Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 15 sierpnia 2018
Marii i Napoleona
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 33 (1380) 2018-08-16
  W NUMERZE:
» Idą z modlitwą do Matki Bożej
» DNI GMINY PORAJ
» Święto Policji w Częstochowie
» Częstochowscy strażacy w akcji
» 40. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi na Służewcu w Warszawie
» INTERWENCJA. Lekarze z Parkitki zbagatelizowali objawy wskazujące na udar mózgu
» Stwardnienie rozsiane (SM) – co wiemy o tej chorobie? Fakty i mity!
»  INTER wspiera studentów medycyny w ich misji w Afryce
» Częstochowa biega razem z Reebok RUN CREW!
» Bollywood w Cinema City!


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
Potrzebne dodatkowe zabezpieczenie drogi
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W centrum Olsztyna, na drodze do Biskupic zginął motocyklista. Potrzebne dodatkowe zabezpieczenie drogi

W sobotę, 14 kwietnia 2018 roku, na drodze powiatowej z centrum Olsztyna do Biskupic doszło do śmiertelnego wypadku. Wyjeżdżające z drogi podporządkowanej auto osobowe zderzyło się z jadącym motorem. W wyniku zderzenie motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Wójt gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski zauważa, że droga ta należy do najbardziej zagrożonych wypadkami. – Odcinek jezdni jest mocno natężony ruchem drogowym, stąd też niebezpiecznym dla użytkowników. W pobliżu drogi znajdują się szkoła, park linowy i oblężona, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim restauracja. Miejsce to jest niebezpieczne i powinno być szczególnie oznakowane – mówi „GCz” wójt Kucharski. Aktualnie zabiega o odpowiednie oznakowanie drogi, wraz z ograniczeniem prędkości. Jak zauważa zabezpieczenia nie będą kosztowne, wystarczy jedynie chęć. Zapowiada też, że gmina chętnie będzie partycypować w kosztach tej inwestycji, aby dla bezpieczeństwa mieszkańców.
Do rzecznika Starostwa Powiatowego w Częstochowie skierowaliśmy zapytania: Czy Powiatowy Zarząd Dróg podejmie kroki celem zabezpieczenia miejsca –- samodzielnie lub przy współudziale gminy? Jakiego rodzaju zabezpieczenia należałoby wprowadzić, aby zminimalizować zagrożenia oraz wypadki? Jakie byłyby to koszty?
Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Częstochowie Grażyna Folaron, 18 kwietnia 2018 roku nadesłała nam poniższą odpowiedź:
„Odcinek drogi, na którym doszło do tego tragicznego wypadku, znajduje się w obszarze terenu zabudowanego, w związku z czym obowiązuje na nim ograniczenie prędkości do 50 km/h. Droga jest stosunkowo nowa, o dobrej nawierzchni, w tym miejscu bez zakrętów. Ani Starostwo Powiatowe, ani Powiatowy Zarząd Dróg nie mieli do tej pory sygnałów o tym, że wspomniany odcinek może stwarzać zagrożenie dla użytkowników ruchu drogowego. Nie sygnalizowali tego ani mieszkańcy, ani władze gminy, ani policja. Z informacji uzyskanych od rzecznika KMP w Częstochowie, wynika, że od początku 2015 roku do dnia dzisiejszego (czyli prawie 3,5 roku) na drodze tej miało miejsce 5 wypadków, w tym jeden śmiertelny (motocyklista, o którym mowa).
Obecnie wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności wypadku zajmuje się policja. Dzisiaj na miejscu zdarzenia wizji lokalnej dokonała komisja składająca się z przedstawicieli PZD i policji. Dopiero po zakończeniu policyjnego dochodzenia będzie można określić, który z kierowców i w jakim stopniu przyczynił się do tej tragedii oraz określić, czy i jakie działania należy podjąć, by droga ta stała się jeszcze bezpieczniejsza niż jest obecnie. Niestety, żadne działania zarządców dróg nie pomogą, jeśli kierowcy i piesi nie będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa na drodze.”
20 kwietnia wójt Tomasz Kucharski spotkał się z komendantem Miejskiej Komendy Policji w Częstochowie mł. insp. Dariuszem Atłasikiem oraz naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Grażyną Dudek. – Wspólnie ustaliliśmy, że przygotuję opracowanie uwzględniające szczegółowy opis miejsca, instytucji i firm funkcjonujących w najbliższej okolicy. Pismo skierujemy do Pana Starosty z myślą o zaproszeniu go na spotkanie celem przedstawienia argumentów za dodatkowymi zabezpieczeniami tej stwarzającej zagrożenia drogi. Są one konieczne, bo niestety wiele osób nie przestrzega przepisów – dodaje wójt Kucharski.UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl