Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 21 marca 2019
Benedykta i Lubomira
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 12 (1411) 2019-03-21
  W NUMERZE:
» Busy ,,Nowa Piątka Plus
»  JESZCZE 10 DNI DO ZGŁOSZENIA SIĘ W KONKURSACH KRUS!
» INTERWENCJA. Notebook od Orange za 10 tysięcy złotych
» KONKURS „MÓJ LAS” 2018/2019. Prace zachwyciły jurorów
» Drzewo Roku 2019 – kolejni finaliści (cz. II)
» OLSZTYN. Restauracja historycznego zamku
» Historyczny Dom Księcia na sprzedaż
» Z WOKANDY / CZĘSTOCHOWA. Sprawa autobusów hybrydowych ciągle w Prokuraturze
» Nagroda od wicewojewody dla dzielnej Zosi
» Otwarcie pleneru hutniczego
» Linie tramwajowe nr 1 i 2
»  Syderyty 2018 dla zasłużonych dla Gminy Poczesna
» Młodzież chce prawdy o Zbrodni Katyńskiej
» Zgłoś swoje gospodarstwo do konkursu
» WYSTAWA W BIBLIOTECE. Pod parasolem miłości
» Krzysztof Kamil Malewicz
» Małgorzata Sętowska – „Melodia” 2012 (1953–2019)
» 100-lecie Polski Wolnej – marzec 1919 r.
» Stanisław Kasznica – Bohater Wyklęty przez zdrajców
» Generał August Emil Fieldorf „Nil” – wierny żołnierz niepodległej Polski
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Mjr Józef Pelc (1898–1939)
» Kartki z kalendarza – kartki marca
» Jerzy Mucha – bohaterska karta częstochowskiego spółdzielcy
»  SIATKÓWKA. Norwid nie zagra o medale
» SIATKÓWKA. AZS utrzymał się w IL lidze
» Raków zwyciężył Legię
» Sukcesy młodych grapplerów w Mysłowicach
» Mistrzostw Województwa Śląskiego w Biegach Przełajowych
» Z WOKANDY. Częstochowski raper oskarżony o antysemityzm


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
Jubileuszowy Bal Karnawałowy o szlachetnym celu
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
X Jubileuszowy Bal Karnawałowy z pewnością zapisze się w historii! Podczas licytacji wartościowych przedmiotów padła rekordowa suma na rzecz najmłodszych podopiecznych hospicjum. To niezapomniane wydarzenie odbyło się 10 lutego br., po raz pierwszy w nowo otwartym Hotelu Arche Częstochowa. Organizatorem balu było Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, które od ćwierć wieku prowadzi Hospicjum Częstochowskie przy ul. Krakowskiej 45a.
Bal poprowadził znany prezenter telewizyjny Irek Bieleninik oraz Dagmara Jarosik, a w imieniu organizatora powitała wszystkich i oficjalnie rozpoczęła bal Anna Kaptacz, prezes Stowarzyszenia. Goście byli pod wrażeniem zarówno wystroju Hotelu Arche, jak i wspaniałego jedzenia. Dostępny był także bar z prosecco, a przez cały wieczór towarzyszyła gościom muzyka zespołu Zdarta Płyta.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się ; Senator Ryszard Majer , Poseł Tomasz Jaskóła oraz Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej – Monika Pohorecka. Ponadto zaszczycili swoja obecnością przedstawiciele świata biznesu, medycyny, kultury, sztuki oraz sportu. Pojawili się również autorzy i darczyńcy wartościowych przedmiotów przeznaczonych na aukcję charytatywną, pracownicy oraz przyjaciele Hospicjum Częstochowskiego. Nie mogło również zabraknąć bohaterów IV edycji charytatywnego kalendarza na 2018 rok „Hospicjum sztuką życia”- Magdaleny Antosiewicz oraz Irka Bieleninika . Przybyli goście to osoby, które na co dzień otwierają swoje serce na pomoc potrzebującym.
Dochód z Balu Karnawałowego realnie wpływa na życie chorych, a nam pozwala w pełni realizować misję pomocy bliźniemu. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej świętuje właśnie 25-lecie służby na rzecz drugiego człowieka. Uświadamia, edukuje i uwrażliwia społeczeństwo na potrzeby chorych. Swoją opieką i wsparciem obejmuje zarówno dorosłych, jak i dzieci. Coroczny Bal Karnawałowy organizowany jest z myślą o najmłodszych pacjentach.
Główny punkt wieczoru, czyli aukcja wartościowych przedmiotów, nie zawiodła fanów sportu. Nowego właściciela szukały: bluza, koszulka i kalendarz z dedykacją Rafała Sonika, koszulka z autografem Kamila Stocha, piłka z autografem Jakuba Błaszczykowskiego, koszulka FC Napoli Piotra Zielińskiego, książka "Walka Stulecia" z autografami Tomasza Adamka, Andrzeja Kostyry oraz Andrzeja Gmitruka. Trener Marek Cieślak na aukcję przekazał złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata na żużlu Leszno 2017 oraz koszulkę z podpisami zawodników. Fabrykarowerów.com wsparła hospicjum rowerem Diamant Ubari Komfort H60 BL.
Wielbiciele sztuki mogli przebierać wśród prawdziwych perełek wystawionych na aukcję. Wśród nich znalazły się obrazy: Anastazji Markovych, Sabiny Lonty, Izabeli Kity, Bartosza Frączka oraz Jacka Łydżby. Tomasz Sętowski przekazał na aukcję inkografię oraz bombkę z serii limitowanej. Sukienkę na aukcję przekazała Magdalena Antosiewicz, a złoty naszyjnik podarowała Pracownia Złotniczo - Jubilerska Barbara i Tomasz Kurpios. Wielką gratką była także butelka śliwowicy przygotowanej przez prezes Stowarzyszenia Annę Kaptacz oraz obrus ręcznie wykonany przez Annę Wójcik.
Ponadto pod młotek trafił pozłacany talerz ozdobny przekazany przez Prezydenta Miasta Częstochowy, który wykonany został na zlecenie Uniwersytetu Tianjin/Chiny.
Przez cały wieczór trwała aukcja cicha, której uczestnicy mogli stać się właścicielami: biżuterii (GOLD-ART Częstochowa, Lilou), obrazów (Agnieszka Żmudzińska, Tomasz Nowicki, Ewa Maria Powroźnik, Adela Wiśniewska, Izabela Kulejewska, Tomek Wojtysek, Cecylia Szerszeń, Zdzisław Żmudziński, Arkadiusz Dzielawski), kalendarza znanego fotografa Szymona Brodziaka "Get Lucky 2018" wydanego na zlecenie Casino Poland oraz banknotu 50 dolarowego z końcówką numeru serii 45A (w celu łatwiejszego zapamiętania adresu Hospicjum przy ul. Krakowskiej 45a).
Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich gości, którzy zechcieli spędzić z nami ten wspaniały wieczór i bawić się wspólnie do białego rana. Szczególnie dziękujemy osobom włączającym się w aukcję wartościowych przedmiotów – bez Państwa nie padłaby rekordowa suma, która w całości wesprze dzieci znajdujące się pod opieką Hospicjum Częstochowskiego. Serdeczne podziękowanie kierujemy dla Pana Konrada Morawskiego oraz Artura Gorzelaka , którzy zostali królami licytacji. Na wyróżnienie zasługują także darczyńcy i firmy, które zdecydowały się przekazać przedmioty na naszą licytację. Mamy nadzieję, że Jubileuszowy Bal Karnawałowy spełnił Państwa oczekiwania, a wygrane licytacje napawają dumą. Z utęsknieniem wyczekujemy kolejnego, XI Balu - do zobaczenia w przyszłym roku!BARTEK BEDNAREK, FOT. ELA BEDNAREK


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl