Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Piątek, 18 stycznia 2019
Piotra i Małgorzaty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
edukacja
„Polska to jest wielka rzecz!”
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Patriotyczna Konferencja Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie.


24 kwietnia 2018 r. w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyła się konferencja inaugurująca obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowana przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Częstochowie. Wzięli w niej udział dyrektorzy szkół i placówek, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorzy: Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” i Samorządowego Ośrodka Doskonalenia oraz przedstawiciele mediów. Uroczystości towarzyszyła wystawa „Patriotyzm bliżej ucznia – patriotyczna wizytówka przedszkola/szkoły/placówki” składająca się ze 189 zdjęć przedstawiających patriotyczną przestrzeń w szkołach i placówkach.
Konferencję prowadziła dyrektor delegatury Alicja Janowska, która po powitaniu gości poprosiła o zabranie głosu Śląskiego Kuratora Oświaty Urszulę Bauer. W swoim wystąpieniu kurator Bauer podkreśliła szczególną rolę przedszkoli, szkół i placówek jako pomysłodawców, realizatorów i uczestników różnych form patriotycznej aktywności, których celem jest wspólne przeżywanie pokoleniowego wydarzenia w wyjątkowym 2018 roku. Uczestnicy konferencji wysłuchali wykładu na temat symboli narodowych i ceremoniału szkolnego, który wygłosił Romuald Kubiciel – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu, członek Towarzystwa Heraldycznego, Towarzystwa Weksylologicznego, autor kilkunastu publikacji z dziedziny heraldyki i historii regionalnej.
Praktyczną część konferencji poprowadzili mł. brygadier Marek Grabałowski – naczelnik Wydziału Kompanii Szkolnych i Zabezpieczenia Obiektów CSPSP w Częstochowie oraz wizytator KO Anita Imiołek. W tej części zaprezentowały się zaproszone zostały poczty flagowe i sztandarowe, które wzięły udział w pokazie musztry z wykorzystaniem flagi państwowej lub sztandaru. Prowadzący zwrócili uwagę na insygnia pocztu, umundurowanie, zachowanie w sytuacjach trudnych oraz wydawanie i wykonywanie podstawowych komend. Na konferencji zaprezentował się poczet flagowy Niepublicznego Przedszkola „Kotek Leon” w Woli Hankowskiej oraz poczty sztandarowe: Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej, Szkoły Podstawowej w Rudnikach, Szkoły Podstawowej im. H. Poświatowskiej w Częstochowie, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Częstochowie i VII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Częstochowie. Ceremoniał przekazania opieki nad sztandarem przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca w Częstochowie.
Jednym z patriotycznych przedsięwzięć realizowanych w jubileuszowym roku w Delegaturze jest projekt „100 życzeń na 100 lat Niepodległej Polski”. Zgodnie z założeniami projektu dla czterech powiatów i miasta Częstochowy przygotowano pięć kronik, w których swoje życzenia dla Niepodległej mogą zapisać zainteresowane szkoły i placówki. Kroniki, na których stronach tytułowych uwiecznione zostały słowa kard. Stefana Wyszyńskiego „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”, zostaną przekazane Ojcom Paulinom na Jasnej Górze podczas uroczystej mszy świętej za ojczyznę 4 listopada 2018r. Koordynatorom projektu w powiatach częstochowskim, kłobuckim, myszkowskim, lublinieckim i w Częstochowie kroniki wręczyła Śląska Kurator Oświaty. Konferencję zakończyła dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” Katarzyna Wilk, która zaprosiła uczestników do obejrzenia wystawy przygotowanej przez ośrodek.
R


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl