Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Niedziela, 16 grudnia 2018
Euzebiusza i Zdzisławy
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 50 (1397) 2018-12-13
  W NUMERZE:
» Koalicja SLD+PO nie złożyła żadnego wniosku do budżetu. Radny PO Przemysław Wrona zrezygnował z funkcji radnego.
» Astygmatyzm i zaćma - niebezpieczny duet
» Trwa sprawdzanie szczelności częstochowskiej sieci ciepłowniczej
»  W Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie prezydium Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy.
» Finał akcji ,,16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”
» Choinki pięknie przystrojone
» Koncert gitarzystów światowego formatu
» Stanowisko Rady Miasta. 100 lat praw kobiet
» Gwiazdy zagrają z Kubą Błaszczykowskim już po raz trzeci.
» Mają odbudować tor w Wyrazowie
» Budynek spod Częstochowy z tytułem Fasada Roku 2018!
» Liga 40-latków w Piłce Siatkowej - relacja
» Smog wpływa na nasze życie od początku aż po kres
» ,,Melodie Bożych Trąb"
» Ponad połowa Polaków zimą nie chroni oczu przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi UVA i UVB
» WIGILIA U PLASTYKÓW
» Włókniarz z niezmienioną nazwą
» Ważne informacje dla pacjentów z zaawansowanym czerniakiem
» LIST Matki z prośbą o pomoc
» CZĘSTOCHOWSKIE WYDAWNICTWA. „Niebezpieczne Sąsiedztwo” Artur Kawka
» Dla dzieci, czyli MOPSowe Mikołajki
» WYDAWNICTWO NOWA ERA DLA DZIECI - wymarzony prezent pod choinkę


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
SERWIS GMINNY
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
OLSZTYN 12 kwietnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbędzie się spotkanie poświęcone promocji książki Cezarego Lisa pt. „Na usługach Gestapo i żandarmerii – agenci, donosiciele, konfidenci, szpicle”. – Obok bohaterów II wojny światowej byli niestety również konfidenci i zdrajcy, którzy ich wydawali Niemcom. O nich jest ta książka a także o wykonujących na nich wyroki egzekutorach z AK. Byli też Niemcy i inni obcokrajowcy walczący po polskiej stronie. To bardzo mało znane i rzadko opisywane przypadki w naszej historii. – tak o swojej książce mówi autor.


OLSZTYN
Maciej Mikołajczyk, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Kusiętach, zajął III miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Historycznym „Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego”. Ucznia przygotował nauczyciel historii Szkoły Podstawowej w Kusiętach Marek Romański. Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 9 w Częstochowie, Zespół Szkół nr 2 w Częstochowie, Muzeum Częstochowskie i Archiwum Państwowe w Częstochowie.

JANÓW
20 marca w Przedszkolu w Złotym Potoku odbyło się spotkanie dzieci z funkcjonariuszami Policji – asp. szt. Andrzejem Foltynem oraz mł. asp. Mirosławem Popiołem, na którym omówiono zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz utrwalenie wiedzy na temat numerów alarmowych.

MSTÓW
Edyta Całusińska-Kucharska została powołana na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Zespół Ośrodków Zdrowia Gminy Mstów. Akt powołania uroczyście wręczył wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz. Edyta Całusińska-Kucharska została powołana na stanowisko dyrektora na okres 6 lat tj. od dnia 13 marca 2018 r. do 12 marca 2024 r.

LELÓW

12 marca 2018 r. z inicjatywy wójta Krzysztofa Molendy w Urzędzie Gminy Lelów odbyła się uroczystość z okazji Dnia Sołtysa, która – tradycyjnie – była okazją do podsumowania współpracy sołtysów z władzami samorządowymi w minionym roku. Zaproszony gość specjalny – starosta częstochowski Krzysztof Smela oraz wójt Krzysztof Molenda, radna Rady Powiatu Częstochowskiego Marianna Dziura i przewodniczący Rady Gminy Lelów Władysław Jaworski złożyli sołtysom życzenia świąteczne i wszyscy udali się na uroczysty obiad.

RĘDZINY
Przedszkolaki i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu wzięli udział w 18. edycji „Góry Grosza”. To akcja, której celem jest zbiórka drobnych monet oraz pomoc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. W sumie społeczność kościeleckiej placówki zebrała 9104 sztuk monet, co stanowi 211,17 zł.

RĘDZINY
Dzięki środkom finansowym pozyskanym z Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, księgozbiory kolejnych szkół powiększą się o nowe pozycje. Pieniądze trafią do ZSP nr 1 i 2 w Rędzinach oraz Szkoły Podstawowej w Koninie. ZSP nr 1 i 2 otrzymają po 12 tys. zł, przy 3 tys. zł obowiązkowego wkładu własnego, a podstawówka w Koninie z kolei kupi książki za 5 tys. zł, z czego 4 tys. zł to pieniądze z MEN, a 1 tys. zł to wkład własny.

RĘDZINY
Zaraz po zakończeniu budowy kanalizacji sanitarnej w Mariance Rędzińskiej, rozpocznie się przebudowa ul. Srebrnej. Realizacja tej ważnej inwestycji na drodze powiatowej, to wspólne przedsięwzięcie samorządu powiatowego i gminy Rędziny, zasilane ministerialnym dofinansowaniem. Przebudowa będzie kosztowała prawie 4,5 mln zł. Droga zyska nową podbudowę i nakładkę asfaltową na odcinku ok. 2,5 km od granicy gminy Rędziny z Częstochową do przejazdu kolejowego oraz chodnik.
PORAJ
W Urzędzie Gminy w Poraju odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, którego organizatorem był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Poraju. Honorowy patronat nad konkursem objął wójta Gminy Poraj Łukasz Stachera. W komisji konkursowej zasiedli profesjonaliści związanymi z pożarnictwem zawodowo i ochotniczo: Tomasz Marchewka, Mariusz Karkocha, Przemysław Boroń oraz Paweł Krzyczmonik. Najlepsi zwycięzcy pojechali 19 marca do Myszkowa na etap powiatowy. Wyniki eliminacji gminnych: grupa Szkoły Podstawowe - I miejsce: Lena Kończyk Szkoła Podstawowa w Żarkach Letnisku, II miejsce: Tomasz Chwastek Szkoła Podstawowa w Choroniu, III miejsce: Zosia Wnuk Szkoła Podstawowa w Choroniu; II Grupa oddziały Gimnazjalne: I miejsce: Marcel Marchewka Oddział Gimnazjalny Poraj, II miejsce: Julia Białas Oddział Gimnazjalny Poraj i III miejsce: Maria Janusiewicz Oddział Gimnazjalny w Żarkach Letnisku.

POCZESNA
22 marca w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej zaprezentowano widowisko „Za Ciebie umarł”. Reżyseria: Grzegorz Leonarcik, obraz i montaż – Janusz Koniecki, lektorzy: Anita Imiołek, Marcin Huras, Grzegorz Leonarcik, Janusz Koniecki, wykonanie utworów: Grzegorz Leonarcik – piano, Julian Nowicki – gitara, śpiew: Zespół Śpiewaczy „Kwiaty Jesieni”. „Kwiaty Jesieni” wykonały następujące pieśni: „Cichy zapada zmrok”, „Nocą ogród oliwny”, „Kiedy serce twe”, „Bądź mi litościw”, „Ręce Jezusowe”, „A uczniów było dwunastu”.
AG


AG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl