Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 16 stycznia 2019
Marcelego i Włodzimierza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sport
Przełamuj bariery z ISD Hutą Częstochowa. Olimpijskie zmagania
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Jak co roku odbyła się w Częstochowie olimpiada „Przełamuj bariery z ISD Hutą Częstochowa" skierowana do dzieci i osób niepełnosprawnych. W kolejnej, zimowej edycji (impreza odbywa się także wiosną) wzięło udział blisko czterysta osób z 27 ośrodków z Częstochowy i regionu częstochowskiego.– Wspieramy tę inicjatywę, bo są to osoby wyjątkowe. Ich życie jest trudne, dlatego ich radość i ta spontaniczność wzruszają i dodają sił. To jest taka nasza mała cegiełka do ich uśmiechu na buziach – mówi prezes Zarządu ISD Huty Częstochowa Anatolii Fediaiev.
– To już chyba piętnasta edycja olimpiady. Tu nie ma polityki, ale dużo serca i radości. Staramy się także wspierać dzieci indywidualnie, aby efekt działania był skuteczny. W trudnym czasie dla Huty zrezygnowaliśmy z obchodów własnych świąt, ale nie zrezygnowaliśmy z pomocy dzieciom. Są też i inne firmy otwarte na drugiego, potrzebującego wsparcia człowieka: Cukiernia „Michaś" i Woda „Jurajska" – dodaje doradca Zarządu ISD Huty Częstochowa Jacek Kasprzyk.
– Zawsze bierzemy udział w olimpiadzie, bo lubimy tu jeździć. Dzieci chętnie i intensywnie się przygotują do tej sportowej zabawy, a występ traktują bardzo poważnie, prawdziwie sportowo. Potem oglądamy zdjęcia i wspominamy – podkreśla Jadwiga Grząba z Ośrodka Społeczno-Wychowawczego nr 5 w Częstochowie.
Olimpiada jest formą zabawy, w niej każdy jest nagrodzony. Wszystkie Ośrodki i Szkoły otrzymują pamiątkową statuetkę medal i ogromny worek słodyczy, które ofiarowuje ISD Huta Częstochowa.

Pamiątkowa fotografia delegacji Ośrodka Społeczno-Wychowawczego nr 5 w Częstochowie z prezesem Zarządu ISD Huty Częstochowa Anatolim Fediaievem (pierwszy od prawej) i doradcą Zarządu ISD Huty Częstochowa Jackiem Kasprzykiem


URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl