Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 13 grudnia 2018
Łucji i Otylii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 50 (1397) 2018-12-13
  W NUMERZE:
» Koalicja SLD+PO nie złożyła żadnego wniosku do budżetu. Radny PO Przemysław Wrona zrezygnował z funkcji radnego.
» Astygmatyzm i zaćma - niebezpieczny duet
» Trwa sprawdzanie szczelności częstochowskiej sieci ciepłowniczej
»  W Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie prezydium Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy.
» Finał akcji ,,16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”
» Choinki pięknie przystrojone
» Koncert gitarzystów światowego formatu
» Stanowisko Rady Miasta. 100 lat praw kobiet
» Gwiazdy zagrają z Kubą Błaszczykowskim już po raz trzeci.
» Mają odbudować tor w Wyrazowie
» Budynek spod Częstochowy z tytułem Fasada Roku 2018!
» Liga 40-latków w Piłce Siatkowej - relacja
» Smog wpływa na nasze życie od początku aż po kres
» ,,Melodie Bożych Trąb"


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sport
SPORT W GMINACH
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
OLSZTYN
Ponad 150 osób wystartowało w II Jurajskim Biegu Wielkanocnym i I Półmaratonie Wielkanocnym zorganizowanym w Wielką Sobotę na ścieżce rowerowo-rolkowej w Olsztynie. Imprezę rozegrano jako III rundę Jura Train Run 2018.Honorowy patronat na zawodami objął wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.Startujący rywalizowali na dystansach: 1 km – dzieci oraz 5 km, 10 km i 21 km (półmaraton) – dorośli. Odbył się także 21 kilometrowy marsz Nordic Walking.
OLSZTYN
29 marca 2018 r. w hali sportowej w Olsztynie został rozegrany coroczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Olsztyn. Po raz czwarty triumfatorem zawodów został Krzysztof Skwara, na drugim miejscu uplasował się Jerzy Cieślak, a trzeci był Mikołaj Marszałek. Kolejne miejsca zajęli: Roman Radecki, Jacek Wróbel, Marek Fijałkowski, Edmund Rożniewski i Andrzej Kula.
W Turnieju udział wzięli samorządowcy, przedsiębiorcy i sportowcy m.in. komendant miejski policji w Częstochowie Dariusz Atłasik i zastępca prezydenta miasta Częstochowy, Jarosław Marszałek. 19 zawodników rywalizowało w systemie do dwóch przegranych. W sportowej walce zmierzył się także honorowy patron rozgrywek, wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.
JANÓW
W dniach 24–25 marca w Głubczycach trwało Grand Prix Polski w Taekwon-do ITF. W zmaganiach brali udział seniorzy i juniorzy, którzy zmagali się w układach, technikach specjalnych i walkach – razem 260 zawodników z 35 klubów z całej Polski.
Zawodnicy z Klubu Sportowego Dragon wywalczyli łącznie 17 medali (5 złotych, 2 srebrne i 10 brązowych). Podopieczni Jacka Wąchały, dzięki dużej ilości medali, wygrali klasyfikację generalną klubów w kategorii juniora. Dodatkowo Karolina Dziura, wywalczyła tytuł najlepszej zawodniczki zawodów, zdobywając dwa złote medale.
MSTÓW
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mstowie wygrała I Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Częstochowskiego ,,Przyrów Winter FustalCup”. W kat. chłopców klas VI i II gimnazjów w turnieju wystąpiło sześć drużyn: Przyrów I, Przyrów II, Koniecpol, Lelów, Dabrowa Zielona, Mstów. Wyniki reprezentacji SP Mstów w grupie: Mstów – Przyrów II 7 : 0; Mstów – Lelów 0 : 1.W półfinale młodzi piłkarze pokonali Dąbrowę Zieloną 5:0, a w meczu finałowym zrewanżowali się drużynie z Lelowa i wygrali 2:1, odnosząc zwycięstwo w całym turnieju. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Mateusz Zgrzebny, a królem strzelców został Patryk Chmielarz (zdobył 8 bramek).
AG


AG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl