Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Niedziela, 25 lutego 2018
Wiktora i Cezarego
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 8 (1355) 2018-02-22
  W NUMERZE:
» Hołd dla ,,Warszyca" - Żołnierza Niezłomnego
» Wiara i rodzina
» ZŁOTA PIĄTKA W OKF
» Życzenia dla Jubilatki
»  W Częstochowie rusza Wielkie Badanie Wzroku
» Cézanne. Portrety życia
» Częstochowska firma zadba o jakość ciężarówek produkowanych przez Mercedes-Benz
» 200 lat zaśpiewano w Herbach
»  Zima groźna dla chorych na POChP
» Zaproszenie do udziału w plenerze
» Koncertowy Dzień Koiet w Mstowie
»  Test 4K – badanie dla świadomego mężczyzny
» Wielkanocny Konkurs Plastyczny "MOJA WIELKANOC" 2018
» Najlepsi sportowcy 2017
» Ciekawe ozdobne owoce z ogrodu
» ,,Stąd Nasz Ród"
» Paliwa coraz mniej alternatywne!


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_22 kopia

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
POCZESNA. Piotr Machalica zaśpiewał dla...
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
…nauczycieli, mieszkańców gminy Poczesna oraz gości. Na jego recital złożyły się m.in. utwory Agnieszki Osieckiej, Seweryna Krajewskiego, Wojciecha Młynarskiego i Franka Sinatry...


We wtorek, 17 października, w Hali Sportowej w Poczesnej odbył się koncert z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma, powitał wszystkich, którzy przybyli na gminne uroczystości. M.in.: pedagogów, mieszkańców Gminy Poczesna, gości – Stanisława Gmitruka – przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego, Alicję Janowską – dyrektor Delegatury w Częstochowie Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach, radnych powiatowych: Andrzeja Cupiała i Adama Morzyka, ks. Jacka Kołodziejczyka – proboszcza parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej.
Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej – odbył się koncert Piotra Machalicy - aktora, dyrektora artystycznego Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
Drugą część, poświęconą oświacie, otworzył Wójt. W swoim przemówieniu nawiązał: - Największym skarbem i najlepszym prezentem, jaki można podarować dziecku jest wykształcenie i to właśnie nauczyciel bierze na siebie trud przekazania wiedzy, rozwijania umiejętności i kształtowania osobowości młodych ludzi. (…) Zawód nauczyciela, – podkreślił pan wójt - to misja, którą dobry nauczyciel wykonuje z pełnym poświęceniem i poczuciem odpowiedzialności – odpowiedzialności za bezpieczeństwo, wychowanie, wykształcenie, ale i przyszłość młodego człowieka. (…) Życzę Państwu wytrwałości i cierpliwości w wypełnianiu swojej trudnej misji i radości z sukcesów wychowanków. Niech Państwa wiedza, kompetencje i pasja spotkają się z szacunkiem i uznaniem społecznym.
W swoim wystąpieniu Wójt zwrócił również uwagę na rozwój oświaty w Gminie Poczesna i na środki finansowe jakie są przyznawane na bieżącą działalność szkół (remonty, doposażenia). Podkreślił, że subwencje oświatowe wynoszą rocznie ok. 9 milionów złotych, natomiast z gminnego budżetu przekazywane jest na oświatę około 15 milionów złotych.
Wójt, tradycyjnie już, uhonorował najbardziej zasłużonych nauczycieli i dyrektorów szkół. W tym roku nagrody otrzymali:
1. Jadwiga Knapik - dyrektor SP Poczesna
2. Marzanna Banasiak – dyrektor PP Huta Stara A
3. Paweł Wiśniewski – wicedyrektor SP Poczesna
4. Magdalena Hadaś – nauczyciel SP Wrzosowa
5. Magdalena Wąsińska – nauczyciel SP Poczesna
6. Iwona Nocoń – nauczyciel SP Poczesna
7. Żanetta Polaczkiewicz – nauczyciel PP Poczesna
8. Aurelia Łyko – nauczyciel SP Huta Stara B
9. Grażyna Woś – nauczyciel PP Huta Stara B
10. Sylwia Kaniewska – nauczyciel ZSP Słowik
11. Małgorzata Kiper – nauczyciel PP Wrzosowa
12. Anna Mrozek – nauczyciel SP Nierada.
W imieniu nagrodzonych, głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej w Poczesnej im. Gustawa Morcinka, Jadwiga Knapik: - Łatwiej jest przekazywać wiedzę i osiągać wysoki poziom nauczania w dobrze wyposażonych placówkach. W Gminie Poczesna potrzeby uczniów, nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych traktowane są priorytetowo – podkreśliła w swej wypowiedzi pani dyrektor.
Niespodzianką i niezwykle miłym akcentem było wręczenie przez Stanisława Gmitruka wyróżnienia: „Złota Odznaka Honorowa Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego”. Odznakę otrzymał Wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma oraz Przewodnicząca Rady Gminy – Lidia Kaźmierczak.
W podziękowaniu za otrzymanie tak prestiżowego wyróżnienia, Krzysztof Ujma powiedział, że zobowiązuje go to do bardzo dobrej pracy nie tylko na rzecz oświaty, ale również innych dziedzin życia, którymi zajmuje się samorząd.
Warto nadmienić, że w 2010 roku, Wójt naszej Gminy został odznaczony przez Ministra Edukacji Narodowej Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Medal nadawany jest m.in. działaczom społecznym i związkowym, fundatorom oraz innym osobom, których działalność wydatnie przyczynia się do rozwoju oświaty i wychowania.
AN


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl