Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 15 sierpnia 2018
Marii i Napoleona
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 33 (1380) 2018-08-16
  W NUMERZE:
» Idą z modlitwą do Matki Bożej
» DNI GMINY PORAJ
» Święto Policji w Częstochowie
» Częstochowscy strażacy w akcji
» 40. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi na Służewcu w Warszawie
» INTERWENCJA. Lekarze z Parkitki zbagatelizowali objawy wskazujące na udar mózgu
» Stwardnienie rozsiane (SM) – co wiemy o tej chorobie? Fakty i mity!
»  INTER wspiera studentów medycyny w ich misji w Afryce
» Częstochowa biega razem z Reebok RUN CREW!
» Bollywood w Cinema City!


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
SPORT W GMINACH
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
JANÓW

1 maja w Dąbrowie Górniczej Kabex Podkowa Janów rywalizował w VI Biegu Przodownika. Zmagania kobiet na dystansie 5 km wygrały mieszkanki Bystrzanowic, pierwsza metę minęła Angelika Pietrzyk, a tuż za nią finiszowała Justyna Treścińska. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się zawodnicy z Janowa. Metę pierwszy minął Łukasz Dors przed Patrykim Kolkiem, a trzeci był Grzegorz Dors. Rywalizację juniorek wygrała Julia Trescińska przed Natalią Kołek. W kategorii juniorów wygrał Jakub Wojdyła przed Miłoszem Kitą. W kategorii master kobiet zwyciężczynią została Danuta Pala-Skrzypczyk. W tej samej kategorii Leszek Treściński zajął drugie miejsce, a Adam Kolek czwarte.

JANÓW
22 kwietnia odbył się Bieg „Oko w Oko z Rakiem”, w malowniczej scenerii Górnośląskiego Park Etnograficznego w Chorzowie. Celem biegu była m.in. promocja zdrowego odżywiania w trakcie i po chorobie onkologicznej, jak i zachęcenie do aktywności fizycznej. Biegacze i miłośnicy nordic-walkingu rywalizowali na dystansach 5 i 10 kilometrów. Wśród uczestników nie zabrakło zawodników z LKS Kabex Podkowa Janów, którzy dumnie stanęli na podium. W kategorii open kobiet I miejsce zajęła Angelika Pietrzyk, w kategorii mężczyzn I miejsce zajął Wiktor Pękala, a III Jakub Wojdyła.

PORAJ
Klub PTTK M2 w Myszkowie obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia działalności. Od wielu lat zrzeszeni w nim rowerzyści współpracują z gminą Poraj. Do chwili obecnej klub zorganizował już 1843 rajdy, wycieczki, zloty, w których uczestniczyło 27 588 turystów. Od wielu lat rowerzyści współpracują z Gminą Poraj, a także z Centrum Informacji Turystycznej w Poraju. Organizują wycieczki klubowe, niejednokrotnie przyjeżdżając na obchody świąt państwowych. Uczestniczą na co dzień w wydarzeniach turystycznych i promocyjnych Gminy Poraj. 25 kwietnia prezes Marian Kotarski z okazji jubileuszu został uhonorowany przez wójta Łukasza Stacherę, przewodniczącego Rady Andrzeja Pawłowskiego i kierownika Andrzeja Kozłowskiego, okolicznościową pamiątkową statuetką, którą przyznano za długoletnią, aktywną działalność na rzecz popularyzacji turystyki kolarskiej, szlaków rowerowych oraz współpracę i promocję Gminy Poraj wraz z gratulacjami z okazji 40-lecia działalności Klubu.

PORAJ
29 kwietnia o godz. 16.00 bandera poszła w górę. Na terenach Stowarzyszenia Marina Poraj oficjalnie został otwarty sezon żeglarski.
Licznie przybyli goście uczestniczyli w uroczystym podniesieniu bandery, wysłuchali przemówień, a na koniec degustowali przygotowany poczęstunek. Najważniejsza część wystąpień dotyczyła tego, co obecnie dzieje się na Marinie Poraj i jakie inwestycje są tam realizowane.
AGAG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl