Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 16 lipica 2018
Marii i Benedykta
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   

  Nr 28 (1375) 2018-07-12
  W NUMERZE:
» Strażacy otrzymali sprzęt medyczny
» WYSTAWA NA JASNEJ GÓRZE. „Sacrum w drewnie z elementami malarskimi”
» NIEDZIELNY ZALEW ATRAKCJI W PORAJU
» SKLEPY Z ALKOHOLEM 25 METRÓW OD SZKÓŁ
» PIĘĆ LAT STOWARZYSZENIA "DLA RODZINY"
» PÓŁFINAŁ I FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ
» Dotacja na remont kościoła ewangelickiego
» Mural w ,,Gaude Mater
» W Częstochowie będzie ulica Marka Perepeczko
» STEP by STEP - Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł
» Z życia KRS TKKF „Hutnik”
» KSIĄŻKA NA . WYDAWNICTWO REPLIKA
» KSIĄZKA NA LATO. WYDAWNICTWO REPLIKA
» SPRZĘT EDUKACYJNY DLA CZĘSTOCHOWSKICH SZKÓŁ
» WYDAWNICTWO MARGINESY - poleca
» KSIĄŻKA NA LATO. POLECA PRÓSZYŃSKI I S-KA
» Z Częstochowy do Mstowa na rowerze
»  Stawy na wakacjach
» Pieniądze do wzięcia
» GRATULUJEMY I ŻYCZYMY ZDROWIA I RADOŚCI
» Zdrowa matka i dziecko
» Planszowa gra o Jurze
» Polscy i niemieccy żołnierze sprzątają wspólnie groby w Kotowicach
» Kolejny laur dla grupy konstruktorskiej łazika marsjańskiego
» FESTIWAL WINA
» Zbadaj swój poziom cukru
» Pamiętajmy: „Płytka wyobraźnia to kalectwo”!


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
38. rocznica powstania ,,Solidarności"
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
16 czerwca 2018 roku częstochowskie środowisko Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego ,,Solidarność" uroczyście obchodziło 38. rocznicę utworzenia Związku.Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury odbył się koncert pt. „Twoim jest serce me”, podczas którego soliści scen polskich: Oskar Jasiński (tenor), Jolanta Kremer (sopran) i Marcin Kotarba (tenor), przy akompaniamencie zespołu ,,Maestros Trio", zaprezentowali autorski program. Artyści zaprosili zgromadzonych gości w wędrówkę po rozmaitych ścieżkach muzycznych, wykonując znane i lubiane pieśni: patriotyczne, żołnierskie, operetkowe, filmowe, musicalowe. Serca słuchaczy radowały się przy utworach: „Przybyli ułani pod okienko”, słynnych polskich piosenkach z repertuaru Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” czy Eugeniusza Bodo ,,Umówiłem się z nią na dziewiątą", wzruszały przy pieśni „Czerwone maki na Monte Cassino". W repertuarze nie zabrakło słynnych arii operowych jak choćby pieśni „Granada” z „Zemsty Nietoperza” Johanna Straussa syna, czy na finał toastowego „Libiamo”.
Zgromadzonych gości powitał przewodniczący Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ ,,Solidarność" Jacek Strączyński. Uroczystość swą obecnością zaszczycili, między innymi, dyrektor biura posła Szymona Giżyńskiego – Grażyna Matyszczak, która w imieniu posła odczytała list, skierowany do związkowców i zaproszonych gości, oraz radne częstochowskie – Justyna Kielesińska i Monika Pohorecka. Obecni byli także: komendant Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie st. bryg. Jarosław Piotrowski, komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie mł. bryg. Piotr Placek, dyrektor Śląskiego Ośrodka Doradztwa rolniczego w Częstochowie Marek Dziubek, prezes Spółki Skarbu Państwa Hutmar Krzysztof Janus, Wiesław Kucharski, generalny dyrektor Lasów Państwowych,, które wsparło realizację przedsięwzięcia.

List posła Szymona Giżyńskiego do Związkowców

Szanowni Działacze Częstochowskiej „Solidarności”!
Drodzy Państwo!
Nie mogąc z całkowicie obiektywnych przyczyn spotkać się z Państwem na dzisiejszej uroczystości pragnę tą drogą Szanownych Państwa pozdrowić i złożyć wyrazy głębokiego uszanowania. Jestem zaszczycony bliską znajomością i współpracą z wieloma Osobami z Państwa Grona. Wszyscy, nie tylko związkowcy, uczestniczący w działaniach opozycji niepodległościowej w latach 80. i w zmaganiach o suwerenny i prawdziwie polski kształt naszej niepodległości po 1990 roku, zawdzięczają „Solidarności” bardzo wiele.
Także częstochowska „Solidarność”, czyli Szanowni Państwo mają swój niepośledni wkład w opowiedzenie się w polskim życiu publicznym za jego etycznym wymiarem, przywróceniem w polskich realiach prawdy, sprawiedliwości oraz naczelnych, politycznych zasad i kryteriów: polskiej racji stanu i polskiego interesu narodowego.
Dziękując za to wszystko, życzę Szanownym Państwu wszelkich powodzeń w życiu osobistym i rodzinnym; jednocześnie – satysfakcji i sukcesów na wspólnej drodze naprawiania Rzeczypospolitej w duchu i na rzecz ideałów „Solidarności”.UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl