Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Piątek, 18 stycznia 2019
Piotra i Małgorzaty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
Senator Artur Warzocha kandydatem PiS na prezydenta Częstochowy
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora

„Mój cel to wygrać i zmienić władzę. Chciałbym pracować dla dobra Częstochowy i częstochowian” – powiedział senator Artur Warzocha podczas konferencji prasowej, która odbyła się 24 maja 2018 roku, w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Łódzkiej 8/12 w Częstochowie, dzień po oficjalnym desygnowaniu go przez Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości na kandydata na prezydenta Częstochowy. Będzie to trzeci start Artura Warzochy w wyborach na prezydenta. W poprzednich przeszedł do drugiej tury, przegrał z Krzysztofem Matyjaszczykiem zaledwie kilkoma punktami procentowymi.


Artur Warzocha zapowiedział najistotniejsze kierunki swojego programu. – To przede wszystkim odpowiedź na kluczowe pytania: jak powstrzymać procesy degradacji i depopulacji Częstochowy oraz jak poprawić sytuację ludzi młodych. Kilka lat temu częstochowian było ponad 230 tysięcy, dzisiaj podaje się liczbę 212 tysięcy. Musimy zatrzymać cywilizacyjną deklasację Częstochowy – mówił senator Warzocha. – Cztery lata temu przygotowaliśmy solidny dokument programowy, w którym zawarliśmy rudymentarne sprawy dla Częstochowy. Teraz niektóre projekty będziemy powtarzać, bo był to program odpowiadający na potrzeby i oczekiwania częstochowian. Liczę przy tym, że kampania będzie merytoryczna, oparta na dialogu, a nie wizerunkowej propagandzie. Że prezydent Matyjaszczyk nie będzie unikał odpowiedzialnej i poważnej dyskusji o Częstochowie, tak jak było to cztery lata temu. Uczestniczyłem wówczas w wielu debatach organizowanych przez różne środowiska i organizacje, ale ani razu nie spotkałem się twarzą w twarz z Krzysztofem Matyjaszczykiem, bo on takich spotkań bał się i unikał jak ognia – kontynuował senator Artur Warzocha.
Podczas konferencji pojawiło się pytanie o województwo częstochowskie. Poseł Szymon Giżyński, prezes Zarządu Okręgu Częstochowskiego Prawa i Sprawiedliwości, orędownik, nieustająco działający na rzecz utworzenia województwa częstochowskiego, stwierdził, że powstanie województwa jest przesądzone. – Wymaga to pracy i pociąga za sobą wysokie koszty administracyjne, ale jest realne. Tak jak powstanie Uniwersytetu Częstochowskiego. Najważniejszy jest fakt, że powołanie województwa częstochowskiego jest wpisane w program Prawa i Sprawiedliwości i nikt z władz PiS tego nie zanegował. Powstał Zespół Parlamentarny ds. Utworzenia Województwa Częstochowskiego, który stale pracuje nad realizacją tego fundamentalnego dla Częstochowy i regionu częstochowskiego zadania – mówił poseł Szymon Giżyński.
Obecny na konferencji senator Ryszard Majer podkreślił, że wraz z kandydaturą senatora Artura Warzochy w Częstochowie pojawiła się szansa na zmianę nie tylko wizerunkową, ale realną. – Wiedza, doświadczenie i kompetencje to cechy, które reprezentuje senator Artur Warzocha i one zagwarantują szansę na nową Częstochowę – powiedział senator Majer.


UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl