Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 26 marca 2019
Teodora i Emanuela
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 13 (1412) 2019-03-28
  W NUMERZE:
» KAMPANIA INFORMACYJNA PROGRAMU ,,NOWA PIĄTKA PIS


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
SPORT W GMINACH
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora


OLSZTYN
16 marca 2018 r. w Częstochowie odbyły się półfinały wojewódzkie Szkolnego Związku Sportowego w badmintonie. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Olsztynie, w składzie Mikołaj Kuziorowicz i Marcel Dzięgielewski (klasy IV i VI), podopieczni Grażyny Stefanik i Agaty Buczkowskiej, nauczycielek wychowania fizycznego – zwyciężyli w turnieju, pokonując zawodników z Zawiercia, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej. Tym samym awansowali do wojewódzkich finałów, które odbędą się w kwietniu na Śląsku.

JANÓW
W Brzeszczach 24 marca w prestiżowych zawodach „8 Biegu o Złote Gacie” wystartowało prawie 600 zawodników. Drużyna klubu Kabex Podkowa Janów wystartowała w 14-osobowym składzie.
Wyścig mężczyzn po główną nagrodę toczył się do ostatnich metrów zakończony zwycięstwem Grzegorza Dorsa, który pobił rekord 10 km. trasy wynikiem 57:42:56. Rywalizację open kobiet wygrał Angelika Pietrzyk, także ustanawiając rekord trasy z czasem 62:38:43. Pozostali podopieczni trenera Grzegorza Dorsa wykonali swoje zadania wyśmienicie, zdobywając w różnych kategoriach 14 medalowych miejsc.

POCZESNA
18-letni mieszkaniec Poczesnej Adrian Droś, wraz ze swoją partnerką Marceliną Nicpoń z Krzepic, mają na swoim koncie znaczące sukcesy w tańcu towarzyskim na parkietach tanecznych całej Polski. 11 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim, na Mistrzostwach Klas CBA pokonali 28 najlepszych polskich par klasy A, uzyskując ostatecznie II miejsce i zdobywając najwyższą międzynarodową klasę taneczną S w tańcach standardowych. Otrzymali również tytuł wicemistrzów Polski klasy A. Adrian swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 9 lat. Z Marceliną trenuje już dwa lata.

WRĘCZYCA WIELKA
18 marca w remizie OSP w Grodzisku odbyły się VII Mistrzostwa OSP Gminy Wręczyca Wielka w tenisie stołowym o Puchar Prezesa Gminnego OSP.
Otwarcia Mistrzostw dokonał prezes OSP Grodzisko Wiesław Winecki. Puchary, dyplomy i nagrody wręczali komendant gminny OSP Robert Mańczyk, prezes OSP Grodzisko Wiesław Winecki i wiceprzewodniczący rady gminy Wręczyca Wielka Wiesław Żerdziński.
W 6 kategoriach wiekowych łącznie startowało 114 tenisistek i tenisistów. Mistrzami gminy zostali w poszczególnych kategoriach: Natalia Kuc, Anna Trzepizur, Michał Szczepaniak, Jakub Piskorski, Mariusz Droś i Adam Koszut.
AG


AG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl