowicz.

Aktualnie Szpital Miejski przechodzi poważny kryzys. Dług rośnie, przekroczył już 70 milionów złotych. Mówi się także o przeniesieniu oddziału kardiologicznego z placówki przy ul. Mickiewicza do Blachowni. To dla częstochowian byłoby poważnym ciosem. Lecznica ta niesie bowiem pomoc tysiącom mieszkańcom Częstochowy i okolicznych gmin. Co trzeba robić, aby ratować sytuację? – Zarządzający miastem oraz szpitalem, który generuje coraz większe zadłużenie, powinni dać gwarancję dobrego lecznictwa w Częstochowie. W tak dużym mieście kardiologia musi działać, dlatego władze miasta są zobligowani do przedstawienia planu wychodzenia z długów oraz szukania porozumienia ze spółką, która prowadzi kardiologię w szpitalu przy ul. Mickiewicza – mówi senator Artur Warzocha.
Dyrektor NFZ w Katowicach Jerzy Szafranowicz podkreśla, że wspólnie z parlamentarzystami i częstochowskim środowiskiem medycznym omawia problemy, które trzeba pokonać.
– Porozumienie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z rezydentami gwarantuje rezydentom i lekarzom specjalistom wzrost wynagrodzeń. Plany finansowe na ten i przyszły rok mamy już zarezerwowane. Również zagwarantowane mamy 260 milionów złotych na podwyżki płac dla pielęgniarek, które wejdą do podstawy pensji – mówi dyr. Szafranowicz.
A co z częstochowską kardiologią? –Wpłynęło pismo właścicieli oddziału kardiologicznego o przeniesienie oddziału ze szpitala przy ul. Mickiewicza do Blachowni. W piątek, 13 lipca, nie wyraziłem na to zgody, dlatego, że oddział ten jest zadeklarowany dla mieszkańców Częstochowy. Tu powstał i tu powinien pozostać. Chcę podkreślić, że na ratowanie życia ludzkiego daję każde pieniądze – stwierdza dyr. Szafranowicz.
Senator Artur Warzocha podkreśla, że utrata oddziału kardiologicznego byłaby zagrożeniem dla mieszkańców Częstochowy. – Mieszkańcy naszego miasta i regionu przyzwyczaili się do szpitala kardiologicznego przy ul. Mickiewicza. Funkcjonuje od dawna i wypracował sobie zasłużoną pozycję bardzo dobrej lecznicy. Powinniśmy zrobić wszystko, aby ta placówka pozostała w Częstochowie. Powinniśmy też rozmawiać o strategii jej rozwoju oraz całego szpitala. Głównym celem tej strategii jest stworzenie na Uniwersytecie Częstochowskim wydziału lekarskiego. To jest daleko zaawansowany pomysł i ma coraz więcej sojuszników i zwolenników – mówi senator Artur Warzocha.URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl