Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Piątek, 18 stycznia 2019
Piotra i Małgorzaty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
Z raportówki policjanta
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Tragiczny wypadek niedaleko Kłomnic 22 kwietnia ok. 5.50 w miejscowości Zawada k/Kłomnic kierujący BMW prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze gruntowej, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rzeki. 24-letni i 25-letni mieszkańcy gminy Kłomnice ponieśli śmierć na miejscu.
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI
Tragiczny wypadek niedaleko Kłomnic
22 kwietnia ok. 5.50 w miejscowości Zawada k/Kłomnic kierujący BMW prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze gruntowej, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rzeki. 24-letni i 25-letni mieszkańcy gminy Kłomnice ponieśli śmierć na miejscu.

Nielegalny towar
18 kwietnia w godzinach popołudniowych policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop dwóch mieszkańców z Częstochowy i powiatu radomszczańskiego, którzy mieli posiadać duże ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. W pomieszczeniach gospodarczych na terenie jednej z posesji w powiecie radomszczańskim mundurowi odnaleźli blisko 298 tys. sztuk nielegalnych papierosów, ponad 3 kg tytoniu, a także 2 maszyny do pakowania papierosów do paczek oraz do foliowania tzw. wagonów. Wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wynosi przeszło 325 tys. złotych.

Marihuana i metamfetamina
17 kwietniapo południu kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową ustalili, że w jednym z mieszkań w Częstochowie mają być przechowywane narkotyki. Kiedy funkcjonariusze pojechali na miejsce, w kilku pokojach znaleźli woreczki z zielonym suszem oraz białym proszkiem. Testy wykonane przez mundurowych wykazały, że to marihuana oraz metamfetamina. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków a także poprzez sprzedaż substancji szkodliwych narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Grodził byłej partnerce
17 kwietnia po południu patrol z Komisariatu Policji VI w Częstochowie pojechał na interwencję. Na miejscu okazało się, że były partner zgłaszającej polał drzwi do jej mieszkania nieznaną substancją. Podczas dojazdu policjanci zauważyli uciekającego mężczyznę, którego zatrzymali podczas pościgu. 46-latek smsem poinformował byłą partnerkę, że spali jej mieszkanie. Po jakimś czasie usłyszała ona pod drzwiami hałasy. Zobaczyła, że jej były partner polewa drzwi niewiadomą substancją. Kiedy wyszła na klatkę mężczyzna również ją oblał nieznanym płynem. Pokrzywdzona zaczęła krzyczeć, wówczas sprawca uciekł. Po zatrzymaniu znaleziono przy nim butelkę z substancją łatwopalną oraz zapalniczkę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb uszkodzenia mienia. Prokurator zastosował ponadto wobec niego dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość 100 metrów.

Złodziejki zatrzymane
15 kwietnia wieczorem Komisariat I otrzymał zgłoszenie, że w jednej z salek Duszpasterstwa Młodzieżowego przy Jasnej Górze został skradziony sprzęt muzyczny, m.in. gitara elektryczna, wzmacniacz, należący do 20-latka, który charytatywnie gra podczas Mszy Świętych. Pokrzywdzony ustalił ewentualne osoby, które mogły dopuścić się tego czynu. Sprawczynie zdołały już sprzedać skradziony łup, jednak czynności podjęte przez policjantów pozwoliły na odzyskanie całego mienia. Kobiety usłyszały już zarzuty kradzieży.

POWIAT KŁOBUCKI
Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty
6 kwietnia, kilkanaście minut po godzinie 12.00, oficer dyżurny otrzymał informację o wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło na ul. Łukaszewicza w Szarlejce. 60-letni kierowca renault, jadąc w kierunku Wręczycy Wielkiej, z nieustalonych przyczyn przejechał przez oś jezdni i czołowo zderzył się z jadącym prawidłowo rowerzystą. Niestety, kierujący rowerem 70-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi, przy dobrych warunkach atmosferycznych. W zdarzeniu udział brała jeszcze 60-letnia kobieta, która jechała rowerem po chodniku, kilka metrów za potrąconym rowerzystą. Kobieta widząc zdarzenie zdążyła zeskoczyć ze swojego jednośladu, który chwilę później również znalazł się pod kołami reault. Dzięki swojej reakcji nie odniosła ona poważnych obrażeń ciała. Kierującym renault był 60-letni mieszkaniec Częstochowy, który w chwili zdarzenia był trzeźwy.

POWIAT LUBLINIECKI
Czołowe zderzenie w Molnej
16 kwietnia przed południem na ulicy Łąkowej w Molnej na łuku drogi kierujący fiatem ducato stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym golfem. W wyniku zderzenia, ranny został 65-letni kierowca volkswagena. Poszkodowany oraz 21-latek kierujący fiatem byli trzeźwi.

POWIAT MYSZKOWSKI
Kryminalni zatrzymali dwóch rabusiów
Policjanci z myszkowskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży elementów ogrodzenia, tj. bramy, furtki i 10 sztuk metalowych słupków z terenu niezamieszkałej posesji. Wartość strat wyceniono na 800 zł. Kryminalni, pracując nad tą sprawą, wpadli na trop dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tą kradzieżą. Namierzyli dwóch mieszkańców Myszkowa, których zatrzymali 19 kwietnia. Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do kradzieży. Przyznali również, że swój łup sprzedali w punkcie skupu złomu, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczyli na alkohol. Okazało się, że obaj w marcu br. weszli na teren niezamieszkałej posesji i stamtąd skradli elementy ogrodzenia. Usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co młodszemu grozi do 5 lat więzienia. Starszy rabuś odpowie już jako recydywista, bo w przeszłości wielokrotnie był już karany za podobne przestępstwa.
AGAG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl