Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 26 września 2018
Justyny i Cypriana
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 39 (1386) 2018-09-27
  W NUMERZE:
» WYBORY SAMORZĄDOWE – 21 października 2018 r.
» Filmówka na UJD


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
kultura
TELEGRAF
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Kawka dla seniora
Już 2500 kuponów wydano w ramach realizowanej przez MOPS akcji „Kawiarenka dla Seniora". W zeszłym roku w ramach całej edycji, rozdysponowano ich 2200. Kupony można odbierać w MOP-ie.

Usunęli graffiti

Kilka skałek na częstochowskim Mirowie 17 października oczyszczono ze szpecących napisów. Akcję od kilku lat prowadzi Związek Gmin Jurajskich. Ma ona wymiar estetyczny i edukacyjny. „Graffiti” na ostańcach znacząco obniża przyrodniczą wartość i turystyczną jakość jurajskiego krajobrazu.

Mniej za prąd

Urząd Miasta Częstochowy rozstrzygnął przetarg na dostawę energii elektrycznej dla 136 jednostek organizacyjnych i spółek Gminy Miasta Częstochowy, 4 wydziałów Urzędu Miasta, Oczyszczalni Ścieków Warta S.A. oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu na potrzeby eksploatacji budynków, lokali, obiektów użytkowych, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej na 2018 rok. Ma to być o blisko 8 mln zł mniej.

Seniorzy z wizytą

Na zaproszenie Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki w Częstochowie gościli przedstawiciele Centrów Seniorów z Legnicy, Poznania, Opola, Pabianic, Krakowa, Lublina i Jaworzna. Zapoznali się z działaniami jakie Częstochowa realizuje na rzecz osób starszych.

BĘDĄ WYŻSZE WYNAGRODZENIA W MOPS, DPS I CCŚ

Wzrost płac wyniesie 150 zł brutto. Porozumienie dotyczące wskaźnika wynagrodzeń pracowników objętych Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy dla Pracowników Zatrudnionych w Placówkach Pomocy Społecznej prowadzonych przez Miasto podpisał 13 października Prezydent Miasta i Zarząd Regionu Częstochowskiego NSZZ „Solidarność”.

NAGRODY DLA NAUCZYCIELI

119 częstochowskich nauczycieli otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Wyróżnienia przyznano z okazji, przypadającego 14 października, Dnia Edukacji Narodowej.

NOWY PLAC REKREACJI NA PARKITCE

Przy Szkole Podstawowej nr 38 w Częstochowie powstał nowy plac rekreacji dla młodzieży i seniorów. Inwestycję zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt inwestycji to prawie 49,3 tys. zł.

Tablica dla Poetki

Na budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego odsłonięto kolejną tablicę pamiątkową. Tym razem poświęconą Halinie Poświatowskiej. Odsłonięcia dokonali członkowie rodziny poetki, przedstawiciele Urzędu Miasta, Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO oraz nauczyciele i uczniowie. Tablica znajduje się na murze przy wejściu do szkoły – w pobliżu znajdują się inne, wcześniej odsłonięte tablice: Ludmiły Marjańskiej i Kaliny Jędrusik.


GALA BOKSU W HSC

18 listopada w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się bokserska „Noc wojowników”. Do ringu powróci jeden z najlepszych polskich pięściarzy w historii - Tomasz Adamek. "Góral" zmierzy się z niezwykle niebezpiecznym Kameruńczykiem Fredem Kassim.

NOWY BIUROWIEC

Na niewielkiej działce przy ul. Racławickiej 40, na niedawnym parkingu, w niespełna rok wyrósł pięciokondygnacyjny przeszklony biurowiec. Inwestor Mirosław Mrowiec zapowiada otwarcie budynku za miesiąc.
UG


UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl