Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 17 grudnia 2018
Olimpii i Łazarza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 50 (1397) 2018-12-13
  W NUMERZE:
» Koalicja SLD+PO nie złożyła żadnego wniosku do budżetu. Radny PO Przemysław Wrona zrezygnował z funkcji radnego.
» Astygmatyzm i zaćma - niebezpieczny duet
» Trwa sprawdzanie szczelności częstochowskiej sieci ciepłowniczej
»  W Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie prezydium Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy.
» Finał akcji ,,16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”
» Choinki pięknie przystrojone
» Koncert gitarzystów światowego formatu
» Stanowisko Rady Miasta. 100 lat praw kobiet
» Gwiazdy zagrają z Kubą Błaszczykowskim już po raz trzeci.
» Mają odbudować tor w Wyrazowie
» Budynek spod Częstochowy z tytułem Fasada Roku 2018!
» Liga 40-latków w Piłce Siatkowej - relacja
» Smog wpływa na nasze życie od początku aż po kres
» ,,Melodie Bożych Trąb"
» Ponad połowa Polaków zimą nie chroni oczu przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi UVA i UVB
» WIGILIA U PLASTYKÓW
» Włókniarz z niezmienioną nazwą
» Ważne informacje dla pacjentów z zaawansowanym czerniakiem
» LIST Matki z prośbą o pomoc
» CZĘSTOCHOWSKIE WYDAWNICTWA. „Niebezpieczne Sąsiedztwo” Artur Kawka
» Dla dzieci, czyli MOPSowe Mikołajki
» WYDAWNICTWO NOWA ERA DLA DZIECI - wymarzony prezent pod choinkę


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sprawy społeczne
SPOTKANIE W CZĘSTOCHOWIE. Europoseł Jadwiga Wiśniewska – ,,Polska jest jedna"
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
– Pan Prezes Jarosław Kaczyński powiedział, że ruszamy w Polskę, aby zdać sprawę z tego, co przez dwa i pół roku udało się zrobić. A także, żeby podziękować Państwu za to, że chcecie z nami rozmawiać, za to, że przyczyniliście się do zwycięstwa biało-czerwonej drużyny – tymi słowy rozpoczęła swoje spotkanie z mieszkańcami Częstochowy poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska.Spotkanie, w ramach cyklu ,,Polska jest Jedna", w którym uczestniczyło ponad 400 osób (sala była wypełniona po brzegi), miało miejsce 2 czerwca 2018 roku w Częstochowie, w auli Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Jana Długosza, przy ul. Zbierskiego. Jego gospodarzem był Częstochowski Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości z przewodniczącym Komitetu posłem Szymonem Giżyńskim na czele, prezesem Zarządu Okręgu PiS Regionu Częstochowskiego. Na początku głos zabrał gość szczególny – ks. abp Wacław Depo, który na moment odwiedził zgromadzonych. Życząc dobrych i owocnych obrad powiedział: – Moim zadaniem jest wsłuchiwać się w głos każdego. Nie mówię o sporach, czy kandydatach, ale po prostu przyjmuję każdego i słucham każdego. Moja tożsamość związana z posługą dla tego miasta i dla Kościoła w Polsce dotyczy podstawowego pojęcia jak: Bóg Honor i Ojczyzna. To są fundamenty, na które będziemy i musimy się powoływać.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy parlamentarzyści PiS Okręgu Częstochowskiego: wspomniany poseł Szymon Giżyński, posłowie: Lidia Burzyńska, Andrzej Gawron i Konrad Głębocki oraz senatorowie Ryszard Majer i Artur Warzocha, który prowadził spotkanie. Obecni też byli także wicewojewoda śląski Mariusz Trepka, prorektor Uniwersytetu prof. Zygmunt Bąk, śląski kurator oświaty Urszula Bauer, dyrektor delegatury ŚlKO w Częstochowie Alicja Janowska, przewodniczący Zarządu NSZZ ,,Solidarność" w Częstochowie Jacek Strączyński, radne Sejmiku Województwa Śląskiego Krystyna Jasińska i Beata Kocik, radni częstochowscy z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Arturem Gawrońskim. Senator Artur Warzocha, zapowiadając występ europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, podkreślił, że przez dwa i pół roku rządów Prawa i Sprawiedliwości wiele dobrego udało się zrealizować dzięki pracy parlamentarzystów oraz rządu – najpierw pod przywództwem premier Beaty Szydło, a teraz pod kierunkiem premiera Mateusza Morawieckiego. – Polska bardzo się zmieniła, udało się zrealizować wiele reform. Widzą to Polacy, którzy dzielą się z nami pozytywnymi relacjami, dziękując za to wszystko, co się dobrego wydarzyło – powiedział senator Artur Warzocha.

Europoseł Jadwiga Wiśniewska w merytorycznym wykładzie przypomniała dotychczasowe ustawy rządu PiS – w obszarach prospołecznych, edukacyjnych, gospodarczych i rolniczych, które w znaczący sposób wpłynęły na poprawę jakości życia milionów Polaków. Wspomniała także o skutecznym uszczelnieniu systemu podatkowego, co sprawiło, że program „500+” jest bez trudu i obciążeń dla budżetu realizowany. – Dzięki niemu Polska stała się liderem Unii Europejskiej w wyprowadzaniu dzieci z biedy. A nam zależy na wyrównywaniu różnic w polskim społeczeństwie. Dzisiaj możemy stwierdzić, że w naszym kraju nie ma biedy, dzieci nie głodują i nie biorą jednodniowych zwolnień, gdy klasa idzie do kina czy teatru. Bo dzisiaj stać rodziców na zapłacenie im za bilet – mówiła Europoseł.
Jadwiga Wiśniewska zwróciła uwaga na to, że poziom bezrobocia w Polsce jest obecnie najniższy od 26 lat i kształtuje się poniżej 9 procent, natomiast w niektórych krajach Unii jest on dwucyfrowy. Mówiła o sukcesie obniżenia podatku CIT z 19 do 15 procent, co spowodowało wzrost podatków z tego tytułu aż o 13 procent. Przypomniała o wdrażanym programie „Mieszkanie+”, o planach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, Via Carpatia i Via Baltica.
Europoseł Wiśniewska szeroko mówiła o nowym, przygotowanym przez premiera Mateusza Morawieckiego, programie zawierającym kolejne, prospołeczne i gospodarcze reformy w Polsce: wyprawce szkolnej, systemowym projekcie dla niepełnosprawnych i starszych osób, programie Mama+. Zdała też relację z prac w Parlamencie Europejskim, gdzie musi walczyć o sprawy dla Polski nawet z polskimi parlamentarzystami o barwach totalnej opozycji. Jej błyskotliwa prezentacja była wielokrotnie przerywana burzliwymi oklaskami.

Nie obyło się bez zakłóceń. Obecna na sali kilkuosobowa reprezentacja KOD usiłowała przerwać część spotkania, poświęconą pytaniom do poseł Jadwigi Wiśniewskiej. Dwie panie nagle zaczęły machać – jak to trafnie określiła europoseł Wiśniewska – makatką, na której widniał napis obrażający rząd i krzyczeć obraźliwe hasła. Bardzo burzyły się o los Puszczy Białowieskiej, przespały informację, że ta sprawa już dawno została uregulowana. Próba sprowokowania europoseł i zgromadzonych osób nie powiodła się i zadymiarze musieli się obejść smakiem, bowiem europoseł Jadwiga Wiśniewska w skuteczny sposób opanowywała zapędy podżegaczy. Nie powiódł się też kolejny manewr zakłócenia spotkania. Tu zamierzał brylować znany częstochowski KOD-owiec Ryszard Raczek, reprezentujący – jak to wykrzykiwał – prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. – Pan reprezentuje prezydenta Częstochowy? No cóż, jaki prezydent, taki reprezentant, ale myślę, że Częstochowa zasługuje na godnego prezydenta i czas na zmianę w Częstochowie – skwitowała Raczka poseł Jadwiga Wiśniewska.
Ważnym aspektem spotkania była informacja o programie Mieszkanie+ w Częstochowie. Obecna SLD-owska i PO-owska władza odrzuciła możliwość włączenia się do programu. Ale w Częstochowie Mieszkanie+ zaistnieje. Projekt ten będzie realizować jedna ze Spółek Skarbu Państwa.
GAWGAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl