Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 18 sierpnia 2018
Heleny i Bronisławy
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA

» 40. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi na Służewcu w Warszawie
» INTERWENCJA. Lekarze z Parkitki zbagatelizowali objawy wskazujące na udar mózgu
» Stwardnienie rozsiane (SM) – co wiemy o tej chorobie? Fakty i mity!
» JASNA GÓRA. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
» Częstochowa biega razem z Reebok RUN CREW!
» Bollywood w Cinema City!
» INTER wspiera studentów medycyny w ich misji w Afryce
» Zaproszenie na „XVIII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej"
» Festiwal "Z kopyta" w Koziegłowach

r e k l a m a

sport
PIŁKA NOŻNA. Bezapelacyjne zwycięstwo Skry!
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Aż pięć goli oglądali kibice, którzy w sobotnie popołudnie. 5 maja 2018 roku, pojawili się na Stolzle Stadion STO przy ulicy Loretańskiej 20. Gospodarze – piłkarze częstochowskiej Skry odnieśli zasłużone zwycięstwo, pokonując w spotkaniu 27. kolejki trzeciej ligi, grupy trzeciej, Piasta Żmigród aż 5:0. Dwie bramki uzyskał Daniel Rumin, a po jednym golu zdobyli Dawid Niedbała, Piotr Nocoń oraz Damian Nowak.

Początek spotkania to piłkarskie szachy. Obydwie drużyny stwarzały sobie groźne sytuacje, ale niewiele z nich wynikało. Gospodarze byli blisko objęcia prowadzenia w 31 minucie, kiedy to niecelnie główkował Piotr Mastalerz. Gdy wydawało się, że premierowa odsłona zakończy się wynikiem bezbramkowym – ostatnią akcję przed przerwą przeprowadzili gospodarze.

W zamieszaniu w polu karnym żmigrodzian najprzytomniej zachował się Daniel Rumin, który lekkim strzałem głową uzyskał prowadzenie. Goście bardzo mocno protestowali u arbitra, twierdząc, że piłka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej.
Protesty na nic się jednak zdały, a arbiter przy okazji ukarał jeszcze bramkarza Piasta – Dariusza Szczerbiała żółtą kartką.

W drugiej części gry gole zdobywali ponownie tylko piłkarze gospodarzy. W 53 minucie idealne podanie Piotra Noconia wykorzystał Daniel Rumin, dla którego był to drugi gol w tym meczu. Nie minęło 120 sekund, a częstochowianie prowadzili już 3:0 – tym razem golkipera przyjezdnych z bliskiej odległości pokonał Dawid Niedbała.
W ostatnim kwadransie gry podopieczni Pawła Ściebury zdobyli jeszcze dwa gole. Najpierw w 74 minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Nocoń, a wynik ustalił w 86 minucie Damian Nowak.
Po tym zwycięstwie drużyna Skry Częstochowa ma na swoim koncie 51 oczek, czyli tyle samo, co liderująca drużyna KGHM ZANAM Polkowice. Tym samym częstochowianie nadal bardzo mocno liczą się w walce o promocję do drugiej ligi.
Kolejne spotkanie drużyna pod wodzą Piotra Ściebury rozegra w sobotę, 12 maja br. O godzinie 13:00 częstochowianie na wyjeździe zmierzą się z KGHM Zagłębiem II Lubin. To spotkanie zostanie rozegrane najprawdopodobniej na boisku treningowym Zagłębia Lubin przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 98. Zespół prowadzony przez Piotra Jacka z dorobkiem 36 punktów plasuje się na 12. miejscu w tabeli trzeciej ligi grupy trzeciej.

KS Skra Częstochowa – MKS Piast Żmigród 5:0 (1:0):
Bramki: 1:0: Rumin 42', 2:0: Rumin 53', 3:0: Niedbała 55', 4:0: Nocoń 74', 5:0: D.Nowak 86'
Sędziował: Ireneusz Sipiora (Prudnik).
Żółte kartki: S. Ogłaza 20' (faul), Niedbała 31' (faul), Musiał 67' (faul), Szczerbiał 43' (niesportowe zachowanie). Widzów: 200.

KS Skra Częstochowa: 13. Kamil Kosut – 6. Piotr Mastalerz (kpt) (65' 9. Damian Nowak), 21. Adrian Błaszkiewicz, 4. Mateusz Woldan (84' 27.Mariusz Holik), 11. Karol Tomczyk, 17. Krzysztof Napora, 8. Łukasz Kowalczyk, 25. Sławomir Ogłaza (64' 10. Adrian Musiał), 23. Dawid Niedbała, 7. Piotr Nocoń (79' 2. Sebastian Rogala), 19. Daniel Rumin.

Rezerwowi: 12. Łukasz Krzczuk – 30. Alan Jaworski, 22. Dominik Marek.

Trener: Paweł Ściebura.

MKS Piast Żmigród: 31. Dariusz Szczerbiał – 2.Patryk Gołębiewski (kpt), 3. Piotr Niewieściuk, 4. Łukasz Mozler (80' 19. Karol Stachowiak), 6. Mikołaj Juchacz, 7. Michał Kieca, 11. Paweł Kohut (57' 15. Cezary Kępczyński), 17. Oskar Trzepacz (74' 16. Krzysztof Wiktorowicz), 18. Wojciech Bzdęga (68' 32. Patryk Bobkiewicz), 21. Mateusz Jaros, 23. Szymon Sołtyński.

Rezerwowi: 33. Jakub Matlak – 5.Andrzej Janik, 96. Michał Chyrek.

Trener: Kamil Socha.

Piłkarz meczu: Daniel Rumin (KS Skra Częstochowa).

Mecz na głosy: KS Skra Częstochowa – MKS Piast Żmigród

Piotr Ściebura (trener Skry Częstochowa)
– Wynik końcowy może wskazywać na to, że był to łatwy dla nas mecz. Natomiast tak nie było. W pierwszej połowie grało nam się trudno i drużyna Piasta Żmigród postawiła nam wysokie wymagania. Natomiast nasza determinacja i konsekwencja z jaką realizowaliśmy nasz plan na ten mecz przyniosła taki efekt a nie inny – w postaci tak okazałego zwycięstwa.

Kamil Socha (trener Piasta Żmigród)
– Ocena meczu ze Skrą nie może być pozytywna. Przegraliśmy (5:0), a my jesteśmy drużyną, która nie traci i nie powinna tracić aż tylu bramek. Dotychczasowe spotkania pokazały, że rywale mieli bardzo ciężko nam strzelić bramkę. Jechaliśmy do Częstochowy pełni nadziei na korzystny rezultat. Niestety tę nadzieję w naszej ocenie odebrał nam sędzia liniowy, który, będąc źle ustawionym, podjął kluczową decyzję o losach tego meczu.
W drugiej połowie cztery wypady Skry zakończyły się stratą czterech goli. Niestety, ale takie mecze też się zdarzają. Musimy się teraz pozbierać po wysokiej porażce i walczyć o ligowe punkty u siebie z Polonią Głubczyce.
Wielkie słowa uznania należą się jednak mojej drużynie, bo tak naprawdę z przedostatniego miejsca awansowaliśmy aż na szóstą lokatę. Myślę, że zespół jednak zasługuje na pochwałę.