Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 22 maja 2019
Julii i Heleny
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 20 (1419) 2019-05-16
  W NUMERZE:
» POZNAJMY DYREKTORÓW GMINNYCH OŚRODKÓW KULTURY. Wręczyłam tysiące dyplomów i nagród
»  Pomnik ku czci Stanisława Pyjasa
» W województwie śląskim ruszają bezpłatne treningi nordic walking w ramach IV edycji Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku
» Spotkanie informacyjne o funduszach
» AZS 2020 MISTRZEM POLSKI KADETÓW!
» Zaproszenie na wernisaż
» X Parada Postaci Literackich
» Częstochowska Noc Muzeów
» 15. HOT JAZZ SPRING, CZYLI FESTIWAL SWINGUJĄCEJ TRADYCJI
» Cezary Trybański podzielił się swoją wiedzą
» Współpraca Częstochowy z Humaniem
»  „Porozmawiajmy Mamo” Miesiączka – symboliczne przejście?
»  Porozmawiajmy Mamo … o miesiączce
» Gala II Powiatowego Konkursu Literackiego Etiudy pt. „Wolność bez granic”
» W świat niosą swe serce gorące
»  Rozpoczął się nabór kandydatów na ławników sądowych na kadencję 2020-2023. Termin składania zgłoszeń upływa 30 czerwca.
» PIKNIK MILITARNY
» I TURYSTYCZNY RAJD MINI
» OLSZTYŃSKA KORBA
» IX Święto Pułkowe 27 Pułku Piechoty: W STULECIE UTWORZENIA 7 DYWIZJI PIECHOTY 1919 – 2019
» Znamy program Festiwalu Apostrof w Katowicach!
» Szanujmy język polski, uczyńmy świat lepszym
» Kampania na rzecz budowy Domu Oczami Brata
»  ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” ZAPRASZA NA X PIKNIK LEŚNO – ŁOWIECKI „CIETRZEWISKO” – 17 – 19 maja 2019
» Konferencja w sprawie ochrony powietrza
» ŻYCZENIA DLA STRAŻAKÓW
» KONKURS POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. „Zofia Kossak na nowo – komiksowo”
» Zaproszenie na piknik modelarski
» PAMIĘTAJĄ O TRAGICZNIE ZMARŁYM STASZKU PYJASIE
» ARiMR przypomina o kończących się naborach
» SLD i PO prezentują mieszkańcom gigantyczną podwyżkę za śmieci
» Zacznij świętować Dzień Matki od wspólnego wyjścia do kina
» Miliony na OSP
» Od Tatr do Bałtyku – weź udział i podaj zmianę w najdłuższej charytatywnej sztafecie w Polsce
» Dotacje na zabytki
» Nowa ścieżka rowerowa w Olsztynie
» W 75. rocznicę bitwy pdo Monte Cassino
»  Filmowa odsłona Aladyna w Cinema City IMAX® i 4DX®!
»  Częstochowska Straż Miejska na biegu przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego
» Amazonki w trosce o zdrowie
» Budżet obywatelski czeka
» XII Częstochowskie Dni Rodziny
» Łotewska wizyta
» Muzealnicy odebrali Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego
»  REGULAMIN IX Powiatowy Konkurs Malarski „MOJA MAMA JEST...?”
» Ostatnie spotkanie z kibicami w tym sezonie
» Auta MINI w Żarkach 24.05.
» Magia porodu domowego - materiał Anny Wojtyli, ambasadorki kampanii „Położna na medal”
» II Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
»  Nowa odsłona Marszobiegu w Olsztynie!
»  Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020
» STOP NARKOMANII
» Mięsniak macicy - problem kobiet
» Programy dla zdrowia
»  „STO LAT WOKÓŁ MUZYKI” –
» BĄDŹ ZDROWA MAMO
» 10 lat monitoringu w Częstochowie


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Agro-bud-500

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
publicystyka
Z TWITTERA POSŁA SZYMONA GIŻYŃSKIEGO, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Słowami Miłosza o i do opozycji totalnej, po expose premiera Morawieckiego: wy odzywacie się krzykiem karłów i demonów; nam dane są słowa czyste i dostojne. (12.12.2017)

Po 1945 roku Rosja okupowała Polskę także w geopolitycznym interesie Niemiec; gdy nadeszła stosowna chwila, po 1989 roku, Niemcy – wdzięcznie się rewanżując – kolonizowały Polskę także w geopolitycznym interesie Rosji. (10.12.2017)
Zewnętrzni i zadaniowani przez nich wewnętrzni wrogowie Polski - mówiąc językiem Wiliama Butlera Yeatsa – chcą zniszczyć „ogród różany” naszej tożsamości „wyrywając kwiaty z korzeniami" polskiej tradycji i "zamiast nich zasadzić kapustę". (10.12.2017)
Pamiętajmy, że wielki zjednoczyciel Niemiec i preceptor Angeli Merkel, kanclerz Helmut Kohl nazywał się nomen omen – Helmut Kapusta. (10.12.2017)
Tajemnicą permanentnych sukcesów popisowego miksta „Nowoczesnej”: Joanna Scheuring-Wielgus / Krzysztof Mieszkowski jest fakt, iż Mieszkowski w swym zapamiętaniu potrafi się zaciukać, a Scheuring-Wielgus w swym zaciukaniu – się zapamiętać. (8.12.2017)
Posłanka „Nowoczesnej", Joanna Scheuring-Wielgus peroruje w ten sposób, iż trzy czwarte z tego, co mówi jest zrozumiałe wyłącznie dla niej samej. (8.12.2017)
Kluczem do zrozumienia sejmowych wystąpień posłanki „Nowoczesnej", Joanny Scheuring-Wielgus jest, choćby pobieżna, obserwacja – towarzyszącej tym występom - niepowtarzalnej gestykulacji. (8.12.2017)
Czyż można mieć pretensje do Schetyny, Grupińskiego, Brejzy, Muchy i Budki, iż podążając śladami "literatury popularnej" uprawiają coś na kształt "polityki popularnej", skrojonej pod mniej wymagające gusta? (6.12.2017)
Nerwowe dywagacje: jak sobie Lubnauer poradzi z finansowaniem "Nowoczesnej". Jedno wiadomo: o losach "Nowoczesnej" decydować będą te same siły, które wcześniej założyły, zainstalowały i prowadziły Platformę Obywatelską i Ruch Palikowa. (2.12.2017/
Antysystemowość według Kukiz'15 i Antoniego Słonimskiego: „Wychylam się, wychylam i będę się wychylał, ale za burtę nie skoczę." (28.11.2017)
Niemiecka Europa ponosi klęski / strefa euro, polityka imigrancka.../ i chce Polskę i Trójmorze kosztami tych klęsk obarczać. (27.11.2017)
I „Nowoczesna", i zalewajka są pyszne. Jaka jest zatem między nimi różnica? Zalewajka jest pyszna od pyszności, a „Nowoczesna" od pychy. (26.11.2017)
Sposób pań posłanek – konkurentek z Nowoczesnej na Ryszarda Petru: albo wystający gwóźdź należy dobić, albo gwóźdź rozchwierutać i wyjąć. (24.11.2017)
Jako zadaniowany przez Berlin i Moskwę, zajadły likwidator polskiej suwerenności Donald Tusk spełnia marzenia Putina o bezpośrednim, geopolitycznym styku Niemiec i Rosji, jeśli nawet nie w postaci wspólnej granicy to przynajmniej poprzez wspólnie kontrolowaną strefę wpływów. (21.11.2017)
Donald Tusk kosztem Polski cementuje i spina niemiecko- rosyjski, atlantycko - pacyficzny: blok i sojusz. Dlatego jest Tusk równocennym dla Moskwy i Berlina – bo z ich wspólnego nadania i rozkazu najbardziej szkodzącym Polsce- europejskim politykiem. (21.11.2017)
Polskie, przedwojenne "feministki": Dąbrowska, Ginczanka, Gojawiczyńska, Jasnorzewska, Nałkowska to nie były feministki, lecz damy i to bardzo, bardzo kobiece. Żadnej z dzisiejszych feministek, w tym uczestniczek czarnych marszów tak komplementować nie sposób. (20.11.2017)
Emil Cioran: „Gdyby fale zaczęły myśleć, uważałyby, że dokonują postępu ,że mają jakiś cel, że się rozwijają, że działają dla dobra Morza i niechybnie wypracowałyby filozofię równie płaską jak ich gorliwość". To pasuje jak ulał do posłanek – liderek Nowoczesnej i PO. (19.11.2017)
Charles Maurice de Talleyran-Perigord: „wszystko, co przesadne jest bez znaczenia”. Dotyczy: Gasiuk-Pihowicz, Lubnauer, Muchy, Scheuring-Wielgus, Brejzy, Budki, Nitrasa i pozostałych liderów opozycji totalnej. (16.11.2017)
Oceniając za całokształt posła Nitrasa z PO marszałek Terlecki ponoć powiedział doń: Ty Pałacu...Kultury i Nauki. (14.11.2017)
Poseł Truskolaski z Nowoczesnej łupnął w Sejmie: TVP przebija propagandę Gebelsa. Na to marszałek Terlecki: ty łupku... (13.11.2017)
Wyborcy PiS współtworzą polski naród a elektorat PO jest częścią polskiego społeczeństwa. To taka różnica, jak między tożsamością a statystyką. (0/11.11.2017)

Metafora polityczna dzisiejszej PO to Tusk na wąskiej kozetce, wciśnięty między Angelę Merkel i Hilary Clinton (10.11.2017)

z Antoniego Słonimskiego. Parafraza: Przywódcy opozycji totalnej zakrzykują sloganami, a przyciśnięci do muru uciekają przez lufcik. ( 5.11.2017)
Mistrz rajdowy, Kajetan Kajetanowicz: „My się ścigamy w zakrętach, a nie na prostych". Dlatego zawsze wygrywa Jarosław Kaczyński. (3.11.2017)
Tak również wygrywał końcówki etapów na stadionach, wielki kolarz, Stanisław Szozda–- przyspieszając na wirażach. (3.11.2017)
Grzegorz Schetyna we własnej wersji przeboju "Teksański" Kasi Nosowskiej: "W moich słowach słoma czai się. Nie znaczą nic". (2.11.2017)
Skończył się etap w dziejach Nowoczesnej, gdy, do jej funkcjonowania Ryszard Petru używał wyłącznie dwóch rekwizytów: siebie samego i lustra. (1.11.2017)
Widząc to, ambitne posłanki z Nowoczesnej sięgnęły po-i zastosowały w praktyce - stare chińskie przysłowie „wystający gwóźdź należy dobić". (1.11.2017)
To Powstańcy Warszawy byli wierni Rolandom i Don Fernandom, a nie tzw. powstańcy paryscy, kolaboranci z Vichy i Coco Chanel z koleżankami. (31.10.2017)
Gdyby przywrócono transmisje telewizyjne z obrad Sejmu, opozycja totalna nie przekroczyłaby progu proc.
Od 2015 r., naród polski buduje drugi w swych dziejach COP. Tym razem dla siebie, Europy i Świata: Centralny Obszar Polska/COP/. (29.10.2017)
Karnowscy: „Pilnujmy Polski!". ...przed jej wrogami. Opozycja totalna: pilnujmy Polskę, by nie przeszkadzała swym wrogom. (29.10.2017)
PO i Nowoczesna wspierają niemiecki Związek Wypędzonych. Lada dzień PO i Nowoczesna stworzą Związek Przepędzonych. Z polskiej polityki. (28.10.2017)
Niemcy i ich Europa odchodzili od Chrześcijaństwa zawsze wtedy, gdy państwo niemieckie było u szczytu potęgi /Bismarck,Hitler,Merkel/. (28.10.2017)

Opinia, że porzucenie myśli Schumana dało Europie kryzys jest równie trafna, jak łączenie kryzysu w Kościele z odejściem od Vaticanum II. (26.10.2017)
Istotą projektu Schumana i De Gasperiego nie była chrześcijańskość Europy, lecz rychło mocarstwowa pozycja Niemiec w Europie po II Wojnie. (22.10. 2017)
Po 1945r fundamentem pokoju i dostatku w Europie nie była i nie jest-Wspólnota Węgla i Stali, EWG i UE, lecz obecność w Europie: USA i NATO.( 22.10.2017)
„Święci w garniturach", Schuman i Di Gasperi, to, de facto, akuszerzy potęgi i hegemonii Niemiec w dzisiejszej Europie. (21.10.2017)
Polska i Polacy są sercem i sumieniem Europy a w obliczu kolejnych zagrożeń wobec których Europa pozostaje -stajemy się także jej mózgiem. ( 17.09.2017)
Po zburzeniu muru berlińskiego, w 1989 r., Niemcy dołączyły do grona zwycięzców II wojny światowej. (17.09.2017)
Dzieło życia Adenauera, Schumanna, Monneta, Di Gasperiego to, po czasie i de facto, udana realizacja głównego celu Niemiec-hegemonii w Europie. ( 17.09.2017)
Ze status quo w sądownictwie polskim kojarzą się wyczyny rumuńskiego sędziego Victora Padueranu w meczu Bułgaria-Polska 3:1 w 1971 roku. (13.09.2017)
Robertowi Lewandowskiemu uwaga. Wielki patriota Artur Rubinstein: nigdy nie będę grał w Himalajach, bo za wysoko i w Niemczech, bo za nisko. (13.09.2017)
Język francuski nie posiada rodzaju nijakiego. Za to Francja posiada nijakiego prezydenta. (13.09.2017)
Balcerowicz z Tuskiem dla potęgi współczesnych Niemiec uczynili więcej, niż razem wzięci: Merkel, Schroeder, Schulz.. .(5.09.2017)
Tytularny prezydent Francji Macron. Jego nazwisko ciągle i bezwiednie przekręca mi się na mikron. Przepraszam. (5.09.2017)
Ukraina nie ma swoich Balcerowiczów i Nowaków i na użytek niemieckiej racji stanu musi ich importować. (5.09.2017)
Ostateczne wyjaśnienie tragedii smoleńskiej, to podanie do publicznej wiadomości nazwisk polskich zdrajców. (5.09.2017)
Ostatnio mamy pecha do zespołów muzycznych: Budka suflera niemieckiego i dzisiaj – Boni M. Brawo pani europoseł Jadwiga Wiśniewska! (31.08.2017)
Gdyby abp Polak znał teologię narodu Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego, takich ocen jak 26 VIII na Jasnej Górze nigdy by nie wygłosił. (27.08.2017)
Wg prym. Wyszyńskiego to dobro narodu /w naszym przypadku: polskiego/ jest celem i kryterium oceny ładu publicznego, co wynika z Bożych praw. (27.08.2017)
Swe słowa na Jasnej Górze 26 VIII abp Polak wygłosił dokładnie w dniu bestialstwa dokonanego na polskim małżeństwie w Rimini. (27.08.2017)
Budka niczym nie zaskoczył żebrząc od Niemiec interwencji i sankcji. Budka został wybrany by potwierdzić obcy i agenturalny charakter PO.(27.08.2017)
Nowy zespół muzyczny: Budka suflera niemieckiego. (27.08.2017)
Komuniści nie chcieli suwerennej Polski, a Petru ze Schetyną walczą ze zmianami na rzecz realnego zwiększenia polskiej suwerenności. (14.08.2017)
Bartosz Arłukowicz: „Odczepcie się od naszych kobiet!" A mają Państwo kobiety? Chętnie bym poznał. (14.08.2017)
Patriotyzm Lubnauer, Petru i Schetyny ma postać oksymoronu. Jak można być polskim patriotą broniąc zaciekle niemiecko-rosyjskich interesów? (14.08.2017)
Z cyklu Portrety. Budka według Grochowiaka: „Gdy mówił, to zaczynał od ostatniej sylaby. (12.08.2017)
W Polsce ścierają się: Prawo i Sprawiedliwość w imieniu suwerena polskiego i opozycja totalna w imieniu suwerena niemiecko-rosyjskiego. (12.08.2017)
Lubnauer, Gasiuk-Pihowicz i Petru w roli polskich patriotów są tak wiarygodni jak wegetarianie pochyleni nad półmiskami z pachnącą golonką. (12.08.2017)
Suweren, którego szanuje Jarosław Kaczyński i suweren, którego wabią Petru ze Schetyną – to nie ten sam suweren. (11.08.2017)
K. Szymanowski w paryskiej knajpie:"...a trzeciej płci jak nie ma, tak nie ma". Już jest uczestnicy czarnych marszów i wieców przed sądami. (7.08.2017)
Trzecia płeć to uczestnicy czarnych marszów, wieców przed Sejmem i sądami; broniący wszystkich Schetynów, Halickich, Tusków, Sikorskich... (7.08.2017)
Lubnauer,Mucha,Gasiuk-Pichowicz,Skowrońska,Scheuring-Wielgus,stanowią triumf gender i niezbity dowód na istnienie płci kulturowej. (7.08.2017)
L.Kołakowski do zwolenników Petru i Schetyny: „Być oszukanym w polityce nie jest usprawiedliwieniem, /.../ jest/.../jak oszukiwać samemu”. ( 6.08.2017)
Kibice Legii zdobyli 2 VIII światową ligę mistrzów pokazując prawdę o zbrodniach ludobójstwa dokonanych przez niemieckie bestie na Polakach. (5.08.2017)
Domniemani adresaci określenia „mordy zdradzieckie” obruszają się dalece bardziej na „mordy” , niż na „zdradzieckie”. (4.08.2017)
Zupełnie niesłusznie , bo należy to rozumieć łącznie ze słynnym: „mordo ty moja.. ludzki pan”. (4.08.2017)
Walka Schetyny z Petru o przywództwo w opozycji totalnej jest grą o coś więcej: o przewodzenie całej formacji proniemieckiej w Polsce. (2.008.2017)
Niemcy i Rosja nawet wtedy, gdy ze sobą walczą, potrafią zawrzeć tymczasowy rozejm by we wspólnym interesie mordować Polaków. 1 VIII 1944-2017. (1.08.2017)
5VII,na zdjęciu w „Fakcie", prezes Małgorzata Gersdorf /65l/ wygląda na lat 70,a 14VII w tymże „Fakcie" ma 56 lat, a wygląda na 40. Facelifting. (22.07.2017)
Poseł PO, Borys Budka, podczas ostatniej debaty w Sejmie: „... Wy ,naród". Pewnie Budka marzy o czasach, gdy mówiono by do niego: „Wy Budka”. (22.08.2017)
Ulubione Sowy PO: Robert-kucharz; Jan-socjolog; Kazimierz-ksiądz kapelan; Marek-zwiadowca w Nowoczesnej. (22.07.2017)
Donald Tusk to nie był polski premier, lecz arendarz. W nagrodę został didżejem na unijnym titaniku – germaniku. (21.07.2017)
Poseł PO, Tomasz Lenz do żurnalistów: " Skończycie jak Urban", czyli: zostaniecie bogaczami, właścicielami "Jaguarów" i przyjaciółmi Michnika. (21.07.2017)
Jak Wałęsa zostawał prezydentem – jego przeciwnikami byli: Mazowiecki i Tymiński, których ówcześni zwolennicy dzisiaj gardłują za... Wałęsą... (21.07.2017)
„Kto w polityce rąbie pięścią w stół, powinien najpierw upewnić się, czy nie leżą na nim pinezki" – Harry S. Truman (21.07.2017)
Scheuring-Wielgus: „kubeł zimnej głowy”. Życzymy pani poseł zimnej głowy. Nawet kubeł. (20.07.2017).
Uczestnicy marszu opozycji totalnej, to osobnicy nigdzie nie zakorzenieni. Można ich z łatwością i w każdej chwili przesadzać. (21.07.2017)
PiS chce, by Polska demokracja była jak pełen smakołyków, szwedzki stół. I żeby żaden kelner nie dyrygował, co z tego stołu mamy jeść. ( 20.07.2017).
Prośba i rada dla Webera i Verhofstadta. Nie wytykajcie Polski palcem, lecz, otwartą dłonią wskazujcie jako wzór do naśladowania dla Europy. (19.07.2017)
Wymarzona reforma polskiego sądownictwa według PO: wykreślenie z Dekalogu VII przykazania. (18.07.2017)
Grzegorz Schetyna nawołuje do puczu, jak Wasilij Starodubcew, jeden z przywódców moskiewskiego puczu twardogłowych KC KPZR, w 1991 roku. (16.07.2017).
Frasyniuk wzywa do wzięcia kostki brukowej. Ideał sięgnął bruku. (16.07.2017)
Lista polskiej hańby: alfabetyczny spis wszystkich członków i sympatyków PO, Nowoczesnej, KOD-u itp. (16.07.2017).
Opozycja przeciw Trumpowi jest antyamerykańska. Opozycja totalnie okrutna przeciw PiS jest antypolska. Obie: antyludzkie, bo lewackie. (12.07.2017).
Największe wrażenie na Trumpie w Warszawie wywarły owacje na cześć Jego i USA, okrzyki Cześć i Chwała Bohaterom, pomruki i gwizdy przy Wałęsie. (8.07.2017).
Pomruki i gwizdy przy Wałęsie sprawiły, że Donald Trump w Warszawie zobaczył i uznał naród polski dzielnym i honorowym – takim, o jakim mówił. (8.07.2017)
Jak nie można porównywać bobra z rybą, tak nie wolno mylić polityka Nowoczesnej, KOD-u i PO z polskim patriotą. (7.07.2017)
Demoliberalizm Schetyny i PO wynika z połączenia dwóch wyrazów: liberalizm i demolka. (5.07.2017)
Europa różnych prędkości? Przecież w drużynowej jeździe na czas w kolarstwie, o końcowym wyniku decyduje rezultat przedostatniego zawodnika. ( 5.07.2017).
Obraz Rady Krajowej PO, 1 lipca 2017: Twoja PO-twarz (czytaj: twoja potwarz) brzmi znajomo. (5.07.2017)
Wniosek z Kongresu PiS, 1 lipca 2017: autorytet Jarosława Kaczyńskiego integruje państwo polskie i posiada państwowotwórczy charakter. (3.07.2017)

Szymon Giżyński


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl